עיצוב חדרי תינוקות

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב חדרי תינוקות
חדר התינוקות הוא החדר האהוב ביותר על ההורים, ובמיוחד כשמדובר בהורים לתינוק ראשון ולחשוב חשוב לחשוב טוב על נושא עיצוב חדרי תינוקות. הם מבקשים לעצב אותו באופן הכי מקורי וייחודי על מנת לבטא את אהבתם והתרגשותם, אך הם אינם בטוחים מאיפה להתחיל. ובכן, אין צורך להיות מומחה לעיצוב. מאמר זה מספק מספר טיפים אשר נועדו להדריך ולעורר השראה.

מיקום החדר ושיקולים מעשיים

אם ניתן לבחור, מומלץ לבחור חדר שקט קרוב לחדר השינה של ההורים, על מנת שלא יהיה צורך ללכת מרחק רב בלילה. יש לוודא כי החדר מצויד במערכת מיזוג נאותה לחימום וקירור וכי הוא מאוורר היטב.

חלונות המאפשרים חדירת אור טובה מעניקים מראה שמח ומעודד לחדר, וניתן לציידם במערכת הגפת תריסים כהים או רפידות וילון על מנת לשמור על החשיכה והשינה הטובה בלילה.

שילוב סגנון הבית עם עיצוב חדר התינוק

אם הבית מעוצב בסגנון קלאסי, מודרני או תערובת אקלקטית, חשוב שעיצוב חדר התינוק ישקף את הסגנון האישי וישתלב עם שאר הבית, אחרת, החדר ייראה כנטע זר וההורים יתעייפו במהרה מהמראה שלו.

עיצוב חדרי תינוקות ושמירת הפשטות

קיים שפע של ריהוט ואביזרים זמינים לחדרי תינוקות, המקלים את מלאכת העיצוב. מומלץ להקפיד על פשטות העיצוב על מנת שניתן יהיה לעצב אותו שנית בהמשך כשהילד גדל. חשיבת העיצוב צריכה להיות ידידותית לילדים, אך לא תינוקית. מומלץ לבחור צבע קירות ניטראלי המעורב באביזרים המתאימים לגיל התינוק. עיצוב חדרי תינוקות אמור להשאיר מקום בחדר ולנצל אזורים מתים.

בחירת צבעים רכים ושלווים

יש לשקול שימוש בצבעים מרגיעים ומטפחים. כאשר התינוק מתבגר, הוא יגיד להורים את הצבע העדיף עליו, אך כשהוא תינוק, מומלץ לבחור בצבע הגורם להורים לחוש רגיעה. דרישות התינוק שזה עתה נולד מתמקדות בעיקר בהורים רגועים, מעבר לכל דבר אחר.

עיצוב חדרי תינוקות מותאם באופן אישי

היות ועיצוב חדר התינוקות יוחלף בהמשך, מומלץ לעצבו עם טפטים מעוטרים בדמויות, אותם ניתן לשנות לאחר מספר שנים. מדבקות קיר מהוות חלופה זולה וקלה לעיצוב, אותן ניתן להסיר כשהילד מתבגר. עיצוב חדרי תינוקות אינו מפסיק עד שהתינוק גדל והופך לילד.

שיקולי בטיחות

מיטת תינוק חדשה צריכה לעמוד בתקני הבטיחות, ולהבטיח כי העריסה עמוקה דיה על מנת לשמור על בטחון התינוק, סורגי המיטה צריכים להיות בעלי מרחק נכון זה מזה ויש להקפיד שהמיטה לא תהיה בעלת פינות חדות או משטחים הגורמים לנפילה.

יש ליצור אזור בטוח מסביב למיטה באמצעות מיקומה הרחק מהחלונות, תנורי חימום, מנורות, עיטורי קיר וחוטים. יש להקפיד על הצבת הריהוט במרחק בטוח מהמיטה כדי שהתינוק לא יטפס מחוץ למיטה אל הריהוט.

איזון בין צורה ופונקציה

החלק הקשה של עיצוב חדר התינוקות הוא לוודא כי הוא מעשי וקל לתפעול. שיקולי גודל החדר ומשך הזמן עד שיהפוך להיות חדר ילדים, יסייע לקבל החלטות אודות עיצוב החלל כך שיתאים באופן מעשי לצרכי הילד וההורים.

לחשוב מחוץ לקופסהקופסא

רק בגלל שהריהוט ואביזרי העיצוב מגיעים בסגנונות שונים ומגוונים, אין זה אומר שצריך לבחור עיצוב אחיד, שגרתי ומשעמם אותו ניתן למצוא בכל בית. טיפ זה נכון גם גבי בחירת טפטים, בדים ומדבקות קיר. המפתח הוא לבחור פריטי עיצוב וצבעים שההורים אוהבים.

חנויות בסגנון 'עשה זאת בעצמך' מעניקים השראה לערבוב צבעים, אביזרים ופריטי ריהוט שאחרת לא ניתן היה לחשוב עליהם.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!