עיצוב פנים – שטיחים

עיצוב פנים – שטיחיםבחירת השטיח הנכון לעיצוב פנים יכולה להיות משימה מורכבת. קיים מגוון נרחב של דגמים וגדלים וההחלטה הסופית משפיעה באופן ניכר על מראה החדר. כך למשל, ניתן למצוא שטיחים אלגנטיים ומוקפדים, שטיחים הומוריסטיים, או שטיחים מקיר לקיר.

שטיחים יכולים להוות תוספת נפלאה לחדר, לכסות רצפה שאינה מושלמת, ולהוות פריט עיצוב בפני עצמו. שיקולי בחירת סגנון השטיח המתאים לעיצוב הפנים של הבית צריכה להתבצע על פי היבט נוחות הניקוי, התאמה לחדר ולאישיות הדיירים וחומרים המתאימים למזג האוויר הישראלי.

סוגי שטיחים

שטיח ווילטון

זהו שטיח עשוי צמר ארוג, בדוגמאות של לולאה או צמר גס. חוטי השטיח שזורים ברציפות עם גווני צבעים מוגבלים. שטיח זה זמין במגוון דוגמאות של שטיח רחב או צר, והוא מעניק תחושה מפנקת וחלקה.

שטיח מצויץ

שטיח זה מורכב ממאות צבעים שזורים בלולאות או גדילים בקווי המתאר של השטיח. הוא זמין בגדלים שונים רחבים או צרים.

שטיח בדוגמת אריחים

שטיחים מסוג זה הם פופולאריים ביותר, היות והם קלים לפרישה וניקוי. הם זמינים בחוטים ארוגים, במגוון דוגמאות, צבעים וסיבים. ניתן להניח אותם על מנת לעצב חלק גדול של החדר במקום להשקיע בריצוף מעוצב יקר, וליצור מראה של אריחים בדוגמאות או בצבעים ועיצובים שונים.

שטיח צמר גס

זהו שטיח ארוג בצורה רופפת עם ערימות צמר, בסגנון שהיה פופולארי מאוד בשנות השבעים. הוא משמש בעיקר כפריט עיצוב בפני עצמו, בשל המראה המבולגן והגס שלו שאינו מתאים לכל הבית. היום שב סגנון זה לאופנה, והוא מתאים לאנשים שמתחברים לסגנון נועז בעיצוב פנים.

שטיח הודי

זהו שטיח עשוי בעבודת יד וזמין בגוונים שונים מלבד לבן. הוא סרוג מצמר קשה וקיים במגוון גדלים.

שטיח מרוקאי

שטיחים בסגנון זה מגיעים מצפון אפריקה ועוברים בדרך אל המערב תהליך של שינוי העיצוב. השטיח עשוי אריגה בעבודת יד של צמר שאינו צבוע, המחקה סגנונות פראיים ומעניק תחושה טבעית וצבעונית.

שטיח פאזל קיסרי

שטיח זה משלב עשרה חלקים סינטטיים של פאזל על מנת ליצור מראה ייחודי, שובב ומהנה, והוא מוסיף לבית תוספת של עיצוב פנים מסוגנן ומודרני. הצבעים הם פשוטים ומתאימים לצבעים הכלליים שנבחרו לעיצוב.

שטיח ישיבה

לשטיח זה קיים תפקיד כפול. הוא מהווה גם כיסוי ספה וגם שטיח. כאשר מגיעים אורחים, ניתן לשבת עם חברים על הרצפה ולהישען עם הגב על הספה המרופדת בשטיח. זהו רעיון מעניין ומקורי, אך הוא כרוך בעבודת תחזוקה מורכבת.

שטיח בדוגמת פרקט

לאנשים שאוהבים את המראה של רצפת פרקט, אך מעוניינים ליהנות אף מהרכות אותה מספק השטיח, ניתן לבחור שטיח המחקה את מראה הפרקט הנפוץ, אך מעוצב עם דפוסי פרחים וקווים ישרים במודל המזכיר פרקט עץ.

שטיחים לחדר הילדים

שטיח עבה ורך מהווה תוספת עיצוב פנים מקסימה לילדים שאוהבים לקפץ בחדר מבלי ליפול על רצפה קשה. השטיח ארוג צמר גס, והוא מהנה גם למבוגרים.

בחירה נוספת לחדר הילדים הוא שטיח בצורת נוף אשר מעניק תחושה נוחה ומהנה. הוא מושלם למשחקי ילדים, שיכולים אף ללמוד מספר עובדות גיאוגרפיות. השטיח צבעוני וידידותי, עשוי מקצף של חוטי צמר זעירים, כאשר חלקם גדולים יותר מאחרים, והוא מעניק לנוף צורה מיניאטורית מעוצבת.

שטיח לפינת האוכל

לפינת האוכל יכול להתאים שטיח נועז אשר מדמה מראה של פרוסת נקניק סלאמי עגול. השטיח סרוג מצמר ומעניק תחושה רכה. הוא אינו מתאים לעיצוב פנים אלגנטי, בוודאי שאינו מתאים לצמחונים, ומשתלב בבתים המעוצבים בסגנון עיצוב פנים נועז.

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!