וילונות לעיצוב הבית

וילונות לעיצוב הביתגלים רכים של בדי וילונות יוצרים גימור חכם אך פשוט וקל לעין. וילונות מעוטרים רחבים, עם הרכבה מלוטשת ומודרנית הגורמת להם להחליק מטה ולהתיישר עם הרצפה, באופן שנראה מסודר, פתוח או סגור, משנה את החדר באופן משמעותי.

מוט כפול

עיצוב חכם של מוט כפול לוילונות אומר שניתן לתלות וילון סביב החלון ולעצב את הצורה שלו באופן עצמאי. הוילון מעניק בדרך כלל סגירה טבעית לחלון בדרך של גלילה, אך עיצוב זה משתמש בטבעות המאפשרות לוילונות להיגרר על מסילה עגולה סטנדרטית משני הצדדים, על מנת ליצור אפקט רך ובלי רשמי. יש לעצב את המוט בהתאם מדויק לאורך אדן החלון ולהניח לוילונות לגלוש לרצפה על מנת ליצור השפעה אמיתית.

לולאות לוילונות

עבור יצירת גימור לוילון קלאסי, יש להשתמש בלולאה קטנה שמרימה את הוילונות. כך ניתן ליצור גימור מתוחכם לחלון ולהשתמש במסלול וילון רגיל מוסתר. צורת הוילון יוצרת חריץ אסוף בעל השפעה מאופקת במידה שווה, ומאפשרת חדירת אור מרבי. היתרון בעיצוב זה הוא שניתן לשחרר את הלולאה המאגדת את הוילון בזמנים בהם נדרשת האפלה לחדר.

עיצוב של ארבעה וילונות

זוג וילונות תלוי באופן מרכזי, בתוספת וילון בכל צד של החלון, מעניק חלופה מפוארת לזוג וילון אחד. מוט שטוח בגימור עץ או מתכת מהווה פריט עיצוב בפני עצמו. הבד נאסף בצורה מסודרת מתחת למוט ואינו מסתיר אותו.

הוילונות מתקשרים לעיצוב החלון ומגיעים עד שני שליש מגודלו, כך שהם יכולים לעטוף אותו בחלקו העליון או להיות משוכים לצדדים עם מספיק אורך עד הרצפה על מנת להשלים את המראה המפואר.

וילונות כתריסים

ניתן לעצב וילונות גלילה המשמשים בתפקיד התריסים ומתלבשים באופן טבעי על החלון. מומלץ לעצב אותם בדפוסים מודגשים היות וניתן לראות כל פרט שלהם, ולבחור בד משלים רגיל לחלק האחורי של החלון, על מנת שייראה טוב מבחוץ.

מומלץ לשלב מוט אטרקטיבי מסביב לחלון על מנת לספק אפקט מסגור רך. בד הוילון מצטרך למסגרת המדויקת של החלון ויוצר מראה מודרני.

אלמנט עיצוב מוביל

וילון מעוטר בקצהו עם דוגמה מובילה, מנוגד לחלק האחורי של החלון, יוצר חזית מרשימה כאשר הוילונות פרושים. ניתן להגביר את האפקט באמצעות בחירת מוט מעט רחב יותר מהחלון, על מנת ליצור טריק עיצובי הגורם לתחושה כי החלון גדול יותר מכפי שהוא באמת, וניתן להחזיק את הוילון מבלי לחסום את האור הטבעי.

בד הוילון

בד מעוטר הוא דרך מצוינת להלביש חלון הפונה אל נוף חסר השראה. מומלץ להשתמש בבד רגיל עבור שני שלישים מאורך הוילון, ועם דפוס דוגמה בשליש התחתון. יצירת הפרדה ויזואלית בין שני חלקי הוילון, וקשירה עם סרט יפה המאפשר את קיצור האורך בעת הצורך מעניקה לו מראה ייחודי. יש להקפיד על גובה נכון של הוילון בהתאם לאדן החלון ולתלות אותו בהתאם.

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!