עיצוב בתים בסגנון פנג שואי

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב בתים בסגנון פנג שוואיעיצוב בית בסגנון פנג שואי הוא דרך ליצור תחושה תוססת של שמחה והרמוניה בבית. פירוש הדבר הוא יצירת סביבה בעלת אנרגיה טובה שנועדה לתמוך בפעילות מסוימת או בפעילויות המיועדות למרחב מסוים.

פנג שואי הוא תחום שעוסק בעיצוב הבית מתוך מטרה של יצירת סביבה חמה, אוהבת, תומכת, כיפית ושמחה. כללי העיצוב בשיטה זו שונים מעט מכללי עיצוב הפנים המסורתיים, אך הכלל המשותף הוא יצירת הרמוניה והנאה, והצעד הראשון מתחיל לפני תהליך העיצוב בפועל.

השלב הראשוןהספרה אחת

הדרישה הראשונה של עיצוב בית בסגנון פנג שואי היא לנקות את שאריות האנרגיה הישנות וליצור בסיס חדש לאנרגיה חזקה וברורה. ברמה המעשית, מדובר בניקוי העומסים. עיצוב בית באופן מבולגן ושאינו הגיוני, מנקודת המבט של הפנג שואי, דומה לאיפור על פנים שאינן רחוצות. לא קיימת כל סיבה הגיונית למהלך זה.

רק לאחר פינוי האנרגיה הישנה, ניתן לעבור לתהליך עיצוב מוצלח בסגנון פאנג שואי, אך קיים צעד אחד נוסף לפני הגישה אל משחק הצבעים, המרקמים והמגוון האינסופי הכרוך בסגנון זה: יש לוודא את האיכות הטובה של האוויר והאור. שני אלמנטים אלו חיוניים לצ'י הטוב, או לאנרגיה הטובה בבית.

השלב השני

השלב השני הוא הגדרת מפת האנרגיה של הבית, והגדרה ברורה של הצבעים המתאימים לחדרים מסוימים, מיקום טוב של התמונות כמו גם בחירה נכונה שלהן, ומיקום הרהיטים לשם השגת זרימת האנרגיה הטובה ביותר. כך למשל, יש להציב מראה מול דלת הכניסה על מנת להגדיל את החלל אך בעיקר על מנת ליצור תחושה טובה של חיבור עצמי.

השלב השלישי

שלב זה הוא הידיעה כיצד להשתמש נכון בצבעים לעיצוב הבית בסגנון פנג שואי. כך, למשל, כחול לא יתאים לחדר השינה היות והוא מקטין את החלל ויוצר תחושת קדרות לחדר המוקדש לאהבה, מנוחה ופריון. על פי אותו היגיון, אין לצבוע את הכניסה באדום היות והיא תקבל תחושת איום וסכנה.

השלב הרביעי

שלב זה הוא הגדרת הפריטים הטובים להם זקוק הבית. ניתן לעצב את הסלון עם מזרקה קטנה יפה ומספר פריטי אמנות גדולים ומיוחדים, בתוספת תמונת בודהה, התואמת את ערכת הצבעים שנבחרה.

השלב החמישי

יש לדעת כיצד למקם את פריטי העיצוב באופן של ריפוי רב עוצמה על פי כללי הפנג שואי. יש את המזרקה הקטנה, והגבישים נבחרו. עכשיו יש לדעת כיצד למקם אותם באופן הנכון ביותר.

צריך להבין, כי עיצוב הבית בסגנון פנג שואי מתמקד בתמונה הגדולה של הבית, והוא "מתקרב" אל כל אזור מסוים על מנת ליצור בו את האנרגיה הטובה ביותר. לכן, לא קיימים כללים נכונים או שאינם נכונים. הכלל היחיד הוא: כיצד מרגיש האדם בתוך החלל שיצר.

חדר השינה

חדר השינה חשוב מאוד מבחינת הפנג שואי, מסיבות מובנות. המיטה וחדר השינה צריכים לתמוך באנרגיה האישית של הדיירים, ועל המיטה לשמור על אנרגיות של אהבה וריפוי.

העמדת המיטה צריכה להיות באזור בחדר המרוחק יותר מהדלת, או באלכסון מהדלת, אך אין להציבה בקנה אחד עם הדלת. במילים אחרות. מומלץ להציב את המיטה כך שניתן לראות את הדלת, אך לא להעמיד את המיטה מולה.

עיצוב הסלון

חדר זה הוא החדר העמוס ביותר בבית, ולכן יש להקפיד יותר על יצירת האנרגיה הטובה, באמצעות שימוש בצבעי יסוד נכונים, להציב את תמונות בני המשפחה רק בסלון, ולא בחדר השינה או במטבח, ולבחור את פריטי העיצוב כך שהם יוצרים הרמוניה מתואמת.

בחירת ערכת העיצוב הטובה לסלון כרוכה בדרך כלל במעט עבודה. עדיף להתחיל עם הבנת מפת האנרגיה של הבית, ולמקם את הסלון בהתאם, תוך הקפדה על בהירות הצבעים, הצורות והחומרים.

עיצוב המטבח

מבחינת הפנג שואי, המטבח נחשב תמיד ללב הבית. האנרגיה במטבח קשורה אף לאנרגיית עושר ושפע. מיקום התנור, הארונות והמקרר צריכים לשרת פונקציות של נוחות והרמוניה, אך ההיבט החשוב ביותר בעיצוב המטבח הוא למעשה מיקומו. כך, למשל, אין להציב את המטבח בסמוך לכניסה בבית, שכן מבחינת הפנג שואי, יכול הדבר להוביל להפרעות אכילה.

מספר הנחיות בסיסיות לעיצוב המטבח כוללות רמות נכונות של תאורה, כיווני אוויר טובים, ניקיון, בהירות וסבר פנים נעים. בנוסף, יש לשמור על פשטות העיצוב במטבח ולא להעמיס אותו בחפצים.

חדר האמבטיה

לא קיימת שיטה נכונה או שאינה נכונה לעיצוב חלל זה מבחינת הפנג שואי. היות ומדובר באזור אישי מאוד, יש להקפיד על יצירת הרמוניה ותחושה אישית טובה. מומלץ להשתמש בצבעים האהובים מתוך האלמנטים של פנג שואי: עץ – גוונים של חום וירוק. מים – גוונים של כחול ושחור, וכדור הארץ – צבעי חול, צבעי שמש וגוונים צהובים.

עוד בנושא:

6 טעויות נפוצות בעיצוב בסגנון פנג שוואי

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!