אדריכל פנים

מה ההבדל בין אדריכל למעצב פנים?

ההחלטה אם להזמין אדריכל או מעצב פנים תלויה בהיקף הפרויקט שלכם. אם אתם מתכננים שיפוץ גדול או פרויקט בנייה חדש, סביר להניח שתזדקקו לאדריכל שיתכנן את המבנה הכללי של הבית שלכם. זה כולל את הפריסה, הגודל והצורה של החדרים, ומיקום החלונות והדלתות. אדריכל יכול גם לעזור לכם לנווט בתהליך ההיתרים והבנייה, ולוודא שהפרויקט שלכם עומד בכל התקנות ומסתיים בזמן ובתקציב.

אם אתה מחפש לעדכן את המראה והתחושה של הבית שלך מבלי לבצע שינויים מבניים גדולים, מעצב פנים עשוי להתאים יותר. הם יכולים לעזור לך לבחור צבעים, בדים ורהיטים שישלימו את החלל הקיים שלך וייצרו סכמת עיצוב מגובשת. מעצב פנים יכול גם לעזור לך למקסם את הפונקציונליות של הבית שלך, להבטיח שכל חדר משרת את המטרה שלו.

אדריכל פנים

מהי אדריכלות פנים?

אדריכלות פנים, למעשה, היא מעין הכלאה בין שני תחומים שעשויים להיראות נפרדים: הראשון הוא האדריכלות, והשני עיצוב הפנים. בעל מקצוע שכזה בא לתפוס את שתי הביצים בסל אחד: מצד אחד, כנדרש מאדריכל, הוא יתכנן ויעצב את המבנה עצמו.

מן העבר השני, הוא גם יבצע חלק ממלאכתו של מעצב הפנים, כלומר, עיצוב חלל המבנה מבפנים, על כל נגזרותיו. אדריכל הפנים לא נותן את הדעת על חלקיו החיצוניים של המבנה, אך מביא לרמת מומחיות את העיסוק בכל מה שנמצא בתוכו: החל מתכנון תשתיות שונות, דרך הריסה או בניה של קירות ועד לעיצוב הסופי של כל חדר וחדר.

אדריכלות פנים נוסדה במהלך השנים כמקצוע לכל דבר ועניין על מנת לתת מענה לצורך מהותי שקם לו פעם: בעבר, מעצב הפנים היה צריך לחכות עד שהאדריכל יסיים את עבודתו, מה שעיכב את העיצוב כולו, וגרם גם ל"התנגשויות" בין בעלי מקצוע אלה. כאשר אלה גברו, וכאשר הבינו כי התייחסות לעיצוב המבנה חייבת להיכנס לתמונה כבר בעת התכנון שלו, התפתחה תחום אדריכלות הפנים. וכך, סוגיות של עיצוב הולכות כיום יד ביד עם היבטים של בטיחות, שימוש בחומרי גלם או אפילו נגישות, מה שמקל מאד על התהליך.

המצבים בהם סיועו של אדריכל הפנים הופך להכרחי

יחד עם הנאמר מעלה, אין הדבר אומר שכל בית או מבנה חייב לשלב בין האדריכלות לעיצוב הפנים. מעבר לכך, הנטייה כיום היא לחשוב ששימוש באדריכל פנים אמנם מקל על התהליך מבחינה התנהלותית, אך עלול לייקר אותו במצבים מסוימים.

זו גם הסיבה בגינה חלק בלתי נפרד המוסדות הזקוקים כיום לאדריכלות פנים, כבר בשלבים הראשונים של התכנונים, הם ארגונים, מוסדות ובתי עסק אשר רוצים לקחת את סוגיית העיצוב שלהם מספר צעדים קדימה, ולקבל שלם הגדול במיוחד מסל החלקים שלו.

עם זאת, גם במגזר הפרטי הופך בשנים האחרונות השימוש באדריכלי פנים לנפוץ יותר ויותר, סוגיה שחשוב לתת עליה את הדעת.

אדריכל הפנים, בהמשך לכך, משלב תמיד בין אסתטיקה לפרקטיקה. בכל אחד מהמקרים, המדובר הוא במלאכת מחשבת לכל דבר ועניין, אשר מצריכה התייחסות להיבטים הספציפיים של המבנה שקם, או שעתיד לקום.

לכן, אדריכל הפנים חייב לדעת להתבונן מחוץ לקופסה, עד לרמת השימוש של כל לקוח ולקוח (במוסדות ציבוריים ובתי עסק). נגישות, פרטיות, פרקטיקה – אלו הם רק חלק מהמשתנים שנכנסים כאן לתוך המשוואה.

איך בוחרים אדריכל פנים?

עקב החשיבות המכרעת של עבודת אדריכלות מקצועית, ברור שחשוב להשקיע מאמצים לא מבוטלים בבחירת בעל המקצוע האיכותי ביותר, וזה המתאים ביותר למשימה. על מנת לעשות זאת, מומלץ לסקור היבט את הרזומה של אותו אדריכל: מהן שנות הניסיון שלו בתחום? היכן קיבל את הכשרתו? מי הם הלקוחות שהוא משרת בדרך כלל? וכן הלאה. בהתאם לתשובות לשאלות האלה, ניתן ללמוד על ההתאמה של האדריכל עבורכם.

עקב העובדה שאדריכלות פנים כוללת בתוכה גם חותם אישי, מומלץ מאד לסקור גם דוגמאות קודמות של עבודות להן היה אחראי אותו אדריכל פנים, וללמוד מהן על הסגנון והרמה שלו.

עבודה עם אדריכל פנים מומלץ

בכל הנוגע לעיצוב הבית שלכם, זה יכול להועיל לעבוד עם אדריכל פנים שיש לו ניסיון בעבודה עם חוקי בנייה ותקנות מקומיות. אדריכל פנים מומלץ יכול לעזור לכם לנווט בין האתגרים הייחודיים של עיצוב הבית בישראל, לרבות הצורך בשילוב אלמנטים וחומרים עיצוביים מסורתיים.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
צרו איתנו קשר​
מאמרים אחרונים מהבלוג
צרו איתנו קשר
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!