עיצוב חדרי שינה

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב חדרי שינהלפני שניגשים אל מלאכת עיצוב ותכנון חדר השינה האידיאלי, מומלץ לקבוע תחילה את תפקידו העיקרי של החדר, מלבד מקום לשינה.

חדר השינה עשוי לשמש אף לכתיבה, קריאה, האזנה למוסיקה, צפייה בטלוויזיה, ועוד. בנוסף, מומלץ לחשוב על פריטי העיצוב והריהוט של חדר השינה ולבסוף לבחור את צבע הקירות, המצעים וכמובן גודל וסוג המיטה.

מאמר זה מספק מספר טיפים אשר נועדו לסייע בתהליך עיצוב חדר השינה.

עיצוב חדרי שינה ומיקום המיטה

גודל המיטה מהווה את השיקול המרכזי בתהליך עיצוב חדר השינה. מיטה גדולה מידי עלולה לחסום את החדר. מיטה המוצבת מול הדלת גורמת לתחושת חוסר נוחות וחשיפה (דעה קדומה גורסת אף כי הצבת המיטה מול הדלת מביאה מזל רע). לכן, יש למקם את המיטה באופן המעניק תחושת בטחון ונוחות מרבית.

פרקטיות

חדר השינה צריך להיות מתוכנן באופן פרקטי. מומלץ לשרטט את האופן הרצוי להעמדת הריהוט בהתאם לצרכים, ובהמשך לחשוב על הצדדים היצירתיים יותר של העיצוב כגון צבע הקירות, הוילונות, כמו גם צבע ומרכיבי הריהוט.

ארוניות לצידי המיטה

אנשים רבים אוהבים לקרוא במיטה, או שהם אוהבים שיש להם חפצים שימושיים בהישג יד. לכן יש לתכנן שידות קטנות ליד המיטה, המכילות מגירות לאחסון מגזינים, ספרים, וחפצים. מומלץ לתכנן תאורת קריאה נעימה, נוחה, אך לא עמומה מידי לשם שמירה על בריאות העיניים.

תאורה

תאורת חדר נכונה מסייעת לתחושה טובה ורגועה. מומלץ לבחור בתאורה מרכזית שאינה עזה מידי, הניתנת לצמצום דרגות האור, ובנוסף לדאוג לנקודות תאורה נוחות בצידי המיטה.

חלונות

במצב האידיאלי, יכיל חדר השינה חלונות משני צידי המיטה על מנת להעניק אפשרות זרימת אוויר טובה ואספקה נאותה של אור טבעי. חלון המוצב מעל המיטה משמיע רעשים בעת מזג אוויר מאופיין ברוחות, והקור חודר דרכו וגורם לבעיות. בנוסף, על מנת לנקות את החלון, יהיה צורך לטפס על המיטה באופן שאינו נוח ואינו בטיחותי.

מיקום הטלוויזיהטלוויזיה

בעקרון, מומלץ שלא להכניס טלוויזיה לחדר השינה ולשמור את החלל לשינה, קריאה והעברת זמן באופן מרגיע. אך אם רוצים בכל זאת להירדם מול הטלוויזיה, מומלץ להציבה על מתקן מסתובב או נשלף, או שניתן לבנות אותה על זרוע מיוחדת בתוך נישה מתאימה במקום גבוה.

עציצים או אגרטלי פרחים

צמחייה בחדר השינה מוסיפה אלמנט הרגעה אך יש לזכור כי צמחים ופרחים גוזלים את החמצן שבחדר ולכן מומלץ שלא להפריז בעומס של צמחייה.

צבעים

מומלץ לבחור בצבעים מרגיעים ובהירים. בדרך כלל, שילוב של צבעים פסטליים משרים תחושת שלווה, נועם וביטחון. כדאי להימנע משימוש מוגזם בצבע אדום אשר עלול לגרום לעיתים למתח ועצבנות. צבעים אחרים שאינם מומלצים הם אפור ושחור אשר גורמים לתחושת עייפות, דיכאון ועוגמת נפש.

ציורי שמן מעל המיטה מהווים לעיתים את הגורם לכאבי ראש, היות והם מדיפים אדי פשתן ושמן. במקומם, מומלץ לתלות על הקיר רישומים, הדפסים או צילומים נעימים ומרגיעים.

לעיצוב חדר השינה רומנטי בסגנון רך מומלץ לבחור בצבעים כמו שמנת, לבן, ורוד ואפור. עיצוב חדרי שינה רומנטי בסגנון חם וקלאסי יותר ניתן לבחור בצבעים עשירים כמו בורדו, חום וזהב.

חשיבות עיצוב חדרי שינהחדר שינה

עיצוב חדרי שינה יכול להיות משימה מסובכת, הכוללת טעויות רבות שישפיעו בהמשך על האווירה בחדר. שימו לב, חדר השינה צריך להיות מקום נוח ומרגיע, בעל חלונות המאפשרים זרימת אוויר ואור טבעיים, מיטה נוחה השומרת על הבריאות, קישוטים מרגיעים ונעימים, וחפצי חן או מזכרות מרגשות. עיצוב חדרי שינה זה יבטיח שינה טובה ובריאה וחיים מאושרים.

ראו גם:
עיצוב הבית בסגנון פריזאי

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן