עיצוב בתים בסגנון מרוקאי

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב בתים בסגנון מרוקאיהמראה החם והקסום של עיצוב פנים בסגנון מרוקאי הוא שובה לב. על מנת ליצור עיצוב בסגנון זה יש לשקול מספר יסודות הקשורים לחושים וניחוחות עשירים אשר צריכים למלא את האוויר.

עיצוב זה מתבטא ביותר ממספר מקלות קטורת או תפזורת של נרות ריחניים. זוהי תערובת מרגשת, מאוזנת ויפה להדהים של הרמוניה, צבע ומרקם. מאמר זה מסייע בהכוונת רעיונות לעיצוב פנים בסגנון מרוקאי מודרני, המושפע מעיצוב פנים ערבי, ספרדי וצרפתי.

ביטויי צבע בסגנון מרוקאימנדלות

העיצוב מתבטא בנקודת מבט שובת לב באופן יסודי באמצעות גוונים, תאורה חושנית וריהוט מרתק. הצבעים משקפים את גווני האדמה וחמימות זריחת השמש בשילוב עם גווני טורקיז מרהיבים. צבעים עמוקים ועשירים שנראים נהדר הם צבעי שוקולד, חציל, זית ומרווה לצד כסף וענבר על רקע בז'.

גם צבעים עמוקים של כחול מתאימים לחדר אמבטיה, לצד כתום שרוף וגווני אדום עזים. גווני לבן נראים נהדר כצבע עיקרי עם תוספות צבעים רבים אחרים על דפוסי קישוט ובדים. להענקת אפקט עיצוב חם ניתן לערב גוונים של ורוד בתוך אוסף צבעים חיים המעניק עיצוב מעניין ושופע.

עיצוב אמנותי

רהיטי ברזל מחושלים מוסיפים עניין לחלל, וכמובן סוגים נמוכים של כסאות, הדומים או כורסאות נמוכות. ניתן ליצור נישת גבס למיקום המיטה בחדר השינה, כפי שניתן היה למצוא בבתים קלסיים במרכז מרקש.

מומלץ ליצור גג רעפים נפלא באמצעות דפוס מרוקאי. זהו חלק חיוני של עיצוב פנים בסגנון מרוקאי. גם אריחים ופסיפסים מוסיפים מגע של 'וואו' לעיצוב החלל והם משמשים עבור ריצוף חלק מהקירות והרצפה. בנוסף, ניתן לרצף חלק מהרצפה או הקירות בשיבוץ פסיפסים. קיימים אריחים עשויים עבודת יד איתם ניתן לרצף את קירות המטבח.

הקירות

למראה בוהמי אמיתי, עיצוב פנים בסגנון מרוקאי כפרי שומר את הקירות ניטראליים, בצבעי לבן או בז'. מעצבי פנים נועזים בוחרים בצבעים בהירים אותם הם מערבים בתוך הצבעים הניטראליים, ליצירת מראה נפלא של אוסף אריחים בעלי נתזי צבע מנוגדים בחלל.

ניתן להשתמש בצבע מיוחד על מנת ליצור מראה של גימור טיח לקירות. הגימורים המחוספסים, שאינם אחידים, מוסיפים מרקם ואופי לקירות. שטיח ארוג בעבודת יד נראה נהדר על הקיר. הוא יוצר מראה כפרי מובהק. מראה גדולה עובדת היטב אף היא על קיר חדר השינה. תריסים בעלי מראה מעט שחוק מוסיפים לעיצוב בסגנון מרוקאי ונראים נהדר על החלונות.

תאורה

עיצוב התאורה מתבצע באמצעות תליונים גדולים ויפים בצבעים פשוטים לעיצוב 

מנורות

פנים מינימליסטי בסגנון מרוקאי. התאורה יוצרת סביבה מאופיינת במרחב מפתה, ומהווה תוספת נפלאה של דפוס הניתז החוצה אל החדר בשעות הערב, עם הפעלת האורות.

מומלץ לחפש תליונים מעניינים הניתנים לתליה בגבהים שונים. קיים מבחר מגוון של תליוני זכוכית צבעוניים, או שניתן להשתמש בתליונים פשוטים המעניקים צללים עמומים. בדרך כלל עשויים גופי התאורה מברונזה, נחושת וברזל יצוק והם מתאימים למסדרונות ארוכים או מעל שולחן גדול ונמוך בסלון. ניתן אף לתלות אוסף תליונים קטנים מעל השולחן בפינת האוכל על מנת להוסיף מגע מושלם לבית.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!