עיצוב מדרגות ומעקות הבית

עיצוב מדרגות ומעקות הביתכשמרבית האנשים שומעים את המילה 'מדרגות', הם מדמיינים צורת מדרגות בסיסית ביותר, אותה יכול לצייר כל ילד בן חמש. אך עיצוב מדרגות ומעקות בבית, יכול להתבטא באופנים מרשימים בהרבה.

חדר המדרגות מהווה מעבר בין הקומות השונות בבית וזהו תפקידן העיקרי. אך מעבר להיבט הפונקציונאלי שלהן, ומכיוון שהן מהוות חלק דומיננטי מעיצוב הפנים, יש להעניק להן אמירה עיצובית משמעותית המשפיעה על האווירה בבית, ומתמזגת עם שאר העיצוב.

במהלך תכנון הבית, חשוב לתכנן היטב את מיקום המדרגות, המושפע ממגוון גורמים כגון מיקום דלת הכניסה, גודל הבית, ושיקולי טעם אישי ונוחות בני הבית. המדרגות משפיעות באופן משמעותי על חיי היומיום ועיצוב הבית, והן ניתנות לעיצוב במגוון חומרים וסגנונות.

ניתן לעצב מדרגות ומעקות באופן יצירתי, זורם ויוצא דופן, על מנת להעמיק את סגנון הבית. מאמר זה מפרט מספר סגנונות לעיצוב מדרגות, שיכולים להתאים לכל סגנון, אופי ודרישות עיצוב פנים.

מדרגות מרחפות

מדרגות ומעקות עם קווים פשוטים גרפיים הממשיכים את קו הפנלים של הבית, מרחיבים את החלל, מסתלסלים, מפרידים ומתפצלים מהקיר על מנת ליצור קצה עדין של שלבי מדרגות המתרוממות באוויר ומטפסות כמו צעיף.

מדרגות שטוחות

ניתן לעצב מדרגות מלבניות כהות שטוחות, עם מעקה לבן וקירות לבנים, כך שהמראה המתקבל הוא מדרגות "צפות" באוויר מעל מרחב הקומות שמתחת.

מדרגות עץ

אלו הן מדרגות פשוטות מעוצבות בסגנון קלאסי, עטופות במשטחי פרקט, כשהייחוד הוא מעקה בצורת עץ המטפס לאורך גרם המדרגות, עם ענפים משתרגים המשמשים לאחיזה, ממש כאילו מדובר בבניית בית על עץ.

ספירלת מדרגות

זהו עיצוב מהנה ביותר, כשהמעקה והמדרגות מעוצבים בצורת ספירלה מתעקלת. ניתן בצד השני של המעקה להתקין מגלשה להנאת הילדים.

מדרגות בית הקשת

אלו הן מדרגות מתפתלות, הצבועות בכל צבעי הקשת, כך שמיד בכניסה לבית, מתקבל מראה של יקום מקביל מלא בכיף, צבע, תנועה וחושניות.

מדרגות פלדה

זהו גרם מדרגות המשדר יוקרה ומתאים לבניה מעל חללים פתוחים ונרחבים. המדרגות עצמן בנויות מעץ, כשהן מוקפות בסבכת פלדה כהה.

מדרגות ספריה

כשהמרחב מוגבל, ניתן למזג את חדר המדרגות עם ספרייה. העיצוב מורכב משרשראות מדרגות עץ אלון רחבות, המכילות מדפים בצורת תיבות, כשמשני צידי המדרגות ממוקמים מעקות רחבים המתפקדים אף כמדפי ספרים.

מדרגות בצורת סרט עטיפה

מדרגות אלו מעוצבות בצורת סרט עטיפה גלי בשחור ולבן, ומתאים למדרגות הממוקמות באזור המגורים המרכזי של הבית. המדרגות עצמן בנויות ממתכת עבה, ומעוצבות בצורת צעדים מתעקלים באלכסון היוצרים גרם מדרגות המעוגנות בקיר, אליו מחובר גם המעקה. כלומר, צד אחד של המדרגות חשוף.

מדרגות עשויות ממשטחי סקייטבורד

זהו גרם מדרגות מעוצב מאלומיניום מוצק, כשהמדרגות מותאמות אישית עם קצה קעור בצד אחד. עיצוב זה מתאים למדרגות המשמשות לירידה למרתף הבית המעוצב כחדר משחקים.

מגורים ועסקים

זהו עיצוב חדש וקיצוני לדירה עירונית המשמשת כמשרד וכבית מגורים. גרם המדרגות עשוי ממתכת, צמוד לקיר, ללא מעקה, כשהמדרגות רחבות ומתעקלות מקומת המגורים אל קומת המשרד. זהו שילוב מושלם של עיצוב פונקציונאלי וראוותני.

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!