5 דברים שאסור לשכוח כאשר מעצבים את הבית

בשנים האחרונות אפשר בהחלט להצביע על שינוי מגמה בדרישות של הישראלים בנוגע לעיצוב הבית הפרטי. למרות המשבר בענף הדיור ועל אף שמחיר המשכנתאות עולה כמו גם מחירי השכירות, על דבר אחד ישראלים פשוט לא מוכנים עוד להתפשר, זה על האסתטיקה של הבית הפרטי שלהם. האמת היא שאנחנו בהחלט יכולים להבין אותם. בתור מי שעסוקים בהתאמה של רהיטים לקהל הצרכנים הישראלי, אנחנו בהחלט מבינים את הצורך הבסיסי של כל אחד, להפוך את הבית שלו למקום אליו הוא שמח לחזור בסוף כל יום. אם ניקח בחשבון גם את העליה הצפויה בשיעור העובדים מרחוק, הרי שסביר להניח כי נראה את המהפכה ממשיכה להתפשט אל בתים נוספים בנוף הישראלי. במאמר הבא נעסוק בחמישה טיפים פשוטים למי שמעוניינים לעצב את הבית החדש או מי שמעצבים את הבית לאחר שיפוץ. קחו לכם משהו לשתות, אנחנו מתחילים עכשיו.

 

טיפ ראשון, להתחיל בצרכים בסיסיים

עיצוב הבית, לפני שהוא הניסיון שלנו ליצור אסתטיקה, הוא הניסיון שלנו להגדיר את החלל כך שימלא את הצרכים שלנו, הדיירים, בצורה הטובה ביותר. איך עושים את זה? מתחילים בניסיון להעלות על הכתב את האופן בו אתם מתנהלים בבית. כמה ילדים יש במשפחה? האם אחד מבני הזוג עובד מהבית? האם אתם מעדיפים לעשות כביסה תוך כדי שהסיר מתחמם על הגז? כלומר, מכונת הכביסה צריכה לעמוד בסמוך לעמדת הבישול? אולי אתם צריכים מקום לנעליים בכניסה ומתלה למפתחות ומעילים? האם אתם צריכים הרבה פינות אחסון בבית? לחומרי לימוד? עבור המשחקים של הילדים? הדירה קטנה או גדולה? כלומר, אתם צריכים רהיטים שיכולים להתכווץ ולהפתח או אולי הפוך? כל פיסת מידע כזו יכולה לעזור לכם לבחור נכון יותר את הרהיטים באמצעותם תעצבו את החיים החדשים שלכם.

 

טיפ שני, לבחור את הרהיטים החשובים בהתחלה

מכירים את אלו שכבר יודעים איזה שטיח הם רוצים בדיוק לחדר הילדים או לסלון? את מי שקונים טלוויזיה אבל עדיין לא רכשו ספה? אנחנו תמיד ממליצים לבחור קודם כל את הרהיטים עם הנוכחות המשמעותית ביותר. פשוט משום שרק באופן הזה תוכלו לעצב את מה שיעמוד מסביב. בין היתר, הקפידו לתת תשומת לב לבחירה נכונה של ספה, היא פינת הישיבה בסלון והמקום המשמעותי בבית, המקום בו כולם יכולים לבלות ביחד וכמובן, אל תוותרו על בחירה חכמה של שולחן פינת אוכל. שולחן מתאים צריך להתאים לחלל, להתאים לאופי האירוח שלכם, מי שאוהבים לארח ישמחו לבחור בשולחן גדול יותר או שולחן מתקפל וכן הלאה. סביב הפריטים הללו, תבחרו את הפריטים הקטנים.

 

טיפ שלישי, מעצבים את הבית? אל תתפשרו על איכות

אתם כבר יוצאים לדרך, כבר בחרתם לעצב את הבית מחדש, אל תתפשרו ואל תבחרו שולחן פינת אוכל למשל שלא עונה על הדרישות שלכם רק בגלל התחשיב הכלכלי. הרי אנחנו מדברים על מוצרים שישרתו אתכם בעוד שנים רבות מהיום. נכון, כעת ההוצאה משמעותית, אבל אין בכלל ספק כי בחירה נכונה של מוצרים היום, תהפוך לחיסכון כלכלי משמעותי בעוד שנים. לבחור בחברה מקצועית זה לבחור בעצם במוצרים שימשיכו לתת לכם את המענה המבוקש גם בעתיד.

 

טיפ רביעי, להתייחס לתאורה בחלל

תאורה יכולה לעשות שינוי משמעותי בכל חלל. התאורה מושפעת מהוילונות, מהמיקום של החלונות, מהבחירה שלכם את גופי התאורה המתאימים. הקפידו לעשות הכל כדי להאיר את החלל כמה שניתן. אגב, אם קיימת האפשרות להדגיש את האור הטבעי, הדבר עדיף גם בשביל לחסוך באנרגיה ובתאורה חשמלית בהמשך וגם משום שתאורה טבעית, משפיעה לטובה על המוח ומשחררת הורמונים חיוניים לאיכות החיים שלנו, בני האדם.

 

טיפ חמישי, הגדירו את החלומות שלכם לפני היציאה לדרך

היום אפשר למצוא ברשת אינספור דוגמאות לעיצוב פנים כזה ואחר. ככל שתצליחו לדייק את הרצונות שלכם ולהבין מה הייתם רוצים לראות בסופו של התהליך, כך יהיה לכם קל יותר לבצע בחירות נכונות מההתחלה ועד הסוף. אל תתייאשו. נכון, עיצוב הבית זה מסע מורכב הדורש מתן תשומת לב לפרטים רבים. אבל, באותה הנשימה, מדובר על תהליך נפלא, כזה שישפיע ישירות על עליה באיכות החיים שלכם.

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!