מבט על האדריכלות של דובאי

דובאי, אחת מתוך שבע האמירויות המרכיבות את איחוד האמירויות, מקום שהחל ככפר דייגים קטן ליד הים והפך עם השנים לאחדמבט על האדריכלות של דובאי ממרכזי העסקים והתיירות הגדולים והמרשימים ביותר במזרח התיכון ואחד מהיעדים הכי מבוקשים בקרב תיירים ואנשי עסקים מכל העולם.

מהמקומות העשירים בעולם ומהווה מרכז עסקים גדול שהולך ומתפתח עם השנים. היא אחת מהערים המודרניות והעכשוויות שיש ובין המרשימות מהרבה בחינות בין היתר מבחינה עיצובית ואדריכלית ומהווה השראה לאדריכלים ומעצבים מכל העולם.

השילוב בין המבנים המיוחדים תוך כדי שימת דגש ומתן תשומת לב גם לתכנון הסביבתי הפכו אותה ליעד מרשים עבור אדריכלים מכל העולם, אשר מבקרים בה כדי לחזות במו עיניים במבנים המעוצבים והמרשימים.

מה מייחד את האדריכלות בדובאי?

דובאי נמצאת במזרח התיכון, מוקפת מצד אחד מדבר ומהצד השני ים, וניתן למצוא בה שילוב של ישן וחדש, מודרני, מערבי וגםאדריכלות בדובאי מסורתי, גורדי שחקים רבים ביניהם את המגדל הגבוה בעולם לצד וילות פרטיות הממוקמות על איים מלאכותיים הנמצאים אל מול חופיה.  המבנים שונים האחד מהשני ומאחורי כל מבנה קיימת חשיבה ותכנון אדריכלי כאשר חלק מהקווים המנחים הינם גיוון, ייחודיות ופאר, בין היתר משום שתיירות רבה מגיעה לדובאי בשל האדריכלות המרשימה. את המבנים המיוחדים תכננו אדריכלים שונים, גם מקומיים כמו ראניה חאמד לצד אדריכלים ממקומות שונים בעולם כמו זאהה חדיד הבריטית ממוצא עיראקי או פרננדו דוניס המקסיקני.

אילו מבנים ארכיטקטוניים מיוחדים ממתינים לכם בדובאי?

בדובאי יש מבנים מרשימים ביותר הן בגודלם והן בעיצוב המיוחד והחדשני שלהם, למשל מלון בורג' אל ערב המעוצב כסירת מפרש, קניון דובאי שהוא קניון עצום בגודלו, מוזיאון העתיד שהוא אחד מהפרויקטים המורכבים והמיוחדים שנעשו בעיר. המוזיאון מתמקד בדרך בה בעזרת הטכנולוגיה ניתן להשפיע על חיי החברה והכלכלה של האוכלוסייה וגם איך ניתן לפתח את הגוף והמוח בעזרתה. המבנה עצמו בנוי מפלדה כאשר בקירות המבנה ישנם לוחות המכילים שורות משירו של אמיר דובאי והן מהוות גם את חלונות המבנה.

עוד מבנה מיוחד, מרשים, ייחודי וחדשני הוא המסגרת של דובאי שהיא למעשה בניין בן 50 קומות בגובה 150 מטר הנראה כמו מסגרת ענקית של תמונה. החלק העליון של המסגרת הוא למעשה גשר זכוכית אשר אמור לסמל את הקשר בין דובאי הישנה לדובאי החדשה וממנו יש תצפית לכל המקומות העיקריים בדובאי.

אי אפשר שלא להזכיר את הבורג' ח'ליפה, המגדל הגבוה בעולם אשר נישא לגובה של 828 מטרים ונראה כמו האות Y.
ארמון Zabeel המפואר והמרשים אשר משמש את השייחים המקומיים של דובאי.
בדובאי עשרות קניונים גדולים ומפוארים, שונים האחד מהשני חלקם הגדול מעוצב בצורה מרשימה ומיוחדת כמו למשל קניון הגלובל וילג' אשר נראה כאילו הגיע מעולם האגדות.

גם מבנים מודפסים ופורצי דרך נמצאים בדובאי

כולנו מכירים את מדפסת התלת מימד אשר מדפיסה אובייקטים בתלת מימד. מדפסות תלת מימד נמצאות היום בשימוש ביתי, תעשייתי ואפילו רפואי. בעזרת תוכנה מיוחדת הנמצאת על המחשב ומשדרת למדפסת מודפס דגם בתלת מימד זה יכול להיות של תליון לשרשרת, צמיד, חלקים לכלי תחבורה ותעופה. מבנים מודפסים הם למעשה מבנים המודפסים במדפסת תלת מימד ועל פי ההערכות עלות בנייה של מבנה מודפס נמוכה משמעותית מבנייה בכל שיטה אחרת. בדובאי קידמו פרויקט חדשני בו בניין משרדים הודפס במלואו במדפסת תלת מיימד, הקירות החיצוניים הפנימיים וכל הריהוט שבו, המבנה המיוחד הינו חלק ממוזיאון העתיד.

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!