עיצוב בתי עסק

למה זקוק בית עסק על מנת לבצע את עבודתו נאמנה, למשוך לקוחות ולהגדיל את ההכנסות? כאן, יש שיציינו, ובצדק גמור, את המקצועיות המקסימלית הנדרשת בהצעת שירותיו השונים, את כוח האדם המנוסה ואת השיווק והפרסום הנכון שלו. אלא שלא ניתן אפילו לחשוב על הצלחה של בית עסק מבלי להוציא מהמשוואה היבט מרכזי ביותר ביחס אליו, והוא העיצוב שלו. בכוחו של עיצוב פנים נכון של העסק לתרום לחווית הביקור של הלקוחות, להפוך את מתן השירותים בו לנוחים פי כמה ולשפר את המוניטין של העסק. אז בדיוק עושים זאת? התשובה לשאלה זו תלויה, כמובן, בסוג העסק שנכנס לתמונה בכל אחד מהמקרים.

עיצוב בתי עסק ומשרדים

עיצוב בתי עסק או משרד המעוצב היטב, במידה לא מבוטלת, הוא כרטיס הביקור העיקרי של העסק שעומד מאחוריו. לכן, בעלי משרדים רבים מעוניינים ליצור מראה מרשים למשרדיהם ככל האפשר, אולי אפילו מפואר. ההנחה היא שבעידן גובר של תחרות, הלקוח מעניק חשיבות מכרעת לחוויה הויזואלית שהוא מקבל בכניסה למשרד, וזו יכולה לקבוע את התרשמותו מהעסק כולו.

עם זאת, היות ומדובר במקום עבודה, חשוב לתת חשיבות מכרעת גם להיבט השימושי של השהות במשרד. כל אותם מכשירי חשמל או ריהוט משרדים שנכנסים לשגרת העבודה חייבים להיכלל בתוך המשוואה.

עיצוב בתי עסק חנויות

בעיצוב חנויות, מתייחסים רבים מהאנשים להיבטים שונים בתכלית. כאן, את עיקר הדגש מקבלת הנוחות של המבקרים בחנות: היא צריכה להיות בעל יכולת לאכלס מספר מתאים של אנשים: תורים המשתרכים מהחנות החוצה אינם דבר נעים אף פעם.

היבט אחר בעיצוב הוא, כמובן, תצוגת הפריטים המוצעים למכירה. חשוב שהם יהיו בהישג ידם או בטווח העין של הלקוחות, כשמומלץ גם למיין אותם על פי קטגוריות מובנות. המפלסים השונים בכל חנות חייבים להיבחר לאחר מחשבה מעמיקה.

עיצוב מסעדות

עיצוב מסעדות נחשב לאחד התחומים המאתגרים ביותר של עיצוב פנים. כאן, עקב העובדה שמדובר בפעולה פאסיבית יחסית, של ישיבה, הדגש של מרבית בעלי המסעדות הוא על יצירת האווירה המתאימה ביותר לחוויה בה רוצים להעביר את הסועדים. מסעדה רומנטית, למשל, תתבסס לרוב על עיצוב כפרי, ותכלול בתוכה לא מעט אלמנטים שמשלימים את החוויה הזוגית: תמונות, ציורי שמן, נרות וכן הלאה.

חשוב להתאים את כמות הסועדים במסעדה לשטח העומד לרשותה (מסעדה צפופה מדי תהיה גם רועשת, ולכן פחות נעימה לביקור), ולהקפיד על דרכי גישה נוחות בין השולחנות.

עיצוב קליניקה

עיצוב קליניקה צריך להתבסס על שני עקרונות: הראשון הוא שהביקור של הלקוחות בו ייעשה בצורה הנוחה ביותר. את עיקר החשיבות, במקרה הזה, מקבל חדר ההמתנה, שחייב להתאים לכמות האנשים שיכולים להיות בקליניקה ברגע נתון: קליניקה בה מרבית המבקרים נאלצים לעמוד, בזמן ההמתנה לתורם, אינו מבצע את עבודתו נאמנה. מומלץ גם להוסיף פריטים שיהפכו את ההמתנה לנעימה יותר: טלוויזיה, מגזינים וכן הלאה.

מבחינת מגמת העיצוב, חשוב להתאים אותה לתדמית שמעוניינת הקליניקה לקבל, ולסוג השירותים שהיא מעניקה. בקליניקות המבוססות על טיפול פרטני, תעשה לרוב הבחירה בעיצוב אינטימי ומזמין.

עיצוב צימרים

צימרים, על פי התפיסה הישראלית, הם מקום אירוח בו אנו מצפים לחוויה מפנקת ויוקרתית. עיצוב הצימר הוא ההיבט המרכזי בדרך להגשמת היעד הזה: ברוב המקרים, הבחירה תהיה במראה כפרי, שנועד לסייע לתחושה האינטימית המתקבלת בהגעה לצימר. זו גם הסיבה, אגב, שריהוט העץ הוא המרכזי בצימרים רבים כיום.

סוגיית האבזור משמעותית בכל קנה מידה: ישראלים מצפים לצימר שיעניק להם שורה של שירותים ופינוקים. לכן, מעבר לרהיטים, מומלץ מאד לשקול הוספת מערכות שמע מתקדמות, ג'קוזי וכיוצא בזה. העיצוב נמשך גם בפרטים הקטנים, שעה שפרחים או בקבוקי יין, הנמצאים על השולחן או המיטה בצימר, מחוללים לרוב הבדל עצום.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
צרו איתנו קשר​
מאמרים אחרונים מהבלוג
צרו איתנו קשר
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!