עיצוב פנים

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב פניםעיצוב פנים הוא תחום שנועד לספק וליצור סביבה ביתית חמימה, נוחה ומעניינת עבור אנשים המבקשים להסתייע בשירותי מעצב פנים. מדובר ביותר מאשר בחירת צבעים ובדים בלבד על מנת להפוך את החלל ליפה יותר. מעצבי פנים מתמקדים במטרה העיקרית שהיא לענות על צרכי הלקוח ולגרום לו אושר.

המעצב עובד על פי תאריך יעד נוקשה ומוודא כי עבודתו מושלמת בזמן. הוא מתמודד עם מספר אנשי מקצוע שעובדים על פי הנחיותיו על מנת ליצור את העיצוב החדש לבית. כך למשל, עליו לבוא במגע עם צבעים, חשמלאים, יצרני רהיטים, סיטונאי בדים ואנשי מקצוע אחרים הדרושים על מנת להשלים את תהליך העיצוב.

עיצוב פנים יצירתימעוצב

עיצוב פנים עוסק בראש בראשונה בהפיכת הבית למקום יפה ונוח באופן יצירתי. הוא מציע שיפור לחסרונות הבית תוך שימוש בתאורה טבעית או יצירת חדרים צבעוניים. אין זה משנה מהו סגנון העיצוב הנבחר, בסופו של התהליך, צריך המרחב להפוך למושך יותר, זאת עושים בעזרת עיצוב פנים.

יצירת בית יפה אינו תהליך שקורה מעצמו. נדרשת יכולת יצירתית אמיתית של המעצב, ולשם כך יש להתחשב מספר היבטים בעת העבודה ופרויקט עיצוב פנים.

ההיבט הראשון עליו צריך מעצב הפנים לתת את הדעת הוא השטח הכולל של הבית והחדרים הנפרדים. הוא מודד את המרחב ומתכנן את העיצוב בהתאם, תוך התחשבות במגבלות המרחב וניצול הפוטנציאל המקסימאלי שלו. בנוסף, בנוי העיצוב בהתאם לנושא המבוקש מהמשפחה: בית רגוע, בית משפחתי או בית מודרני המאופיין בצבעים שקטים ועיצוב מינימליסטי.

חלק מהשיקולים המעשיים הנלקחים בחשבון בעת העיצוב הם שיקולי תאורה, תהודה, סידורי ישיבה וזיהוי צרכים אחרים של הדיירים כגון הקצאת די מקום לאחסון, סביבת עבודה באמצעות תכנון חדר עבודה נוח, מטבח יעיל וחדרי שירות נוחים. בסופו של התהליך, צריך העיצוב להיות אידיאלי ופרקטי מבחינת הצרכים ומושך את העין מבחינה יצירתית.

שיקולי בריאות ובטיחות נלקחים אף הם בחשבון בעת תכנון החלל ועיצוב הבית. על מנת לענות על צרכים אלו, המעצב חייב ללמוד את אופי הדיירים ולעצב את הבית כך שיענה על צרכים פסיכולוגיים או התנהגותיים. כלומר, העיצוב הכולל והסופי צריך להיות בעל השפעה נפשית ופיזית על סביבת המגורים ורווחת הדיירים.

ההבדל בין עיצוב פנים להום סטיילינג

אנשים רבים נוטים להשתמש במנחים "עיצוב פנים" ו"הום סטיילינג" בנשימה אחת. אך למעשה קיימים הבדלים משמעותיים בין שני התחומים. מעצבי פנים חייבים ליישם פתרונות יצירתיים למרחב אותו הם מעצבים. עליהם להתמחות בידיעת ניצול החלל באופן נרחב ומקצועי, להבין בצנרת, חשמל, חומרי בנייה וארכיטקטורה, על מנת לשפר את איכות החיים של הדיירים.

הום סטיילינג עוסק בעיקר בשימוש בצורות שונות של צבע ואביזרים על מנת להפוך מרחב מסוים למושך יותר מבחינה ויזואלית. סידור אובייקטים דוגמת יצירות אמנות, צילומים, כריות, סידורי פרחים ואביזרים אחרים אשר משפרים את המרחב שכבר זמין. עיצוב הפנים האידיאלי משלב בין שני התחומים ומעניק את התוצאה הטובה ביותר.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!