עיצוב בתים בסגנון עתיק

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב בתים בסגנון עתיקתחום העיצוב, ובכך אין ספק, הוא אחד הדינמיים ביותר שניתן למצוא כיום: הוא מתחדש חדשות לבקרים, עם אופנות וטרנדים המקיפים אותו מכל עבר. אלא שגם בעת הנוכחית, יש כאלה שמעוניינים לדבוק בקו עיצובי מיוחד לא פחות, והוא העיצוב העתיק. ניתן למצוא כיום לא מעט סיבות שאנשים בוחרים בסגנון עיצובי זה: מהן היתרונות שלו? וכיצד ניתן לזכות במראה העתיק המרשים ביותר?

מהו עיצוב בסגנון עתיק?שכונה

כשמדברים על עיצוב פנים בסגנון עתיק, לא מעט משתנים נכנסים לתוך המשוואה. זה מתחיל מחומרי הגלם בהם נעשה שימוש, הן מחוץ לבית והן בחלקו הפנימי. בבתים עתיקים רבים, החומרים הבולטים ביותר הם אבן, או לחילופין עץ. בעוד שבעבר השימוש בחומרים אלה היה מסיבות טכניות בעיקרן, כיום הוא נעשה מתוך בחירה: אריחי אבן, למשל, הם אחת המילות המרכזיות כיום בתחום העיצוב.

היבט חשוב אחר של הבית העתיק המעוצב הוא הצורה שלו. היות ומדובר בעיצוב פנים, הרי שצורתו המקורית – הישרה לרוב – של הבית תישמר לה. עם זאת, בחלקיו הפנימיים ניתן בהחלט לראות שימוש הולך וגובר בצורות מעוגלות או בקשתות, מה שתורם למראה העתיק והאסתטי. ברוב המקרים, המדובר הוא בחלונות או בדלתות הבית, שיכולים לקבל את ה"טוויסט" הזה, מה שתורם לתחושת המתקבלת במהלך הביקור בהם.

הרהיטים שבתוך הבית

עיצוב פנים כולל בתוכו, בכל המקרים, התייחסות לרהיטים, אפילו יותר מאשר רכיבים אחרים הנוגעים לבית. כשרוצים ליצור את המראה העתיק, אינספור אפשרויות עומדות בפני המעצבים: לרוב, תיעשה הבחירה ברהיטים עתיקים, בין אם משוחזרים ובין אם לא, שישתלבו היבט בסביבה בהם הם נמצאים. ברהיטים אלה יהיה מושם דגש על אומנות וטביעת ידו של המעצב, כך שהמראה יהיה תמיד ייחודי ומרשים.

היתרון המרכזי: נוסטלגיה

כאשר אנחנו נתקלים בבית המעוצב באופן מרשים וייחודי במיוחד, עולות בנו תחושות שונות. במקרה של בתים בסגנון עתיק, ניתן לסכם את התחושות במילה אחת: "נוסטלגיה". העיצוב העתיק כאילו מחזיר אותנו במנהרת הזמן, ומשכיח מאיתנו את העובדה שאנחנו חיים, בישראל, בשנת 2014.

מה שחשוב לא פחות, הוא שכמעט בכל המקרים תחושה זו תיתפס על ידינו באופן חיובי, כלומר, ככזו התורמת להתרשמות שלנו מהבית הלכה למעשה. אין זה מקרי שכמה מערי התיירות המרכזיות כיום בישראל הן ירושלים, צפת ויפו, בהן מבנים עתיקים רבים.

עיצוב פנים בסגנון העתיק מאפשר להגיע לתחושה הזו במינימום מאמץ, אפילו אם המדובר הוא במבנה שנראה, לפחות מבחינה חיצונית, חדיש לכל דבר ועניין. במידה רבה, זהו גם סוד הקסם של סוג זה של עיצוב: אנחנו יכולים להימצא בסביבה המודרנית והסואנת כשאנחנו עושים את דרכנו לבית, אך בתוך מספר שניות, עם הכניסה אליו, להרגיש כאילו חזרנו במנהרת הזמן, ונכנסו לעולם אחר. החוויה, בכל המקרים, מרשימה בכל קנה מידה.

כך מתחילים במסע במנהרת הזמןשעון חול

על מנת לבצע את מלאכת עיצוב הפנים בסגנון עתיק על הצד הטוב ביותר, נדרש, מיותר אולי לציין, ידע נרחב בתחום. הנקודות שהובאו כאן הן הבסיסיות ביותר, אך ברור שהן לו מהוות ולו קמצוץ ממגוון האפשרויות של לעיצוב העתיק שעומדות בפני בעלי הבית.

מה שחשוב יותר להדגיש, הוא שללא הידע הנרחב על מגמות עיצוב, בהווה ובעיקר בעבר, וללא כישרון שיאפשר להתאים את העיצוב למאפיינים הבסיסיים של הבית, משימה זו אינה אפשרית.

מעצב פנים חייב להיכנס לתמונה כשמעוניינים בעיצוב מורכב מהסוג הזה, אך לא כל מעצב פנים אכן מקצועי בו. חשוב לוודא, לכן, שיש לו ניסיון ב"שיחזור" מבנים עתיקים, ולבחון בעת הצור דוגמאות לעיצובים קודמים שהיה אחראי להם בסגנון הזה.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!