התאמת צבעים בעיצוב פנים

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

התאמת צבעים בעיצוב פנים
בחירת הצבעים אשר יתאימו באופן מוחלט לריהוט וידגישו את עיצוב הפנים, מושתת על יצירת חדר הרמוני תוך שימוש מאוזן בצבעים. קיימות מספר גישות לבחירת צבעים תוך התייחסות לתקרה, לרצפה ולקירות.

הבחירה בצבעים המתאימים לבית, חשובה במיוחד לעיצוב חדר מודרני, המעוטר בפסים או בדגמים גיאומטריים אחרים. תכניות של צבעים חד גוניים, בשילוב עם צבעים ניטראליים בהירים ועליזים מהווים מראה מאוזן ואטרקטיבי, אשר יוצר ניגוד מדהים באמצעות הדגשת מספר פריטים בצבעים בולטים.

עיצוב פנים בצבעים חד גונייםצבעים

הדרך הקלה ביותר ליצירת עיצוב בית הרמוני היא בחירה בצבעים חד גוניים. כל צבע עיקרי, כהה או בהיר, יוצר קבוצת צבעים יפה באמצעות ערכת צבעים טבעיים תואמים. לדוגמה, ניתן לצבוע את הרהיטים בתערובת גוונים של כחול כמו כחול כהה, כחול ים, כחול בהיר, כחול אפור וכחול שמים, תוך התאמתם לצבע הקירות או לטפטים, ליצירת מראה נעים ורגוע.

עיצוב פנים בצבעים חד גוניים צריך להיות מבוצע עם צבעים דלילים במקצת, המעורבים עם כתמי צבע אחר. הדגשים של צבע אדום או ורוד נהדרים להוספת אנרגיה לערכת מגוון הצבעים הכחולים, ומדגישים את עיצוב החדר הכחול השקט והמרגיע.

על מנת להתאים צבעים לערכת הצבעים החד גוניים, ניתן להוסיף גווני צבע ניטראליים, תוך שימוש בלבן שמנת, לבן סיד ואפור כהה על מנת להדגיש את האווירה.

עיצוב פנים בצבעים הרמוניים

דרך נוספת ליצירת ערכות צבעים אטרקטיביות ומאוזנות לעיצוב הפנים, הריהוט ודפוסי הקיר, היא להשתמש בשני צבעים תואמים. רעיונות מעניינים ליצירת עיצוב מאוזן והרמוני, מחדירות אנרגיה לחיובית לעיצוב הבית, המשפרות את מצב הרוח והבריאות.

אם רוצים להשתמש במספר צבעים לעיצוב פנים, אך ההעדפה אינה לטובת יצירת ניגודים חזקים, מומלץ לבחור את צבעי הסלון, הריהוט, הווילונות והשטיחים באופן שנראה הרמוני כאשר כל מכלול העיצוב תואם.

בחירת צבעים מתאימים

ניתן לבחור צבע אהוב לעיצוב פנים, או להשתמש בצבע הקיים בחדר, ואז להוסיף גוון תואם מסוים על מנת ליצור בית מסוגנן וצבעוני. יש להדגיש כי לא קיימים "חוקי טבע" והרעיונות הבאים מהווים המלצה בלבד. הם נועדו ליצירת סגנונות עיצוב פנים פופולאריים, וניתן לשנותם בהתאם להעדפות האישיות.

עיצוב באדום – האדום מתאים ללבן, כחול, ורוד, כתום, זהב צהוב, כסף ושחור. ניתן להשתמש בצבעים אלו לבחירת הפריטים או התמונות.

כתום בהיר – צבע זה יכול להשתלב עם גוונים כתומים רכים, אדום, ורוד, צהוב, ירוק, טורקיז, שחור ואפור לשם קבלת עיצוב פנים מודרני.

גווני ירוק – גוונים אלו יש להתאים לצבע הקירות, ולשלבם עם טורקיז, צהוב, חום, ושחור.

סגול צבע זה נראה נהדר עם כחול, לבן, אפור, ורוד, זהב וכתום. עבור הקירות ניתן להשתמש בגוונים של ירוק בהיר, ולהתאים את הפריטים בחדר עם אחד מהצבעים המשתלבים עימו. סלון מודרני, למשל, מעוצב בקיר סגול וכריות אדומות.

צהוב – צבע זה יוצר מראה של עיצוב פנים חם, ויפה. הצבעים התואמים לו הם לבן, שמנת, גוונים ירוקים, כחולים, שחורים, וריהוט בצבע חום.

גוונים חומים – גוונים אלו זקוקים למגע של אחד מהצבעים הבהירים יותר, כגון לבן, בז', כחול, ירוק וזהוב. הם משלימים ציור קיר, ריהוט וצבע קיר בגוונים חומים.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!