הוספת מעלית בבית משותף

הוספת מעלית בבית משותף היא פעולה מסובכת אבל משתלמת. ברגע בו תוסיפו מעלית למבנה משותף תוכלו לשפר את אורח החיים שלכם באופן משמעותי וכמו כן, הוספת מעלית משביחה את הנכס ככה שההוצאה תחזיר את עצמה. עם זאת, החשש הגדול של הדיירים הוא דווקא מאיך המבנה ייראה לאחר התקנת המעלית, האם זה ייפגע בעיצוב? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לפני הוספת מעלית בבית משותף.

 

הוספת מעלית בבית משותף בלי לפגוע בעיצוב

החשש הגדול ביותר בקרב דיירים שמעוניינים להתקין מעלית בבניין משותף הוא פגיעה בעיצוב. יש לכם שתי אפשרויות, האחת היא התקנה של מעלית עם פיר חיצוני אשר יהיה נגלה לעיני העוברים והשבים או התקנה של פיר פנימי שמתאים למבנים רבים, אך כאשר מדובר על לובי וחדר מדרגות צר מאוד זה עלול ליצור צפיפות. הסוד הנכון להוספת מעלית ללא פגיעה בעיצוב הוא לפנות לחברה מקצועית אשר יכולה להציע לכם מגוון יתרונות רחב ועיצובים שונים אשר לא רק לא יפגעו בעיצוב הבית, אלא יוסיפו לו יתרונות רבים.

 

אי הסכמה להוספת מעלית

לפני שאתם מבצעים כל פעולה עליכם לקיים אסיפת דיירים ולהציג את הפרויקט בפני כל הדיירים. לצורך הקמת הפרויקט אתם צריכים שני שליש מסך דיירי הבניין. מה קורה עם הדיירים שלא הסכימו לפרויקט הזה? במקרה הזה קיימות פסיקות סותרות. מי שאינו השתתף במימון אינו רשאי להשתמש במעלית, אך מפקחים אחרים פוסקים אחרת כל עוד הוא משלם על הוצאות שוטפות. אין היום פסיקה מוצקת עליה ניתן להתבסס וכל מה שנותר לכם הוא להמשיך בתהליך. אי הסכמה יכולה לנבוע מסיבות שונות, החל ממחסור כספי להשקעה ועד לחששות. נסו להסיר את דאגות הדיירים כמו הצבת האמת בצורה נכונה וכנה. לדוגמא, רבים חוששים שיהיה רעש מחדר המכונות על הגג, היום יש מעליות שקטות שאינן צריכות התקנה בחדר מכונות, יש היום יועצים אקוסטיים שיכולו להבטיח את השקט שלכם.

 

ייעוץ מקצועי

טרם התחלת כל פעולה לצורך התקנת המעלית יש להתחיל בייעוץ ולראות מהן האופציות העומדות לרשותכם. לכל מבנה משותף יש תקציב שכל דייר יכול לעמוד בו, לאחר שיש לנו את התקציב הכולל להתקנת המעלית נוכל לצמצם אפשרויות שאינן רלוונטיות ולהציג מה כן רלוונטי. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי מעליות בעיצובים שונים, תוכלו לראות בדיוק איך ייראה המבנה שלכם לאחר התקנת המעלית ולהכיר את האפשרויות המשתלמות יותר.

 

חברה מקצועית תעניק לכם מידע מלא לגבי בחירה בין פיר חיצוני לפנימי, בין מעלית חשמלית למעלית הידראולית, הוצאות שוטפות על המעלית ואילו עיצובים יכולים להשתלב בצורה טובה עם המבנה שלכם. המטרה היא לשלב בין מעלית איכותית המשרתת את הדיירים לבין מעלית מושקעת, מעוצבת ומושכת את העין.

 

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!