עיצוב דלתות

עיצוב דלתותכשזה מגיע לבחירת דלת לבית, מומלץ להישאר נאמן לסגנון הכללי של הבית. לצורך בחירת הדלת, ניתן לבחור ממגוון סגנונות אדריכליים: עתיק, וינטג', כפרי ומודרני.

בחירת החומרים לדלת משמעותית אף היא להתאמתה לבחירת הסגנון. גם כאן ניתן לבחור ממגוון סגנונות הום סטיילינג כגון דלת עץ, דלת מסילה, פרופילים חדים, פנלים מפיברגלס ופלדה, ופנלים גמישים.

לכן, מומלץ לבדוק מספר דגמים רב ככל הניתן, לפני קבלת ההחלטה. דלתות הכניסה הטובות ביותר עשויות מחומרים מתקדמים ושיטות בנייה יציבות לטווח הארוך.

גם דלתות הפנים של הבית צריכות להיות מעוצבות בהתאם לתפיסה הכללית של ההום סטיילינג. עליהן להשלים את העיצוב מתוך החדר, מחוץ לחדר, ולהתאים אף במעברים מחדר לחדר. קיימות היום אפשרויות בחירת דלתות פנים מעוצבות אשר מתאימות לכל חדר בנפרד ויחד עם זאת יוצרות תחושת הרמוניה בבית.

השיטות השונות לבחירת הדלת המתאימה לבית, כרוכות במתן תשומת לב להיבטים שיובאו בהמשך המאמר.

הום סטיילינג לדלתות פנים

תפקיד דלתות הפנים הוא לשמש כדלתות כניסה לחללים ולחדרים השונים בבית, כמו גם להפריד בין אזורי אחסון ונישות שונות, לכן, עיצוב נכון שלהן הוא משמעותי ביותר. ניתן לעצב דלתות פנים במספר שיטות: דלת כיס, דלת הזזה, דלת כנפיים או דלת מתקפלת. בהמשך, ניתן לבחור את הצבע המתאים לדלת, בהתחשב בעיצוב הכללי של הבית.

התאמה לחזית

על הדלת להתאים לחזית הבית, לסגנונו, ולחלונות. דלת מוצקה עולה בקנה אחד עם חזית בית צנועה יחסית הפונה אל טבע פתוח. דלת אמנותית, לעומת זאת, מתאימה לכניסה נטולת חצר על מנת לשמש חיץ בין החוץ לפנים.

בחירת החומרים לדלת

כיום ניתן לעצב דלתות בציפויים שונים, מחומרים מלאים או מעורבים, וצבעים מגוונים. ניתן לצבוע את הדלת בצבע אחיד או לעטר אותה בפסים שונים או בפס יחיד, בחלונות קטנים או בדפוסי חריצים לרוחב, לאורך, בצורת ר' או בצורת ח'. גם הפסים ניתנים לצביעה במגוון צבעים ואפשרויות הבחירה הן נרחבות.

דלתות עץ

על מנת להכיל את תנועת העץ, הדלת צריכה להיות מורכבת מארבעה או שישה פנלים מורמים. ההדבקה והטיפול במסילות ועיצוב הדלת צריכים להתאים לנקודת הצבת הדלת על הפנים, בדרך כלל באופן פשוט כגון רבע סיבוב אותה ניתן להרכיב עם כלים ידניים.

בתים בסגנון עתיק

לבתים בסגנון עתיק מתאימה דלת סימטרית, המאפשרת חדירת אור למרחב הכניסה. הדלת יכולה להיות מלבנית, בצורת חצי עיגול או בסגנון משולב המתאים באופן מידתי לחלונות ברחבי הבית.

בתים בסגנון קלאסי

לבתים אלו מתאימה דלת דקורטיבית אמנותית בעלת נדבך עליון או קשת מעל לוח דלת שטוח, אנכי, בעל עיטורים עליונים או גבוהים יותר. מומלץ להימנע מריבוי תוספות וקישוטים המפרים את העיצוב הקלאסי הכללי של הבית.

דלת הכניסה כמוקד הבית

כאשר אנשים עוברים ליד הבית, דלת הכניסה הם הדבר הראשון בו הם מבחינים. לכן יש לצבוע אותה בצבע משלים לצבע הכללי של הבית, על מנת שתבלוט באמת.

יצירת כניסה מלאת חיים

הכניסה צריכה להיות עליזה באמצעות הצבת צמחים, פרחים טריים, עצים, צבעונים או קקטוסים. שימוש בצמחיה מלאכותית יכול להילקח בחשבון אך רק אם הוא מתאים לעונה. בנוסף, יש להקפיד על ניקיונם מאבק על מנת שלא לגרום לכניסה להיראות מיושנת וזקוקה לשינוי.

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!