עיצוב גני ילדים

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב גני ילדיםקשה למצוא הורים שבוחרים גן ילדים מבלי לבקר בו באופן ישיר. הם נכנסים לתוכו, מתרשמים מהמרחב, משוחחים עם הצוות המקצועי וכיוצא בזה. אלא שלא מעט אנשים יטענו כי ההחלטה שלהם לגבי המקום בו הילד שלהם יבלה תקופה משמעותית זו של החיים מתקבלת בתוך שניות מרגע הכניסה אליו, פועל יוצא של הרושם שמתקבל דרך העיצוב שלו.

כשמתבוננים על הצד השני של המשוואה, ברור שעיצוב הפנים של גן ילדים חייב להיות מוקפד, מסביר פנים, ולהתאים באופן מיטבי לפעילויות שבוודאי יבוצעו בו. לפניכם מספר טיפים חשובים שיכולים לשדרג את עיצוב גן הילדים ביותר ממובן אחד.

חשיבותו של עיצוב

עיצוב פנים נכון של גן הילדים נחשב למשמעותי ממספר בחינות. במידה רבה, הוא יגדיר, יותר מכל דבר אחר, את האווירה שתאפיין את גן הילדים. הבחירה הכמעט טבעית, בהקשר הזה, היא ליצור מקום ידידותי וצבעוני, שיתחבר אל עולמם של הילדים.

ארגון המרחב יגדיר זאת, כמובן, אך גם הפרטים הקטנים המרכיבים אותו: צעצועים מסוימים, תמונות או מדבקות קיר, למשל, עשויים להגדיל באופן מיידי את החוויה המתקבלת עבור הילדים.

סיבה נוספת המביאה לצורך של תכנון מוקדם נוגעת לכך שבכל עיר בישראל ניתן למצוא עשרות גני ילדים. באם חוזרים לתרחיש שתואר מעלה, של הורה המגיע להתרשם מגן הילדים, סביר שהוא יתבצע במספר גנים שונים. לכן, בעיצוב פנים נכון של גן הילדים יש גם אלמנט שיווקי מהשורה הראשונה, שיכול להעניק לו יתרון משמעותי אל מול מוסדות אחרים, שנועדו לאותה תכלית בדיוק.

המשתנים שמרכיבים את המשוואהמתמטיקה

עיצוב פנים של גן ילדים, כפי שנרמז מעלה, כולל בתוכו היבטים רבים אליהם נדרש להתייחס. זה מתחיל מהקירות, שמקבלים בגנים רבים את מירב תשומת הלב. הצביעה שלהם תהיה בגוונים בהירים ומושכים אליהם, וברוב המקרים יתנוססו עליהם דמויות אשר הילדים מכירים: בין אם בצורה של טפט, מדבקת קיר או תמונה.

מכאן, ממשיכים לפריטים שיימצאו ברחבי גן הילדים. עקב העובדה שמדובר באוכלוסיה צעירה, בחור שחייבים להציע להם מגוון רחב ככל האפשר של משחקים, מתקנים ואטרקציות. אלה צריכים להתאים לגיל היעד של גן הילדים, ורצוי שיהיו מגוונים ככל האפשר. לא ניתן לקלוע לרצון של כל ילד וילד, אך בהחלט אפשרי להציע אטרקציות מרובות, שידברו למכנה המשותף הרחב ביותר, ויאפשרו לילד אפשרות בחירה של ממש.

רבים ימליצו, ובצדק גמור, על פעילויות וחפצים שמאפשרים לילדים לתרגל את כל אחד מהחושים. חפצים נעימים למגע, למשל, או כאלה הנחשבים לאטרקטיביים מבחינת המראה שלהם, יכולים לחולל תמורות חיוביות במיוחד עבור הילדים.

חלוקה לאזורים

גן ילדים, מעצם היותו כזה, נועד למלא מספר תפקידים במקביל. לאורך היום, רבים מהגנים משמשים כמשחקיה לכל דבר ועניין, אך גם כחדרי לימוד, חדרי אוכל או כפינות יצירה. היבט זה חייב לקבל התייחסות של ממש בעת ארגון הפנים של גן הילדים: החלוקה לאזורים חייבת להיות ברורה, ובכל אחד מהם צריכים להימצא הרהיטים או הפריטים המתאימים לסוג הפעילות האמורה, אך גם למספר הילדים שאמורים לבצע אותה במועד מסוים.

חשיבותה של בטיחות

עיצוב הפנים של גן הילדים חייב לתת מענה לסוגיה משמעותית נוספת, והיא זו של הבטיחות. פעמים רבות, אנחנו שומעים מאחרים, או אפילו קוראים בעיתונים, על משחקים תמימים בגני הילדים שהסתיימו בפגיעה משמעותית של הילדים. לעיתים, הם תוצאה של ארגון מרושל של הסביבה בה הם נערכים.בטיחות

בעת עיצוב גן הילדים, לכן, חשוב להקפיד שמכשולים שונים לא יימצאו על הרצפה: סכנת הנפילה קיימת תמיד כאשר הילדים רצים בעת משחק. בלא מעט גני ילדים, הבחירה היא גם בפריטים שיושמו על הרצפה, וירככו, בעת חירום, את הנפילה: מזרונים, כריות, שטיחים וכן הלאה.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!