אדריכלות בתים פרטיים

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

אדריכלות בתים פרטייםגיבוש החזון של בית החלומות הוא השלב הראשון באדריכלות בית פרטי. לאחר שקיים הקונספט הראשוני, מגיע שלב ההתייעצות עם אנשי מקצוע, ולאחר מכן נבחן רעיון התכנון מבחינת אישורים והיתרי בניה מתאימים.

למרות הדעה הרווחת, בניית בית פרטי בישראל אינה כרוכה בהכרח בהוצאה כספית גדולה. אזורים רבים בארץ, במיוחד בפריפריות, מאוכלסים בבנייה המתבססת על מגורים בבתים פרטיים. לכן, הגשמת החלום של בניית בית פרטי בהחלט אפשרי, אך היא כרוכה במספר שלבים אותם יש לעבור. מאמר זה מפרט את השלבים והתהליך של בניית בית פרטי.

חזון הבית הפרטיבית

השלב הראשון בבניית בית פרטי הוא גיבוש החזון האישי של הדיירים. כל תכנון של בית פרטי מתבצע בעצם על פי תכניות הדיירים העתידים להתיישב בו, בין אם מדובר בדירת רווקים בעלת יחידת אירוח, או זוג צעיר המתכנן הקמת משפחה והתכנון ייקח בחשבון בניית חדרי ילדים, או בית פרטי למשפחה מרובת ילדים בגילאים בוגרים יחסית אשר עתידים עזוב את הקן בקרוב ולכן יש לבצע את התכנון בהתאם, או שמדובר בתכנון בית פרטי בסגנון סטודיו המתאים לאמן הזקוק למרחבים לביצוע עבודתו.

כל ההיבטים האלו נלקחים בחשבון מנקודת מבט של התבוננות קדימה על מנת לגבש את החזון ולבנות את הבית בהתאם. התקציב והאופי של בעלי הבית הם כמובן המשפיעים העיקריים על החזון הראשוני.

בחירת האדריכל

לפני רכישת החלקה לבית פרטי, רצוי להיפגש עם אדריכל ולהציג בפניו את החזון אודות הבית הפרטי כמו גם את התקציב הקיים ולהתייעץ עימו. האדריכל יסייע בבחירת השטח המתאים לרכישה ויתווה תכנית ראשונית לבניית הבית הפרטי.

התכנית תתווה את מבנה הבית על כל פרטיו ומפלסיו והאדריכל יציג אותה בפני הדיירים לאישור. זהו מהווה מסמך חשוב שנועד להענקת נקודת מבט ויזואלית ראשונה, ובנוסף מהווה מסמך רשמי המיועד להצגה בפני גורמים שונים לשם קבלת אישור.

כמובן שבעלי הבית אינם חייבים לקבל את התכנית הראשונית של האדריכל, ואם רוצים לחסוך מעט, הם יכולים לעיין בתכניות אדריכלות קיימות או לבקש מהאדריכל תכנית מגירה של בית קיים.

בעת תכנון התקציב, יש לקחת בחשבון את עלות השינויים וכמותם ועל בסיס נתונים אלו לקבוע האם משתלם יותר להגיע עם בסיס של תכנית מוכנה או להניח לאדריכל לבצע את עבודת התכנון מהמסד ועד הטפחות.

התכנית האדריכלית מהווה מדד לבחירת האדריכל המתאים וההחלטה לגבי שכירת שירותיו תתקבל כבר עם הצגת תכנון הראשוני של הבית. אדריכל מנוסה ומקצועי מסייע בהשלמת תכנון הבית הפרטי באופן מוצלח וחוסך מהדיירים את הבירוקרטיה הרבה הכרוכה בתהליך.

תהליך הבנייה

עם סיום התהליך הבירוקרטי מול הרשויות המתאימות והצגת כל האישורים וההיתרים הנדרשים, ניתן להתחיל בעבודת הבנייה. בעוד שבחירת האדריכל המתאים היא הבחירה הראשונה ברשימת בעלי המקצוע הנדרשים לבניית בית, יש לשכור שירותי קבלני שיפוצים שונים המבצעים עבודות חשמל, אינסטלציה, גבס ועוד.

בנוסף, נדרשת שכירת שירותי מעצבי פנים, פועלים ומהנדסים. יש לקחת בחשבון כי אם עובדים עם אדריכל מתחילת הבנייה ועד סופה, תהליך בחירת אנשי המקצוע המתאימים יהיה פשוט יותר.

האדריכל יוצר קשרים מקצועיים לאורך שנות עבודתו והוא מסייע במציאת ובחירת אנשי המקצוע המתאימים לבניית הבית הפרטי. עם קבלת ההחלטה על הצוות המקצועי המתאים להקמת הפרויקט, ניתן להתחיל לעבוד על בניית השלד.

עם סיום ההליכים הפורמאליים הכרוכים בבניית הבית הפרטי, יש להגיש לוועדה המקומית טופס 4, שהוא טופס בקשה לאישור אכלוס. על אישור זה לעבור אף במשרדי חברת החשמל ולאחר מכן ניתן להתחיל את הבניה ובסיומה ליהנות מהבית הפרטי החדש.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!