בחירת תמונות

בחירת תמונותבחירת תמונות מתאימות לבית נועדה לשם יצירת מצב רוח כללי אך מוחשי. בחירת התמונות נוצרת מתוך מכלול שלם של אביזרי הום סטיילינג ומשפיעה באופן משמעותי על יצירת הרושם הראשון עם הכניסה לבית.

תמונות המעניקות אווירה מסוימת או יצירות אמנות התלויות בבית, מאזנות את האווירה הכללית. בעבר הייתה המגמה לתלות ציורי שמן כבדים על הקירות או ציורי בד מעוטרים בדוגמאות שונות. היום מכתיב צו האופנה שימוש בתמונות אווירה, אותן ניתן למצוא במגוון צבעים, החל מציורי אמנות יקרים ועד להדפסים שונים המתאימים לכל כיס.

מודעות לחשיבות ההום סטיילינג מובילה אנשים לרכוש תמונות אווירה המעניקות נופך של אנרגיות חיוביות ואווירה מאוזנת למרחב. מומלץ לבחור באופן מושכל ונבון את התמונות ולהסתייע בעת הצורך בשירותי מעצב פנים, יועץ פנג שוואי או גרפיקאי המתמחה ביצירת אווירה לבית.

מאמר זה מספק מספר טיפים לבחירת התאמת התמונות לחללי הבית.

בחירת התמונות הנכונות לבית

בעת בחירת התמונות המתאימות לבית, יש להקפיד על מספר היבטים:

  • בתים הצבועים בגוונים בהירים זקוקים לתמונות פיגורטיביות או מופשטות.
  • יש לבחור תמונה אותה הדיירים אוהבים ומתחברים אליה.
  • מומלץ לקבל יעוץ מקצועי באשר לבחירת המסגרת והתאמתה לפריטי ההום סטיילינג בבית.
  • בעת תליית מקבץ תמונות קטנות, יש להקפיד על סגנון תלייה יצירתי ומעניין, או לתלותן בגבהים זהים.

תמונות לסלון

הסלון מעניק לדיירי הבית תחושת חמימות, שייכות וביתיות. אם הסלון מושפע מתאורה טבעית החודרת מהחלונות, והרהיטים הם בצבעים בהירים, מומלץ לבחור תמונה בעלת צבעים חמים, המעניקה תחושת נעימות וחיבוק. אם מרוהט הסלון בריהוט כבד יותר, מומלץ לאזן את החדר עם מתמונה בעלת צבעים פסטליים רכים וזורמים.

את התמונה יש לתלות בגובה העיניים, על מנת שתשתלב בהרמוניה עם האביזרים והרהיטים בחדר ולא תתנגד לזרימת האנרגיה בחלל. במגדל מגורים גבוה, למשל, המאופיין בקירות של חלונות זכוכית, ניתן לתלות מקבץ של תמונות קטנות מסודרות על הקיר, או תמונה אחת צרה וארוכה המוצבת מגובה נמוך.

תמונות לחדר השינה

חדר זה מהווה מקדש פרטי בעל חשיבות משמעותית לרווחת הדיירים. לכן, יש להקפיד לעצב אותו באביזרי הום סטיילינג מתאימים. צבעי חדר השינה צריכים להיות עמוקים, שקטים ורכים על מנת ליצור אווירה רגועה בעת השינה והיקיצה.

הצבעים המתאימים לחלל זה הם אדום, סגול, גוונים של חום וכחול כהה. התמונה לחדר השינה יכולה להיות נועזת, סקסית אך בה במידה נעימה וזורמת.

תאורה מעל התמונה

להלן מספר טיפים לשימוש נכון בתאורה מעל התמונות:

אור

  • תאורה טבעית ישירה על התמונה עלולה לפגוע בצבעים ולגרום לדהייתם עם הזמן.
  • תאורת חשמל מעל התמונה תגרום לה להיות משמעותית ובולטת יותר בחלל.
  • מומלץ למסגר תמונות בזכוכית מט על מנת למנוע השתקפות.
  • ציורי שמן אינם צריכים להיות תלויים במקום בעל אור חזק וישיר.
  • יש להאיר את התמונות בתאורה אשר יוצרת אווירה חמימה, כגון אור צהוב נעים יותר לעין מדגיש את הצבעים ואינו מחווירם כפי שיוצרת תאורת ליבון.
עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!