6 יתרונות שחייבים להכיר על רצפת אפוקסי

מבני התעשייה, כגון מפעלים, מחסנים לוגיסטיים ומרכזי מחשוב, הם לב ליבה של הכלכלה המודרנית ואם בעבר נושא העיצוב היה זוכה לפחות יחס, כיום הגישה שונה. עם ההתקדמויות הטכנולוגיות, גם מבנים אלו משדרגים את מראם ומאמצים עקרונות עיצוביים מודרניים יותר. אחד האלמנטים החשובים בעיצוב מבנה תעשייתי הוא בחירת סוג הריצוף. בעשורים האחרונים, אדריכלים ומעצבי פנים רבים בוחרים לרצף מבנים אלו באפוקסי.

הציפוי ניתן ליישום על רצפת בטון, אבן, שיש ואף על משטחי מתכת ועץ. ציפוי אפוקסי מבוסס על חומר פולימרי נוזלי בשילוב כימיקליים המהווים זרז, ויוצרים יחד חומר במרקם נוזלי וסמיך, נוח לעבודה וליישום, המתגבש מעל המשטח הקיים לשכבת ציפוי אחידה, מוקשית, אטומה ועמידה. בשל יתרונותיו יישום של רצפות אפוקסי בולט במיוחד במקומות ציבוריים, בקניונים ובמרכזים מסחריים, באולמות תצוגה ובתעשיות השונות.

יתרונות לחיפוי רצפות אפוקסי

1.עמידות מפני שחיקה

ההרכב הייחודי של הציפוי האפוקסי יוצר שכבת חיפוי עמידה במיוחד מפני שחיקה, תוך עמידות גבוהה במיוחד בעומסים ובתנועה מרובה, תחת משקל כבד, פעילות תעשייתית ושאר מאפיינים שעשויים לגרום לשחיקה מוקדמת, בלאי גבוה ומראה מיושן בסוגי חיפוי אחרים.

2.עמידות בפני כימיקלים

עמידות נוספת וחשובה של חיפוי רצפות אפוקסי הוא עמידותו בפני כימיקליים, חומצות, דשנים חומרי ניקוי ורכיבים בעלי מאפייני תסיסה נוספים. עמידות זו הפכה את החיפוי האפוקסי לחומר מוביל בחיפוי רצפות במפעלים תעשייתיים, במעבדות ובמרכזים רפואיים.

3. אפשרויות עיצוב

חיפוי רצפות אפוקסי מיושם כיחידה אחת על גבי המשטח, וניתן ליישום באמצעות מגוון סגנונות ועיצובים בהתאמה אישית. חומר הבסיס המשמש לחיפוי ניתן לגיוון, וניתן לבחור בין קשת רחבה של גוונים, טקסטורות, דוגמאות ואף עיצוב אישי מותאם. ניתן לשלב חיפוי רצפות אפוקסי בצבע ובטקסטורת עץ למראה כפרי, בגוונים בהירים ונקיים לתחושת מרחב, בגוונים חמים וכהים להתאמה עיצובית ולפונקציונליות מיטבית, ואף לכלול סימוני לוגו, הכוונה, חלוקת חלל וכל צורך אחר.

מחסן

4. התאמה למגוון תעשיות

ציפוי אפוקסי משמש לחיפוי משטחי ריצוף בשלל תעשיות בזכות עמידותו ומאפייניו הייחודיים. הציפוי מתאים לחדרים נקיים במפעלים, לחללים בעלי לחות מוגברת, למרלו"גים ומשטחים המשמשים להעמסה ופריקה וכוללים תנועת כלי צמ"ה, לאולמות תצוגה ומבקרים ולמשטחי ענק, ואף לעיצוב של בתים פרטיים בסגנון ייחודי ובהתאמה אישית.

5. קל לניקוי ולתחזוקה

חיפוי רצפות אפוקסי הוא חיפוי חלק, ללא חריצים, מחומר דוחה מים וכתמים. החיפוי קל במיוחד לתחזוקה ולניקוי, וניתן לניקוי באמצעות פעולת שאיבה, ניגוב או שטיפה קלה בלבד.

6. חיסכון כלכלי

ציפוי רצפות אפוקסי מהווה חיסכון כלכלי במספר היבטים:

    • מיושם על גבי משטח קיים, וחוסך את הצורך בהחלפת המשטח, עבודות הסרה ופינוי של האריחים הישנים, רכישת אריחי ריצוף חדשים והתקנתם.
    • הציפוי האפוקסי בעל עמידות גבוהה במיוחד ומספק מענה לשנים ארוכות, ללא עלויות נלוות וללא צורך בחידוש הציפוי.
    • זמן ההתקנה והיישום של חיפוי רצפות אפוקסי הוא מהיר, נדרשות הכנות מינימליות בלבד, וכלל העבודה והייבוש עשויים להתבצע ולהסתיים בטווח של כיומיים בלבד (תלוי גודל השטח ומאפיינים אחרים), מה שמאפשר פגיעה מינימלית בעבודה של מפעלים ותעשיות.
Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!