עיצוב פנים לרהיטים

עיצוב בית קטן בזול

עיצוב בית קטן בתקציב אינו בלתי אפשרי. עם חשיבה ותכנון נכון, תוכלו ליצור בית יפה ופונקציונלי מבלי לשבור את הכיס. הכל מתחיל בהבנת הצרכים והרצונות שלך, ולאחר מכן עבודה במסגרת התקציב שלך כדי למצוא פתרונות יצירתיים. אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור כאשר מעצבים בית קטן בתקציב הוא לתת עדיפות לפונקציונליות. משמעות הדבר היא בחירת רהיטים ופריטי עיצוב המשרתים מטרות מרובות, כגון עות'מאנים לאחסון או ספות נפתחות. גורם מפתח נוסף שיש לקחת בחשבון הוא מקסום מקום. ניתן להשיג זאת באמצעות פתרונות אחסון חכמים, כגון מדפים מובנים או יחידות אחסון אנכיות. חשוב לזכור שכל סנטימטר נחשב בחלל קטן, אז נצלו כל פינה ופינה.

אל תפחד להיות יצירתי עם חומרים וגימורים. אתה יכול להשיג מראה יוקרתי בתקציב נמוך על ידי שימוש בחומרים סבירים, כגון ריצוף למינציה או משטחים מוכנים מראש, ולאחר מכן הוספת נגיעות אישיות עם צבע או פרויקטי עשה זאת בעצמך. עיצוב בית קטן בזול דורש קצת כושר המצאה ותושייה, אבל זה בהחלט בר השגה. על ידי יישום הטיפים והטריקים הללו, תוכלו ליצור בית יפה ופונקציונלי העונה על הצרכים שלכם ומתאים לתקציב שלכם.

ידיעת עקרונות ההום סטיילינג הבסיסיים מסייעת בהפיכת כל חלל לבעל מראה נהדר, והדבר מורגש בכניסה לחדר מעוצב היטב. ניתן לחוש כיצד כל חלק מכלל העיצוב מלוכד ומתחבר. הכול מרגיש בדיוק כפי שצריך. אפקט זה ניתן להשגה עם מעט ידע של עקרונות עיצוב בסיסיים, כך שעם מעט תרגול וניסוי, ניתן ליצור בית יפה. בחירת הריהוט משמעותית להום סטיילינג של הבית,

עיצוב פנים לרהיטים

איזון

בעיצוב הריהוט, איזון מעניק תחושת שיווי משקל. יש להעניק משקל השוואתי זהה למשקל החזותי של אביזרי הריהוט. איזון נוצר באמצעות צורה, דרך צבע, תבנית ומרקם.

קיימים מספר סוגי איזון שונים לריהוט:

איזון רשמי חללים קלאסיים קוראים לאיזון סימטרי שבו החלל מחולק באמצעות הריהוט באופן שווה לשני צדדים המשקפים זה את זה. לדוגמה, ניתן להציב שני כיסאות משני צידי שולחן קפה על מנת להשיג מראה סימטרי מאוזן. סוג זה של עיצוב קל להשגה באמצעות אלמנטים של ריהוט החוזרים על עצמם בכל צד. חוסר זהירות בבחירת הסימטריה של הריהוט עלולה ליצור מראה מונוטוני ומשעמם.
משקל הרהיטים המשקל החזותי של הקווים, הצבעים, הצורות והמרקמים המאוזנים של הריהוט צריכים להיות בעלי איזון סימטרי וניתנים לעיצוב באופן מורכב ומעניין. למשל, ספה יכולה להיות מאוזנת באמצעות הצבת שני כיסאות בצדדים.
מיקוד מרכזי של הריהוט איזון יכול להיות מושג באמצעות מיקוד מרכזי של ריהוט המקרין כלפי חוץ או סביבו. לדוגמה, שולחן אוכל עגול, בעל כיסאות מסודרים סביבו, תוך התאמת הצורה, המרקם והצבע.

קצב הריהוט

בדומה למוסיקה, הקצב אותו מעניק הריהוט ניתן לעיצוב באמצעות יצירת דפוסים של חזרה, תוך כדי יצירת עניין ויזואלי. מצב זה ניתן להשגה באמצעות שימוש בצבע או בצורה זהים במרווחי קצב שונים. מטרת העיצוב היא לגרום למבקר בחדר להעביר את העין סביב. למשל, ניתן ליצור קצב באמצעות שימוש צבע הכריות, הרמת העין אל ציור או תמונה מיוחדים, ותהודה מתאימה באמצעות השטיח.

הדגשת הריהוט

כל הריהוט בחדר צריך לקבל חשיבות שווה נטולת פיזור או תחושת שעמום. על הריהוט להוות עוגן בחלל. ניתן לבחור את עיצוב הריהוט באמצעות בניית נקודות מוקד של סידור הרהיטים סביב על מנת להדגיש את עיצוב הקירות או החלון. ניתן לקבץ את הרהיטים באופן יוצא דופן או מפוזר באופן מחושב.

פתרונות ריהוט לחלל קטן

קיימים שפע של פתרונות ריהוט למגורים בשטח קטן. ניתן לבחור רהיטים רב תכליתיים יעילים, ולפזר את הריהוט באופן שאינו יוצר תחושת עומד, אלא מאורגן ויעיל. אם המקום בבית מוגבל, לא קיימת בהכרח הגבלה על מגוון אפשרויות ההום סטיילינג. בעל הבית יודע מה הוא צריך, ותמיד יש דרך להגיע לשם, צריך רק להקדיש מחשבה יצירתית לבחירת הריהוט. למשל, ניתן לבנות ארון ספרים גבוה במקום רחב, או להתקין מדפים על הקיר לשם הצבת חפצים, במקום להציב שולחנות או שידות בחלל החדר.

 

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!