הכנת דירה למכירה

לרוב האנשים, מכירה של דירה היא כנראה העסקה הכי גדולה שהם יעשו במהלך חייהם. זוהי הסיבה שהשלב של הכנת הדירה לפני המכירה הוא שלב מאוד קריטי, מכיוון שאין הזדמנות נוספת לרושם הראשוני. אז לפני שאתם מתחילים את התהליך, עליכם להיות סגורים על כך שאתם באמת מעוניינים למכור את הבית שלכם כי עלולות להיות לכך כל מיני השלכות בהמשך. אז איך מבצעים הכנת דירה למכירה? הישארו עימנו ותגלו.

מה צריך לעשות כדי להכין את הדירה למכירה?

כשאתם מכינים את דירתכם לקראת מכירה, עליכם לעשות כמה וכמה דברים. ראשית, הכינו מראש רשימה של מטרות, כמו באיזה מחיר תהיו מוכנים לסגור את העסקה, מתי אתם מפנים ועוד. שנית, עליכם לדעת מה המצב של הדירה שלכם מבחינת המיסים ובשביל שתהיו שקטים כדאי לכם להתייעץ עם עורך דין. דבר שני, כשאתם מציגים את הדירה שלכם לקונים, כדאי לכם להכיר את כל המקומות המושכים יותר מסביב לבית כדי שתוכלו למכור את הדירה יותר טוב. את המחיר שקבעתם לדירה, עליכם לבסס על עובדות. תוכלו להשיג את זה בעזרתם של שמאי או מתווך דירות.

כמו שכבר אמרנו, אין הזדמנות נוספת לעשות רושם ראשוני ולכן, עליכם להכין את הדירה שלכם בצורה הטובה ביותר לפני שהקונים הפוטנציאליים באים לראות אותה. מעבר להכרת הדירה, הכירו גם את השכונה והסביבה. זה יעזור לכם מול המתחרים שלכם בהמשך הרחוב וזה יעזור לכם עם הקונים בהמשך התהליך. לאחר שביררתם את כל מה שצריך והגעתם לסוף התהליך של הכנת הדירה למכירה, תוכלו לפנות למתווך אשר יפרסם את הדירה שלכם באתר הומלי, וכך היא תקבל יותר פרסום ויותר קונים פוטנציאליים יגיעו אליכם.

צריכים עזרה בעיצוב הבית החדש לכם? צירפנו לכם מספר טיפים בנושא: מה צריך לקחת בחשבון שבוחרים פינת אוכל, כך תעצבו סלון חמים ונעים.

מה עליכם לעשות לאחר שהכנתם את הדירה למכירה?

אז לאחר שיישמתם את כל מה שדיברנו עליו בסעיף הקודם, תוכלו לקבל את המחיר הכי הגבוה שאפשר עבור הדירה שלכם. עכשיו עליכם להכין תוכנית מפורטת עד לפרט הכי קטן שתלווה אתכם יד ביד בכל שלב של המכירה, וכך בעצם תישארו עם הרבה יותר כסף בחשבון הבנק שלכם. ללא תוכנית עבודה, יהיה קשה יותר למכור את הדירה.

האם צריך לשפץ את הדירה בשביל למכור אותה?

שיפוץ כללי לדירה יכול רק לעזור במכירה שלה. השיפוץ הוא אחד מן האמצעים הכי טובים לשדרוג של סביבת המגורים, ולכן, כדאי לכם לשקול שיפוץ כלשהו בהתאמה למצב התחזוקה של הדירה. הרבה אנשים חושבים כי שיפוץ כללי כרוך בהוצאות מאוד גבוהות. אך לא כך הדבר. הוא לא כרוך בהוצאות יותר מדי גבוהות והוא מיועד בעיקרו לשדרג את הדירה למכירה. העלויות של השיפוץ ייקבעו בהתאם למצב התחזוקה של הדירה. כל השקעה כספית שתחליטו להשקיע בשיפוץ, תיתן לכם את החשיפה שהדירה צריכה בפני רוכשים אפשריים, תיתן לכם סביבה של מגורים שהיא גם משופצת וגם משדורגת.

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!