עיצוב חלונות

עיצוב חלונות הביתשאלת המיקום מהווה את השיקול העיקרי בבחירת בית. אנשים רבים מתפשרים על בית קטן יותר, אם הוא ממוקם בנוף נהדר, והחלונות המספקים את המראה חיוניים לעיצוב הפנים.

כל חדר בבית משנה את צורתו באופן משמעותי עם חלונות יפים, וקיים מגוון נרחב של סגנונות עיצוב לבחירה. מאמר זה מספק את הדרכים לעיצוב חלונות הבית, באופן שישפיעו על עיצוב הפנים.

תאורה טבעית היא מקור לחיים בריאים

תאורה טבעית היא המקור לבריאות הגוף, הנפש והרוח, והקישור למראה הנשקף מחוץ לבית מהווה מקור עיקרי לחיים בריאים. אין זה משנה כיצד נראה החלון, יש להבטיח כי הוא מספק מקור של תאורה טבעית לכל חדר, ככל הניתן.

בחירת חלונות שמחמיאים לחדר

האדריכל או הקבלן ישקול את מיקום שטח החלון בהתאם לגודל החדר, גובה התקרה וההשפעה על החדרים. חלונות בבנייני מגורים רבי קומות, שונים מחלונות בבתים פרטיים, וגם חדרים קטנים עדיין יכולים לנצל את אור השמש השופע והנוף כאשר החלון מעוצב בגובה נמוך לרצפה עם אדן חלון.

מסגרת לנוף מושלם

אין דבר הדומה ליקיצה מול נוף ציורי של הים, הנשקף מחלונות זכוכית הממוקמים מהרצפה עד התקרה, או שאורות העיר המהנים נשקפים דרך הווילונות. סגנון זה מתאים ללופטים והם מהווים יותר מסתם פתחים בקיר. הם לוכדים את החוץ ומחדירים אותו לבית. יש לקבוע את עיצוב החלונות עם תחילת הבניה.

שיקולי פרטיות

בנוסף לשיקול התאורה הטבעית הזורמת לחדר, יש צורך בפרטיות. חדרי אמבטיה הם דוגמה מצוינת למקום שבו הפרטיות נמצא בראש סדר העדיפויות, אך גם נושא התאורה הטבעית.

ניתן לשקול מגוון של רמות אטימות לסגנון החלון. זכוכית שקופה דרכה ניתן לראות ישר, או זכוכית חלבית המטשטשת את תצוגת חדר האמבטיה, אך עדיין מאפשרת חדירת תאורה טבעית. יצרני חלונות רבים מציעים מגוון רחב של חלונות מעוצבים השומרים על הפרטיות.

חלונות כיצירת אמנות

אין יצירת אמנות טובה יותר מחלונות קיר אשר מציגים את הטבע. בעת בחירת הצבעים והגימורים לחדרים, יש להתחשב בתצוגה הנשקפת מהחלון על מנת לקבל השראה. מטבח המשקיף על גן מדהים דרך מסגרת חלון מעוצבת, מייתר את הצורך בתליית תמונות או צביעה מיוחדת של הקירות, שכן הנוף היפה אינו זקוק לתחרות. ניתן להמציא מחדש את עיצוב הפנים באמצעות שימוש בתצוגה כמקור השראה.

עיצוב חלונות במגוון צורות וגדלים

לא קיימים כללים פרטניים לעיצוב חלונות, ולכן יש להניח לטעם האישי לבחור את החלונות המושלמים. אדריכלים רבים אוהבים לשחק עם חללים ומרחב מוצק של קירות וחלונות בתצורות מעניינות המושכות את העין, תוך לקיחה בחשבון של יתרונות הנוף המדהים. ניתן למצוא סגנונות מרובעים ומעוגלים לחלונות באופן מותאם אישית תוך ניצול כל יתרונות עיצוב הפנים של הבית.

חסכון באנרגיה

שיקול נוסף בבחירת החלונות הוא שאלת החום החודר דרך החלונות, במיוחד כשמדובר בקיץ הישראלי. יצרני חלונות מציעים זיגוג חלונות ששומרים מפני נזקי קרינת אולטרה סגול החודרת לבית דרך השמש, ומזיקה לא רק לאנשים אלא גם לדעיכת הרהיטים.

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!