טרנד הפרקטים של 2023 בענף העיצוב

פרקטים

עד לפני כמה שנים אפשר היה לראות ברוב הבתים בישראל ריצוף של אריחי קרמיקה כמו גרניט פורצלן ורק במקרים חריגים אפשר היה לראות פרקטים. אך היתרונות העצומים של הפרקטים הובילו לכך שלקוחות רבים מעדיפים כעת להתקין פרקטים בחללים שונים של הבית כמו בחדרי הילדים, ולעיתים גם בכל רחבי הבית.

לאחרונה הצטרף לטרנד זה גם פרקט פולימרי שמתאים לחללים רטובים כמו המטבח, המרפסת וחדרי הרחצה. מדובר בשינוי מהותי כיוון שאלו הם פרקטיים שיש בהם שילוב של טיב מעולה, יופי וגם פרקטיות שלא הייתה קיימת עד עתה.

פרקט פולימרי עמיד במים מתאים מאד לחדרי אמבטיה שיש בהם לחות גבוהה במיוחד לאור העובדה שבני הבית מתקלחים במים חמים. הפרקט הפולימרי מתאים לכך ולאורך שנים הוא שומר על צורתו ועל גווניו המקוריים.

מעבר לכך הוא מתאים מאד למטבחים שגם בהם יש לחות גבוהה כאשר התבשילים מבעבעים בסירים, ולאור העובדה שפה ושם יש מים על הרצפה לאור העבודות השונות שמתבצעות במטבח כמו בישול, אפייה ושטיפת הכלים. המים אינם משפיעים על פרקטים פולימריים והם נותרים שלמים וללא כל עיוות.

גם במרפסות שיש בהן שימוש במים עבור השקיית העציצים, הפרקט הפולימרי הוא האופציה המיטבית לרצפה נעימה מאד עבור בני הבית בכל מזג אוויר.

החלטה על פרקטים בבית

להבדיל מהאריחים, פרקטים שומרים על רמה גבוהה של בידוד והטמפרטורה הן בחורף והן בקיץ היא די זהה ולכן זוהי נוחות מקסימלית עבור בני הבית.

מעבר לכך מדובר בפרקטים איכותיים ביותר בעלי רמת הברשה גבוהה, וכך המראה המדהים שלהם מוסיף יופי רב לכל חללי הבית. אפשר לבחור את הגוון הרצוי מתוך הרבה מאד דגמים וליצור התאמה עיצובית לרהיטים הקיימים, או אלו המתוכננים לכל אחד מהמרחבים הביתיים.

סוגי לוחות עץ לכל בית

המגמה של לקוחות רבים היא לרכוש פרקטים SPC בגווני חום שונים כמו אלון טבעי, אלון מולבן, אלון מולבן עתיק, מעושן הקיימים הן בגוונים בהירים כמו חום שקד ועד צבעים כהים כמו אגוז. שילוב יפהפה נוסף הוא של לבן חלק, לבן מהוה, או אפור הקיים בגוונים כהים או בהירים.

התקנה של פרקטים

בהשוואה מול אריחים, ההתקנה של פרקטים היא מהירה ואפשר תוך יום יומיים להתקין פרקטים בכל חדרי הבית עם מינימום של לכלוך ובלגן.

את הפרקטים מניחים על משטח בטון מוחלק או לחלופין מעל האבזור של חימום תת רצפתי שהפך לטרנד רצוי בכל בית לאור הנוחות הרבה של השימוש בו. אנשי מקצוע מחליטים על הכיוון של התקנת הסטריפים לרוחב או לאורך, וכך הם מבצעים את ההתקנה בכל החדרים הרלוונטיים.

המראה הכללי הוא קסום ובני הבית נהנים ללכת יחפים או עם גרביים בחורף והימצאותם של פרקטים רגילים או פולימריים מעניקה תחושה נעימה ביותר.

תחזוקה של פרקטים

בין היתרונות הגדולים של התקנת פרקטים אפשר למנות גם את נושא התחזוקה. להבדיל מאריחים תחזוקת הניקיון של לוחות העץ היא מהירה ויעילה ביותר.

בשלב ראשון שואבים את הלכלוך באמצעות שואב אבק ולאחר מכן מנקים את המשטחים באמצעות מטלית לחה וחומר ניקוי ייעודי.תוך כמה דקות החדר נקי והפרקט יבש כל שהמראה המעוצב שלו נראה במלוא הדרו.

כאשר המראה נשאר לאורך שנים ואין שינוי בגוון של העץ ובמראה הכללי שלו, הדבר מעניק יופי רב לכל חלל שבו קיים פרקט, הן אם מדובר בכל אחד מחדרי הילדים, חדר השינה, חדר העבודה, או כל מרחב משפחתי אחר.

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!