כך תכינו את הבית לצילומי אדריכלות

החלטתם למכור את הבית ועכשיו הגיע הרגע שבו אתם מתכוננים לקראת הצילומים שיתפרסמו על ידכם או על ידי המתווך. לעיתים קרובות גם אדריכלים עושים שימוש בצילומים כדי לצלם את עבודותיהם, אם כן, מה יש לעשות כדי להכין את המקום באופן המדויק ביותר לתמונות? כיצד הופכים חלל מעוצב לכזה שמושך את העין בניקיונו? כדאי להמשיך לקרוא.

 

להכין את הבית לצילומים – בחירת הצלם וזוויות צילום

ישנן שתי אפשרויות לצילום אדריכלי בבית – צילום עצמאי ושכירת שירות של צלמים מקצועיים שמתמחים בסוג צילום זה. בין אם עושים זאת עם צלם פרטי ובין אם באופן עצמאי, מומלץ לחשוב לעומק על זוויות הצילום, ומכאן גם כדאי לחשוב על השעות בהן הצילומים יערכו. בבוקר, בצהריים ובערב הבית נהנה מכניסת אור טבעי שונה ומגוון, לכן מומלץ מראש לבחור את השעות לצילום על פי הצורך ואף לעשות שימוש בתאורה שאינה טבעית כדי להדגיש זוויות מחמיאות של ריהוט או של פריט עיצוב. צלם מקצועי יגיע בדרך כלל עם הציוד המתאים לצילום מסוג זה, הכולל גם תאורה ועדשות מתאימות לתפיסת הצילומים המחמיאים ביותר. הוא למעשה הופך את הבית לסטודיו שלו, מדגיש את הפינות המחמיאות ומספק זוויות צילום שמספקות את תמונת המצב המחמיאה ביותר לנכס.

 

הניקיון עושה המון

אין ספק שדירה נקייה, מצוחצחת ומבריקה תימכר טוב ומהר יותר מדירה שאינה כזו, לכן, ישנה חשיבות רבה לנושא הניקיון בעת שלבי המכירה. עוד לפני הצילומים יש לבצע ניקיון שכולל את ניקוי הרהיטים והמשטחים השונים בנכס, ואם ישנה רצפת פרקט או רצפת אריחים מומלץ לבצע להן ניקוי יסודי בעזרת מכונת שטיפה לבית ולבצע חידוש במידת הצורך. לפני צילומים תמיד מומלץ לבצע פוליש לרצפות, ואם מדובר על פרקט מומלץ לבצע ליטוש ומריחת שכבת הגנה חדשה ומבריקה. את הניקיון ניתן לבצע באמצעות מכונות ניקיון מתאימות, ובאמצעות חומרי ניקוי מעולים שגם ידיפו בבית ריח נעים של ניקיון.

 

הכנת הבית עם מעצב פנים

כדאי לדעת שהכנת הבית לקראת מכירה יכולה להעלות באופן משמעותי את הערך שלו. בלא מעט מקרים אנשים בוחרים לשכור שירות של מעצבי פנים להכנת הבית לקראת הצילומים וביקורי הרוכשים הפוטנציאליים. העיצוב יכלול בין היתר את התאורה, את הריהוט, לעיתים קרובות שיפוץ כללי שכולל את החלפת המטבח, את החלפת הרצפות והכנסת צבעים וקו עיצובי ייחודי. למרות שמדובר בהשקעה כספית לא קטנה, בדרך כלל היא מחזירה את עצמה ואף מכפילה את עצמה. כמו כן, היא מסייעת למכור את הנכס, שכן אם ללא שיפוץ הרוכשים העתידיים יתקשו לראות במו עיניהם את הפוטנציאל הגלום בנכס, הכי שניתן להראות להם אותו באופן ממשי.

בעת בחירת מעצב או מעצבת הפנים כדאי לבחון עבודות קודמות וגם לשאול האם יש להם התמחות ייחודית בהכנת נכסים לקראת מכירה. מדובר על תחום התמחות שלם שנועד להכשיר נכסים במינימום מחיר ובמקסימום תוצאה. הרעיון מאחורי העיצוב הוא לקחת תקציב מינימלי ולהכשיר את הנכס באופן שיחמיא לו וייתן לו תחושה אמיתית של יוקרה, כך שהרוכשים יתרשמו כי מדובר בנכס כדאי לרכישה. כדאי להסתכל על תיק עבודות, לקבל המלצות ולשמוע על עסקאות שהתרחשו לאחר העיצוב במחיר גבוהה ממחיר השמאות שקדם לכך.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!