תכנון משרדים

בתי עסק, חברות ובעלי משרדים רבים מכירים היום יותר ויותר בחשיבות תכנון משרדים לשם יצירת סביבת עבודה נעימה ונוחה, על מנת להשיג מטרות של ייצוגיות, יעילות והגברת המוטיבציה.

מטעמים אלו, מתוכננים המשרדים בצורה כזאת שהעובדים יושבים בעמדות עבודה או במשרדים כאשר גבם מופנה כלפי הקיר ופניהם אל חלל המשרד. עבודה עם פנים מול הקיר יוצרת תחושת מצוקה נפשית וחוסר נעימות. בנוסף, עובדים אינם חשים בנוח כאשר כל אדם יכול להציץ מעבר לכתפיהם אל מסך המחשב עליו הם עובדים.

תכנון מקצועי ונכון של המשרד משרת היטב את מטרות הארגון. חלק מהגדרת התכנון עוסקת במתן מענה ופתרון לצרכים הרגשיים. במילים אחרות, על המשרד להיות מתוכנן כך שהוא משדר ללקוחות ולעובדים את ערכי החברה כפי שהם מתבטאים באמצעות תכנון סביבת העבודה.

עיצוב משרדים

קביעת התכנון

בחירת הסגנון על פיו יעוצב המשרד מתבסס בעיקר על צבע הקירות, בחירת חומרי הצבע והריהוט, תצוגת המוצרים על מנת לשדר את המיתוג והיכולות האיכותיות של המשרד. תכנון המשרד נועד להפיק את המרב מבחינת תפוקת כוח האדם, שידור היכולות וביטוי של הצלחה.

תכנון מבחינת חלוקת המשרדים, חדר ישיבות, חדרי הנהלה, מטבחון ועוד, מהווה חלק משמעותי בקביעת התרבות הארגונית של בית העסק. משרד שמתוכנן באופן של חללי עבודה פתוחים מעודד את העובדים לשתף פעולה, ואילו משרד המתוכנן על פי חלוקה נפרדת של משרדים יוצרת מידור והפרדה. יחד עם זאת, לא קיים תכנון "נכון" או "לא נכון". כל תכנון משרד נועד לשרת באופן אישי את צרכי החברה.

טיפים לתכנון המשרד

חשיבות הרצפה – מומלץ להניח שטיחים על הרצפה או לתכנון את המשרד מראש עם רצפת פרקט על מנת להוסיף נופך של אווירה ביתית נוחה.

תכנון צבע המשדר עסקים – מומלץ לבחור צבעים המשדרים עסקים סולידיים ורציניים, כגון שחור וחום המתאימים למשרדים כלכליים בדרך כלל. יחד עם זאת, לתכנון משרד המורכב מסביבת עובדים והנהלה צעירים מתאים לבחור צבעים תוססים וססגוניים. כך או אחרת, יש להקפיד שלא לסייד את הקירות בלבן בלבד.

חדר אוכל – כל תכנון משרד צריך להתמקד בתכנון מטבחון, פינת אוכל או חדר אוכל, במיוחד כשמדובר בחברה מתחילה אשר בה חשוב במיוחד היבט שיתוף הפעולה בין העובדים. חדר האוכל צריך להיות מתוכנן כך שהוא מהווה מקום בו כל העובדים, או לפחות רובם, יכולים לשתף זה את זה בחוויות העבודה או אפילו חוויות אישיות, בזמן ארוחת הצהריים.

חדר אוכל זהו חלל שצריך לעודד גיבוש חברתי. בנוסף, תכנון מקצועי ונעים של חדר האוכל יעודד את העובדים להישאר במשרד בזמן ההפסקות ולא לצאת החוצה לאכול, ובכך לחסוך זמן עבודה ולהגביר את התפוקה.

חדר ישיבות – כל משרד גדול זקוק לחדר ישיבת מקצועי ומאובזר היטב, על מנת לקיים פגישות עבודה עם לקוחות, או לנהל ישיבות צוות עם העובדים. מומלץ למקם את חדר הישיבות בחלל המכיל שני חלונות גדולים לפחות, אשר משקיפים על נוף נעים.

חלל העבודה – מרחב העבודה הוא ההיבט החשוב ביותר בתהליך תכנון המשרד. יחד עם זאת, כל חלל משרדי צריך לשקף את אופי החברה, ומה שמתאים לחברת הייטק, אינו מתאים למשרדי עורכי דין, למשל. אם החברה מקפידה על היררכיה של ההנהלה והעובדים, מרחב העבודה יתוכנן בצורה נפרדת של חללי עבודה על מנת לאפשר ריכוז ופרטיות. אך אם בעלי המשרד דוגלים בתרבות של הפריה הדדית ושיתוף פעולה בין העובדים, מרחבי העבודה יתוכננו עם צמצום מספר המחיצות וההפרדה בין העובדים.

חשיבות עיצוב המשרד

תכנון משרדים הוא כרטיס הביקור החשוב ביותר של החברה, ומהווה את הרושם הראשוני הקריטי. לכן לאחר שיפוץ או עיצוב המשרד, יש להקפיד על ניקיון מקצועי כך שהמשרד ישדר יוקרה, הצלחה, עסק שעובד ברצינות וכוח אדם מרוצה ונינוח.

עיצוב משרד קטן

עיצוב משרד קטן יכול להיות מאתגר, אך בעזרת תכנון וביצוע קפדניים תוכלו ליצור סביבת עבודה פונקציונלית, נוחה ופרודוקטיבית. קחו בחשבון את המיתוג שלכם, אזור הקבלה, אפשרויות העבודה מרחוק, סביבת העבודה המשותפת, הציוד, החלל האנכי ואלמנטים עיצוביים ירוקים בעת עיצוב החלל שלכם. שמור על המרחב שלך מאורגן ונקי מבלגן, והשתמש בטכנולוגיה לטובתך כדי ליצור סביבת עבודה מודרנית ויעילה.

עיצוב משרדים קטנים

תכנון ועיצוב משרדים ממלאים תפקיד משמעותי בשיפור הפרודוקטיביות, שיפור מורל העובדים ומשיכת לקוחות. בין אם אתם מקימים משרד קטן או משרד היי-טק, עליכם לקחת בחשבון את הצרכים, התקציב והטרנדים העדכניים ביותר בעיצוב משרדים. עיצוב משרד קטן צריך לתת עדיפות לפונקציונליות, לייעל את החלל וליצור סביבת עבודה נוחה. זה צריך לשלב גם אלמנטים כמו אור טבעי, ריהוט ארגונומי וערכות צבעים המקדמים יצירתיות ומיקוד.

מצד שני, עיצוב משרד היי-טק צריך להתמקד ביצירת סביבה מודרנית, שיתופית ומתמצאת בטכנולוגיה. עליו לשלב אלמנטים כמו תאורה חכמה, תחנות עבודה חדשניות וטכנולוגיות תקשורת מתקדמות המשפרות את הקישוריות והפרודוקטיביות. בשני המקרים, חיוני לשכור מתכנני משרדים ומעצבים מקצועיים בעלי המומחיות והניסיון ליצור משרד העונה על הצרכים והמטרות הספציפיות שלך.

הם יכולים לעזור לך לייעל את החלל שלך, לבחור את הריהוט והציוד הנכונים וליצור עיצוב שמשקף את המותג והתרבות שלך.  תכנון ועיצוב משרדים הם קריטיים עבור כל עסק שרוצה לשגשג בשוק התחרותי של היום. על ידי השקעה במשרד מעוצב היטב, אתה יכול ליצור מקום עבודה פרודוקטיבי ומרתק שמושך ושומר על כישרונות מובילים, מגביר את המורל ומשפר את ההצלחה הכוללת של העסק שלך.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
צרו איתנו קשר​
מאמרים אחרונים מהבלוג
צרו איתנו קשר
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!