עיצוב זכוכית לבית

עיצוב זכוכיתהאמרה הידועה גורסת כי לאנשים שגרים בבתים מזכוכית אסור לזרוק אבנים. ובכל זאת, יש לא מעט אנשים שמעוניינים להכניס את הזכוכית למגמת העיצוב של הבית שלהם. אז, נכון, גם אם לא כל הבית יהיה עשוי זכוכית כמעט לעולם, ניתן לנכס את יתרונות הזכוכית על מנת לשפר את מראה הבית בעשרות מונים. הנה מספר דגשים שיסייעו לכם לעשות כן.

אז למה להעדיף זכוכית?

הזכוכית, מעצם היותה כזו, כוללת בתוכה מספר יתרונות אשר הופכים אותה לאידיאלית במגמת העיצוב של בתים שונים. ראשית, ויש שיגידו מעל הכול, הזכוכית מביאה למראה יוקרתי במלוא מובן המילה.

אין זה מפליא שבסרטים תמיד בתי העשירים מוקפים בזכוכית, ושהמשרדים היוקרתיים ביותר בישראל מכניסים את הזכוכית לתמונת העיצוב שלהם. היא משדרת איכות, תופסת תשומת לב חיובית תמיד ותורמת למראה הבית בעשרות מונים.

זכוכית, כאשר היא עבה ועמידה, תחזיק מעמד שנים על גבי שנים. בניגוד לחומרי גלם אחרים אשר נכנסים לתוך משוואת העיצוב של הבית, כאן אין חשש מבלאי או מהתיישנות של הזכוכית. כל שנדרש לעשות הוא להקפיד להתנהל בזהירות ראויה לצידה, וכמובן – לא לזרוק אבנים, כמאמר הפתגם הידוע.

יתרונותיהם של כלי הזכוכית

את הזכוכית ניתן למצוא בלא מעט מקומות ברחבי בית נתון. שולחנות זכוכית, למשל, אהובים מאד בסלונות הישראליים, כשמוצר אחר מזכוכית, בעל יתרונות מעשיים ואסתטיים גם יחד, הוא המראות. יחד עם זאת, חשוב להתייחס לכך שתמונת העיצוב באמצעות זכוכית ממש לא מסתכמת באלה, וכוללת רשימה כמעט אינסופית של פריטים.

במהלך השנים, נוצרה זיקה של ממש בין הזכוכית לבין חפצי הנוי למיניהם. בדירות רבות, מושמים על השולחנות, השידות או המדפים חפצים בוהקים מזכוכית, כל אחד עם יתרונות משלו.

היתרון המהותי ביותר של עיצוב בהתבסס על אותם פריטים קטנים נוגע לגמישות המושגת בתהליך: כשמעוניינים לשנות את מראה הבית, ניתן פשוט לארגן את המראה שלו מחדש. במקרה של זכוכית, שמשתלבת גם כך היטב בכל סביבה נתונה, הארגון הזה הופך לפשוט עוד יותר.

הטרנד הנוכחי: חיפוי קירות בזכוכית

תחום עיצוב הפנים, כמו כל תחום עיצובי, עשיר תמיד באופנות ובטרנדים. בהקשר הזה, לא ניתן שלא להתייחס לטרנד משמעותי במיוחד בשנים האחרונות, בעיקר בחדרי אמבטיה ובמטבחים, והוא חיפוי קירות קיימים בבתים בזכוכיות.

המדובר הוא במשטח, עשוי זכוכית עבה וחזקה במיוחד, שמתווסף לקיר קיים בצורה פשוטה, ללא צורך בחיבורים שגוזלים זמן רב. החיפוי מותאם באופן אישי בהתאם למימדי הקיר, והשמתו מבוצאת בפועל באמצעות הקדחה פשוטה. קיר שכזה שובר את המראה המסורתי של הבית, ומוסיף לעיצוב שלו "טוויסט" משמעותי בכל קנה מידה.

זכוכית, תאורה ומה שביניהם

אין זה סוד כי עיצוב מזכוכית הולך יד ביד עם תאורת הבית. גם לכך ניתן למצוא מספר סיבות עיקריות. הראשונה הוא שהכנסת זכוכית מאפשרת פעמים רבות לנצל את אור היום הטבעי, מה שמביא לכך שהבית יהיה מואר תמיד, וגם יחסוך עלויות יקרות על הפעלת התאורה. קיר זכוכית בבית, בהקשר הזה, הוא צעד חיוני בדרך לשיפור התאורה של הבית.

היבט אחר המפגיש בין הזכוכית לתאורה הוא, כמובן, בגופי התאורה השונים, שנוטים להיות עשויים, איך לא, מזכוכית. הדבר נובע מכיוון שבכוחה של הזכוכית לבצע שבירה של האור ולהביא לפיזור יעיל ואחיד שלו לאורך החדר. כאשר עיצוב גוף התאורה הוא מוקפד, כפי שקורה לא פעם, אנחנו מרוויחים גם פריט עיצובי מהשורה הראשונה. אין זה מפליא, בהקשר הזה, כי גופי התאורה בחנויות המתעסקות בכך תמיד מרשימים.

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!