עיצוב חדרי ילדים

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב חדרי ילדים
כאשר הילדים מוכנים לחדר משלהם, הם נרגשים לקראת קבלת חדר עם עיצוב חדרי ילדים מותאם ומבוצע על פי טעמם. גם ההורים נרגשים לגבי האופן בו הם יכולים להפוך את חדר הילדים למשמח באמצעות עיצוב, צבעים וקישוטים. כמובן, שהדבר הראשון אותו על ההורים לעשות הוא לשאול את הילד מה הוא רוצה באמת, ואז לתת לו רעיונות לגבי אופן העיצוב. מומלץ לחשוב על מה שכבר יש, ומה עדיין צריך לרכוש.

בהתאם לאופי הנושא של חדר הילדים, העיצוב יכול להיות יקר או זול. זה תלוי בתקציב האישי לעיצוב חדר החלומות. יחד עם זאת, יש לזכור כי ילדים גדלים, ועיצוב החדר ישתנה כעבור מספר שנים. בני נוער אינם מעוניינים לישון בחדר ילדותי, ולכן, מאמר זה מעניק מספר טיפים לעיצוב חדר ילדים, אשר יענה על כל הדרישות.

וילונות וחלונות בהירים וצבעוניים

מומלץ להשתמש בוילונות צבעוניים בתהליך עיצוב חדרי ילדים. יש להתאים את הצבע למוטיב הכללי של החדר. צבע החלונות צריך להיות בהיר על מנת להעניק לחדר מראה חד ונקי יותר. בנוסף, מומלץ לדאוג לתריסים אותם ניתן להגיף בשעות היום החמות ובשעות הערב. גם צבע התריסים צריך להשלים את צב ע החדר.

עיצוב חדרי ילדים עם צעצועים כתפאורה

עיצוב חדרי ילדים אינו יכול להתחיל אם מתעלמים מהצעצועים של הלדים. צעצועי הילד הם צבעוניים ומגיעים בגדלים וצורות שונים. הם יכולים לשמש כקישוט לחדר, ובכך ניתן לחסוך בשטח האחסון באמצעות מתקני תלייה לצעצועים גדולים ומדפים רחבים לצעצועים קטנים. זה נראה נהדר, במיוחד אם הצעצועים מסודרים היטב.

שימוש בהדפסים וצבעים

לקירות חדר הילדים, מומלץ לבחור צבע בהיר ולשלב אותו עם מספר הדפסים או לבחור טפט צבעוני ומתאים. מלבד הקיר, ניתן אף להשתמש בהדפסים גם לארונות ומתקנים אחרים בחדר. שיטת עיצוב נוספת היא שימוש בציורי קיר במקום הדפסים. הילד יכול להציע את הנושא האהוב עליו, כמו פרחים, פיות, מכוניות מרוץ ועוד, ואותם ניתן לצייר או להדפיס.

שימוש בבדים שמתאימים לחדר

ניתן להשתמש במצעים המתאימים לנושא החדר על מנת שישתלבו בעיצוב הכללי. אפשר לערבב ולהתאים סדינים, כריות ושמיכות. אפשר להוסיף מספר כריות קישוט, ולהתאים להם את הוילונות. כך מקבל החדר מראה אחיד.

קישוט התקרה

ניתן לעצב גם את התקרה בהתאם לטעמו של הילד באמצעות קישוט עם פריטי עיצוב זוהרים. הילד נהנה להתבונן בהם כאשר החדר חשוך, לפני השינה. זה נראה כאילו הוא בוהה בכוכבים בלילה.

עיצוב חדרי ילדים באמצעות פריטים חינוכיים

העיצוב אינו ההיבט המרכזי בחדר הילדים. יש להקפיד אף למקם פריטים אשר יכולים לסייע ללמידה כגון ספרים, תרשימים וצעצועים חינוכיים. כך יכול הילד גם ליהנות בעת הלמידה.

שימוש בתמונות לקישוט

ניתן לעשות עיצוב חדרי ילדים עם תמונות מהרגעים החביבים ביותר על הילד. הצילומים יכולים לכלול תמונות של חופשות, פעילויות בבית הספר, ימי הישגים ועוד רגעים רבים אחרים. אפשר ליצור קיר נושא לתמונות אלו, ולמסגרן בגדלים שונים.

כיסוי הרצפה

ילדים אוהבים לשחק על הרצפה. לכן מומלץ להניח שטיח על מנת להגן על רגליהם, ברכיהם, ידיהם וחלקים אחרים של גופם. מומלץ לבחור שטיחים עבים שכיף לשכב עליהם. אפשר לכסות את הרצפה באופנים מגוונים ושונים, כמו למשל שטיח מקיר לקיר או שטיח גומי במקום שטחי צמר או בד.

הצבת אהיל

על מנת לאפשר די אור במהלך הלילה, מומלץ למקם אהיל. הוא יכול להיות שימושי כקישוט נוסף לחדר הילדים. ניתן להשיג מנורות דקורטיביות בגוונים יצירתיים, אך אפשר גם לרכוש אהיל רגיל ולקשט אותו באופן אישי.

חשיבות העיצובעיצוב

עיצוב חדר הילדים יכול להיות אלגנטי ומתוחכם. אך אין זה משנה באלו קישוטים משתמשים, הדבר החשוב ביותר הוא להשתמש בעיצוב המשקף את האהבה והטיפול בילד, שיגרום לו לחוש בטוח, רגוע ונאהב.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!