ארונות, מדפים ופתרונות אחסון

ארונות, מדפים ופתרונות אחסוןעיצוב הבית הוא נושא מורכב לכל הדעות. חלק מהותי בעיצוב לוקחים פתרונות האחסון למיניהם. למעשה, אם יש פריטים שמשלבים היטב בין אלמנט פרקטי לאסתטי, יהיו אלה פתרונות האחסון. מה בדיוק עומד מאחוריהם? וכיצד ניתן לרתום אותם לטובת המראה המתקבל של הבית?

הארון כרהיט עיצובי

פעם, ההתייחסות לארונות הייתה כאל מקום אחסון חפצים או בגדים, ולא הרבה מעבר לכך. אלא שבמהלך השנים, תפיסה זו הפכה למיושנת. כיום, המדובר הוא ברהיט בעל אלמנטים עיצוביים לכל דבר ועניין, וכזה שיכול לחולל תמורות חיוביות בהחלט במראה של כל בית.

יש לכך מספר היבטים. ראשית, סוג הארון שייכנס לתוך התמונה. פעם, הסוג הנפוץ ביותר היה ארונות הפתיחה, אשר כוללים דלתות מחוברות לציר הנפתחות כלפי חוץ. כיום, ניתן למצוא לא מעט סוגים אחרים של ארונות, כל אחד עם יתרונות משלו: ארונות הזזה, הנפתחים באמצעות הזזת דלתות המונחות על ציר הצידה, נחשבים לחסכוניים במיוחד במקום.

הם משתלבים היטב עם מגמת העיצוב המקובלת כיום, השמה דגש על מינימליזם וחיסכון במקום. ארונות קיר, סוג נוסף, לוקח את כל זה מספר צעדים קדימה, כאשר דלתות הארון ממוקמות מראש בתוך מחיצה בקיר.

ארונות כיום, בלי קשר לסוגם, מגיעים כיום בשלל גדלים, צורות וצבעים, והם עשויים מחומרי גלם שונים: החל מעץ, דרך פלסטיק ועד לזכוכית. מכאן, שניתן למצוא להם השפעה של ממש על מראה הבית, וכן להתאים אותם לכל תדמית או אווירה שמעוניינים ליצור בבית.

פתרונות אחסון אחרים

מעבר לארונות, על סוגם, כוללת תמונת האחסון של הבית מספר פריטים חיוניים אחרים. מדפים, בין אם מושמים בתוך ארון ובין אם במקום אחר בחדר, נחשבים למרכזיים, בהקשר הזה. תחום זה נחשב לשמרני מעט יותר מאשר הארונות, אך גם בו, אם רק מחפשים, ניתן למצוא עיצובים מיוחדים בכל קנה מידה.

מדפים, למשל, לא חייבים להתבסס על קווים ישרים, והם בהחלט עשויים להיות חלק מרהיט גדול הרבה יותר. המעוניינים לשפר את מראה הבית שלהם באופן פשוט, באמצעות התקנה מהירה, יכולים לבחור, לכן, במדף ייחודי.

חשוב לתת את הדעת על נקודה נוספת, והיא שמדפים יכולים למלא חללים ריקים בבית. כיום, כשמגמת העיצוב דוגלת בקירות מעניינים, ללא יותר מדי שטחים "מתים", הוספה של מדף היא לא רק פרקטית, אלא גם מושכת את העין. זו גם הסיבה שמעצבים מסוימים ממליצים למקם את המדף במקומות השגרתיים פחות.

כך עושים זאת נכון

כשזה נוגע לארונות, למדפים ולפתרונות אחסון אחרים, מילת המפתח היא איזון. נדרש שאותו פריט יהיה בדיוק על קו התפר שבין השימוש המעשי לחזות האסתטית שלו. לכן, כשבוחרים אותו, חייבים לתת את הדעת לשורה ארוכה של משתנים, הנוגעים הן למראה הבית והן למאפייני האנשים המתגוררים בתוכו.

ראוי, למשל, להתייחס לנפח האחסון הנדרש בכל אחד מהחדרים, ולבחור בארון המתאים לו בדיוק: בחירה בארון קטן מדי עלולה לפגוע במראה הבית, ולו מכיוון שהיא תאלץ למצוא מקומות אחסון אחרים לפריטים שלא נכנסים אליו.

טרם הבחירה, מומלץ לחשוב על הסגנון העיצובי הקיים בבית, ולראות כיצד ניתן לשפר את האווירה בו באמצעות פתרונות האחסון שהוזכרו. בנקודה הזו, נכנסים לתמונה גם גורמים מקצועיים הפועלים בתחום, ובכלל זה מעצבי פנים.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
צרו איתנו קשר​
מאמרים אחרונים מהבלוג
צרו איתנו קשר
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!