Site icon המרכז לאדריכלות ועיצוב פנים

נראה מיליון דולר – שיפוץ הבית בזול מבלי להוציא הרבה כסף

נראה מיליון דולר – שיפוץ הבית בזול מבלי להוציא הרבה כסףאין צורך לחשוש מפני התחלת שיפוץ הבית. התהליך אינו אמור לגרום למהומה, בלגן והפיכת החיים בבית על סדרם, וניתן לשפץ את הבית בשיטות רבות המעניקות רענון לעיצוב הפנים ומסייעות לחדש את הבית מבלי לבזבז הון תועפות.

הברקת האמבטיה

חדרי אמבטיה הם החדרים החשובים ביותר בבית הזקוקים לשיפוץ. ניתן לשפר אותם מבלי להשקיע מזומנים רבים באמצעות שדרוגים פשוטים כגון התקנת מושב אסלה חדש והחלפת הכיור, בצעדים קלים להתקנה, המהווים הבדל משמעותי.

ניתן להחליף את רצפת חדר האמבטיה הישנה הדהויה באמצעות התקנת אריחי ויניל או פרישת יריעת ויניל. אם האמבטיה והמקלחת נראות מלוכלכות, מומלץ להחליף את האריחים הסדוקים בלבד ולבצע עבודת טיוח מלא המקיפה את האמבטיה והמקלחת. החלפת כל האריחים דורשת התקנה מקצועית אך שיפוץ אזורים מסוימים הוא אפשרות זולה יותר בהשוואה לתשלום עבור ריצוף קירות והחלפת האמבטיה השחוקה.

שטחי אחסון

בתים ישנים ידועים במיוחד לשמצה בשל חוסר המקום שלהם לארונות. אם קיימים אזורי אחסון צפופים, ניתן להתקין אותם בשיטת 'עשה זאת בעצמך בחדרי השינה, חדר המזווה והתקנת ארונות בכניסה.

ניתן אף להוסיף פריטי עיצוב וחלקים למערכות אחסון קיימות אותם ניתן לרכוש בחנויות לשיפוץ הבית. בסופו של דבר, הארונות הקיימים יהיו הרבה יותר תפקודיים ויעניקו לבית מראה מסודר בהרבה ואטרקטיבי גם להתרשמות רוכשים פוטנציאליים כשמגיע הזמן למכור את הבית.

ויהי אור

אם האורות בפינת האוכל ובסלון אינם אטרקטיביים, מומלץ להחליף מספר גופי תאורה בודדים ולהתקין בסלון נברשת המושכת את העין. חנויות למוצרי בית מציעות מגוון נרחב של גופים זולים אך נחמדים למראה הניתנים להתקנה על התקרה.

החלפת הנורות הרגילות באמצעות הוספת גופי תאורה להשפעה מדגישה בשני צידי הספה, הופכת את החדר לחמים ומזמין. ניתן להתקין זרקורי אור קטנים לתוך שקעים קיימים ולכוון את האור למוקדים בחדר אותם מבקשים להדגיש, כגון יצירות אמנות או צמחים מיוחדים. אם קיים בחדר מאוורר תקרה בעל גוף תאורה, ניתן אף להחליף את הלהבים בלבד ולשדרג את מראה המאוורר.

אפשר לבשל במטבח בנוחות ובסטיילהמטבח נחשב ללב הבית. באמצעות השקעות כמה מאות שקלים, ניתן להחליף את סט ברזי המטבח, להוסיף ידיות חדשות לארונות המטבח ולשדרג את גופי התאורה באמצעות התקנת אורות בהירים חסכוניים באנרגיה. אם ארונות המטבח דהויים, הוספת שכבת צבע חדשה גורמת להם להיראות חדשים.

מתיחת פנים לאביזרי הבית – אם חפצי הנוי והאביזרים בבית אינם תואמים, מומלץ להחליפם בפריטים חדשים, ולסדר, למשל, פריטים לבנים ושחורים בצדדים מנוגדים של החדר, או לבחור בפריטים צבעוניים אהובים. זהו צעד פשוט המרענן את מראה החדרים בבית.

חידוש הצבע – צבע חדש הופך את מראה הבית לנקי ובהיר, ויש לזכור גם את התקרה. ניתן לצבוע קירות בגוונים מנוגדים. יש למדוד את שטחי הקירות על מנת לייצר סימטריה בצבע, ולהשתמש בסרט הדבקה לסימון כל האזור.

תשומת לב לרשת החשמל והמים – מומלץ להשקיע מספר שקלים גם על הפרטים הקטנים. שכירת שירותי חשמלאי או שרברב כרוכים בהשקעת תקציב גבוה, אך ניתן במקום זאת לעטוף או לתקן חוטים רופפים, לתקן כלים פגומים, ולבדוק ולתקן את כל דליפות המים. פרטים קטנים אלו גורמים לבית למראה של מיליון דולר.

תשומת לב לשטיחים – פרישת שטיח חדש נוסף משדרג במהירות את הבית והופך את המראה לנקי יותר. לחלופין, ניקיון שטיחים מקצועי אינו כרוך השקעה יקרה, במיוחד אם השטיחים במצב טוב ובצבעים ניטראליים. אם השטיח דהוי, ניתן לחדש את הגוון שלו, ולהציב אותו במקום מרכזי בבית. לא מומלץ להחליף שטיחים מקיר לקיר אלא אם כן מוכרים את הבית, וכשנכנסים לבית חדש, מומלץ לבחור שטיחים חדשים.

חידוש דלת הכניסה – זהו האזור הראשון אותו דיירי הבית והאורחים רואים, ולכן מומלץ לצבוע או לחדש את דלת הכניסה. ניתן להחליף ידית שחוקה מעט, ולהתקין מראה מכובד יותר של מערכת נעילה. הנחת שתי אדניות גדולות משני צידי דלת הכניסה, עם שפע צמחים בריאים מעניקים מראה מזמין לבית. מומלץ לשתול פרחים וצמחים בגבהים וטקסטורות שונות, לשלב צמחים רב שנתיים ושנתיים, ולהוסיף כל מגע קל אחר המקשר את דלת הכניסה עם מראה מזמין.

Exit mobile version