עיצוב פנים בגבס

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב פנים בגבסעיצוב פנים בגבס הוא שיטת בנייה בחומר פלא, למרות שרוב האנשים בדרך כלל אינם מקדישים לו מחשבה רבה.

עד המצאת קיר הגבס, בראשית המאה העשרים, הטיח היה החומר המועדף על גימור קירות פנימיים. אך כאשר הגיע קיר הגבס, ניתן היה לסיים את בניית הקירות במהירות, מבלי להמתין לטייחים שיבצעו את עבודתם, ובעיקר מבלי לחכות לייבוש הטיח. עיצוב בגבס מעניק משטח חלק, נקי יותר וקל הרבה יותר להתקנה באופן עצמאי.

סוגי עיצוב פנים בגבס

קיימים סוגים רבים של קירות גבס, המותאמים לאופי הפעילות ומקום התקנתם. ההיבט החשוב לגבי קירות גבס, הוא נוכחות הקצוות המחודדים המצויים בקצוות יריעות קירות גבס ארוכים. כאשר מחוברים יחד קצוות מחודדים אלו, הם יוצרים מרווחים המתאימים לברז קיר ומאפשרים מפרקים מוגמרים בלתי נראים. אלו סוגי קירות הגבס הנפוצים ביותר:

עיצוב פנים בקיר גבס רגיל – קיר זה הוא בדרך כלל לבן בצד אחד וחום בצידו השני. זהו סוג קיר הגבס המשתלם ביותר מבחינת מחיר והוא מגיע בגדלים שונים הנעים בין 3/8 מ"מ לסנטימטר אחד.

קיר גבס ירוק – קיר זה ידוע בעמידותו למים. יש לו כיסוי ירוק שהופך אותו עמיד יותר ללחות, בהשוואה לקיר גבס רגיל. הוא מעט יקר יותר, ומשמש אף כתומך לאריחים באזורים רטובים מוגבלים, למשל חדר אמבטיה, מטבחים, וחדרי כביסה ושירות.

קיר גבס כחול – קיר זה משמש לטיח פורניר, ויש לו איכויות קליטה מיוחדות. הוא בעל עמידות גבוהה למים ובעל התנגדות חזקה לעובש. הוא מתאים לחדרי אמבטיה או למקומות בעלי לחות גבוהה. בנוסף, הוא מסייע להפחתת רעש.

קיר גבס סגול – קיר זה הוא מוצר משופר עמיד בפני לחות המציע את אותם היתרונות של קיר גבס רגיל, אך הוא בעל מאפיינים מיוחדים לעמידות מעולה בפני מים ועובש. הוא יכול להיות מותקן בכל יישומי הקירות והתקרות.

עיצוב פנים בקיר גבס נטול נייר – בשנים האחרונות, מחליף קיר זה את קיר הגבס הרגיל. הוא מכוסה פיברגלס במקום נייר, אשר מגן על לוח הגבס מפני ריקבון ומציע התנגדות גדולה יותר עובש וטחב. איכות הקיר מעט קשה יותר מקיר גבס רגיל, והוא קל לחיתוך. הוא בעל מעט מרקמים אשר מחייבים החלת מתחם משותף על מנת להשיג רמת גימור חלקה.

גדלי עיצוב פנים בגבס

הגודל הסטנדרטי הנפוץ ביותר של קיר גבס הוא שמונה מטרים על ארבעה מטרים. אלא אם כן מדובר בבנייה מסחרית המבוצעת על ידי צוות מלא ובאמצעות ציוד מיוחד. בעיצוב זה קיים צורך להצמיד אל הקיר גודל קטן ככל הניתן של קיר גבס, היות והוא עשוי משכבות שונות של גבס ונייר, והתקנה של מספר גיליונות קיר גבס עשויה להיות כבדה מאוד.

יחד עם זאת, לתקרות גבוהות מאוד, קיר גבס מגיע באורכים של עד 16 מטרים. היתרונות של לוחות גבס ארוכים אלו הוא ביכולת לייצר משטח חלק מאוד לתקרות גבוהות באופן משמעותי, והקיר בחלל זה נבנה באופן רצוף מהרצפה עד התקרה. אם מתוכננת עבודת קיר באורכים אלו, יש להסתייע בצוות מיוחד להתקנה.

עובי קיר גבס

לוחות קיר גבס של חצי ס"מ הם העובי הסטנדרטי עבור קירות פנימיים. אם מתקינים קיר גבס בתקרה, יש להשתמש בעובי זה או אפילו בעובי של סנטימטר על מנת למנוע את נפילתם. גם כאשר קיר גבס מותקן כראוי עם הכמות הנדרשת של מחברים, עלול להיווצר שקע. הוספת מעט מרקם לעובי, או סוג אחר של חומר חיפוי כבד עלולה ליצור בעיה למשקל הקיר.

ניתן למצוא סוג דק יותר של קיר גבס, בעובי של רבע סנטימטר. קיר גבס זה הוא בעל ערך כאשר מתקינים אותו על משטחים מעוגלים מעט. אם קיר הגבס אינו מתחבר היטב למשטח העגול, ניתן לצנן אותו מעט על מנת להוסיף לגמישותו.

קיר גבס עבה יותר, עד שלושת רבעי עובי של הסנטימטר, זמין אף הוא ונקרא בדרך כלל 'קיר גבס עמיד אש'. למעשה, חלק מתקנות הבטיחות דורשות בדרך כלל בניה בסוג קיר זה.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!