עיצוב בתים

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב בתיםהבתים של המחר נמצאים כבר היום על שולחן השרטוט של המעצבים והם אינם דומים כלל למקומות הזכורים מהילדות. חומרים חדשים וטכנולוגיות חדשות, מעצבים מחדש את הדרך בה מבוצעת הבנייה היום.

תכניות בנייה מותאמות לדפוסי החיים המשתנים, ובכל זאת, אדריכלים ומעצבי פנים רבים משתמשים עדיין גם בחומרים ובטכניקות בנייה מהעבר. מאמר זה מפרט את מגמות עיצוב הפנים, סוגי העיצוב האדריכלי וסגנונות העיצוב השונים הקיימים היום.

עיצוב בתים והתחשבות בסביבה

טבע

המגמה המרגשת והחשובה ביותר כאשר עושים עיצוב בתים היא הרגישות המוגברת לסביבה. אדריכלים ומהנדסים בונים בתים תוך נקיטה בנקודת מבט חדשה המבוססת על טכניקות בנייה עתיקות הדוגלות בשימוש בחומרים פשוטים ומתכלים אך לא פרימיטיביים. סגנון בנייה זה מורכב מנוחות, חסכון ועיצוב כפרי יפה.

 

עיצוב בתים טרומי

בתים טרומיים עברו כברת דרך ארוכה מבתי מגורים של קרוונים רעועים. אדריכלים וקבלנים משתמשים בחומרי בנייה מודולארית על מנת ליצור עיצובים חדשים ונועזים המורכבים בעיקר מזכוכית ופלדה. בנייה טרומית ודיור מודולארי מגיעים בכל הצורות והסגנונות, החל מסגנון הבאוהאוס ועד לסגנון אורגני בעל חללים נרחבים. היום עיצוב בתים מאופיין מאד בסוג בנייה זו.

עיצוב בתים בריאים

מעצבי פנים מודעים יותר ויותר להשפעת הבנייה על בריאות הדיירים, המושפעת מחומרים סינטטיים ותוספים כימיים הקיימים בצבעים ומוצרי עץ. הבתים החדשים נבנים ללא הסתמכות על פלסטיק, ציפויים מלאכותיים ודבקים שונים.

עיצוב בתים עמידים

עיצוב בתים צריך להיות עמיד בפני איתני הטבע, ומהנדסים מתקדמים באופן עקבי בפיתוח עיצובים המיועדים לבתים עמידים בפני פגעי מזג אוויר ואסונות טבע. סגנון הבניה הנפוץ מסתמך יותר ויותר על קירות מבודדים עשויים מבטון יציב.

גמישות בעיצוב הבית

שינוי אורח החיים קורא אף לשינוי חללי המגורים. הבתים של המחר מעוצבים עם דלתות הזזה, דלתות פנימיות וסוגים אחרים של מחיצות ניידות אשר מאפשרות גמישות בהסדרי המגורים. הסלון ופינת האוכל מוחלפים באזורי משפחה רב תכליתיים גדולים. בנוסף, בתים רבים כוללים חדרים פרטיים בהם ניתן להשתמש לשטחי עבודה או שהם מותאמים אישית למגוון רחב של צרכים מיוחדים.

עיצוב בית נגיש

מומלץ לשכוח מגרמי מדרגות לולייניות, סלונים שקועים וארונות גבוהים. הבתים של המחר מאפשרים נגישות בתנועה תוך דגש עיקרי על הנוחות.

אדריכלים משתמשים לעיתים קרובות בביטוי "עיצוב אוניברסאלי" על מנת לתאר בתים אלו, היות והעיצוב מותאם לאנשים בכל הגילאים והיכולות. תכונות עיצוב מיוחדות דוגמת מסדרונות רחבים המתמזגים באופן חלק עם העיצוב הכללי, מעניקים לבית מראה נוח ויפה.

עיצוב שטחי אחסון

בתקופה הוויקטוריאניות, ארונות היו נדירים. אך במאה השנים האחרונות, בעלי בתים דרשו יותר שטח אחסון. בתים חדשים כוללים ארונות גדולים, חדרי ארונות מרווחים, ושפע שטחי אחסון נגישים.

רעיונות מזרחיים לעיצוב הבית

עיצוב בתים מחייב יצירתיות ורעיונות חדשניים. פנג שוואי ופילוסופיות מזרחיות אחרות מנחים את עקרונות הבנייה מאז ימי קדם. היום צוברים עקרונות אלו מקום של כבוד גם במערב. ניתן להבחין בבירור בהשפעות המזרחיות בעיצוב בתים חדשים. המאמינים בתורות המזרח, מבקשים ממעצב הפנים לעצב את הבית עם ההשפעות החיוביות של רעיונות המזרח על הבריאות, השגשוג ומערכות היחסים.

קראו עוד:

עיצוב פנים ללא שירותי מעצב פנים מקצועי

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן