המדריך השלם למציאת אדריכל לבית

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

אף בית לא נבנה או שופץ ביום אחד. כדי שהמלאכה תסתיים על הצד הטוב ביותר אתם לא יכולים להסתמך על המזל או על יכולות המדריך השלם למציאת אדריכל לביתהאלתור שלכם, אלא להכניס לתמונה את אנשי המקצוע. אדריכל הבית הוא אחד החשובים בנותני השירות עבורנו במצבים מהסוג הזה, אבל עלינו לזכור שבחירת אדריכל אינה דבר של מה בכל. השוק רווי באנשי מקצוע בעלי הבדלים רבים ברמת ההכשרה, השירות והיכולות, כשגם המאפיינים הספציפיים של המשימה חייבים להילקח בחשבון. אספנו עבורכם כמה טיפים מועילים למציאת אדריכל עבור הנכס הגדול ביותר שלכם.

כישורים וקשרים

כפי שציינו מעלה, אין אדריכל אחד דומה לחברו ברמת טיב השירות שהוא מספק. האינטרס הברור שלכם הוא למצוא את אנשי המקצוע האידאליים עבורכם. במקרים רבים הכוונה היא לאדריכלים בעלי ניסיון עשיר והכשרה מקיפה ככל האפשר, מה שעשוי להיות "מתורגם" לשירותים מקצועיים יותר בשטח. עם זאת מומלץ לא להסתפק בפרופיל הכללי של האדריכל, אלא לראות במידת האפשר מהן ההתמחויות הספציפיות שלו בתוך העולם הרחב יותר של האדריכלות: אדריכלות פנים לבתים קטנים או אדריכל לבית פרטי למשל, או לחלופין לדירות צמודות קרקע.

למרות שאדריכל הוא הזרוע המתכננת ולעתים המבצעת, הוא לא פועל בחלל ריק. המלצה חשובה נוספת היא לפנות לאדריכלים בעלי רשת קשרים ענפה ככל האפשר. אדריכל מקצועי בתחומו יוכל להבין לאשורם את התהליכים הטכניים, אבל גם את כל הביורוקרטיה הצפויה מול הרשויות והגורמים האחרים. כך למשל אדריכל המנוסה בפעילות מול רשות מקומית נתונה עשוי לקצר תהליכים של פעולות טכניות, שבמצב אחר עלולות להיות ממושכות ומייגעות כאחד.

אל תוותרו על המלצות

אדריכל הפועל שנים רבות בתחום אמור להיות עם תיק עבודות רחב, ובעיקר עם מוכנות להפנות אתכם אליו אם אתם מעוניינים בכך. רצוי לבקש מהאדריכל להפנות אלכם לפרויקטים אחרים שהוא ביצע, כך שתוכלו להתרשם מרמת הביצוע או אפילו מהסגנון של האדריכל. אל תקחו את הבדיקות האלה כ"תורה מסיני" – מאחורי כל עבודה של האדריכל יש הרי לקוח שאת החזון שלו ניסה האדריכל להגשים – אבל בחלק מהמקרים כן תוכלו ללמוד דרך הפרויקטים על אופני החשיבה או אפילו טביעת האצבע של אותו אדריכל.

אתם בהחלט יכולים בהמשך לכך לבקש מהאדריכל את פרטי יצירת הקשר של חלק מלקוחותיו הקודמים. תוכלו להפנות אליהם שאלות ישירות לגבי ההתרשמות שלהם מבעל המקצוע, דוגמת רמת הביצוע, תכנון אדריכלי, העמידה בתקציב ובלוח הזמנים, דרכי התקשורת מול האדריכל (עד כמה הוא היה זמין לבצע את המשימה בפועל) וכן הלאה. אל תזלזלו בסוגיות מהסוג הזה, שעשויות ללמד אתכם בחלק מהמקרים על הרמה ה"אמיתית" של האדריכל.

ומה עם המחיר?

התמחור של עבודת אדריכלות תלוי בשורה ארוכה של משתנים, הקשורים באופי העבודה, במאפייני החלל הנתון, ברצונות הלקוחות ועוד. לכן בחלק מהמקרים יהיה זה בלתי אפשרי להעניק בנקודת ההתחלה הערכה של עלות העבודה הסופית. עם זאת כדאי לקחת בחשבון שהעלות משתנה גם בטיב הגורם המבצע, שהוא זה שמגדיר את מחיר העבודות השונות שהוא לוקח על עצמו. הפערים בתחום בהחלט עשויים להיות קיימים: לעתים ברמה של אחוזים בודדים, ולעתים בגובה של עשרות אחוזים.

רבים יטענו – ואפשר להסכים איתם – כי הרמה המקצועית הגבוהה, אופן ההתנהלות מול האדריכל ובעיקר התוצאות הסופיות הם אלו שמגדירים את אטרקטיביות הפניה לאדריכל יותר מאשר עלות השירותים שלו. עדיין, המחיר יכול לקבל תפקיד מסוים בדרך להחלטה הסופית. ניתן לבצע השוואת מחירים בין כמה אדריכלים, כאשר חלק מהם ידרשו לספק את ההצעה רק כאשר הם מבקרים בנכס בפועל ומנתחים עם הלקוח את האסטרטגיה האדריכלית באופן ראשוני.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן