עיצוב צימרים

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב צימריםצימרים, מעצם היותם כאלה, נועדו לשמש מקומות אירוח מהשורה הראשונה. המדובר הוא בבקתות או בחדרים, רובם מבוססים על עקרונות האירוח הכפרי, ואליהם מגיעים לפרק זמן של מספר ימים.

בישראל, ניתן למצוא מאות צימרים בכל דרגות הפאר, בעיקר בצפון הארץ (אך ממש לא רק). אנשים המגיעים לצימרים מצפים לחוויה מסוימת, שניתן להגשים, במידה ניכרת, באמצעות עיצוב מוקפד שלו.

מדוע נדרש עיצוב פנים נכון?חדר

אין זה סוד כי תחום הצימרים בישראל נמצא בתחרות אדירה על כל תייר ותייר. מעבר לסוגיית המיקום, אחת הדרכים המרכזיות באמצעותן צימר יוכל לקבל עדיפות על פני המתחרים שלו היא באמצעות יצירת עיצוב פנים ייחודי שמעניק לנופשים חוויה ויזואלית מהשורה הראשונה.

כאשר הישראלי הממוצע אינו יכול להגיע להתרשם מהצימר באופן ישיר, אגב, משקיעים רבים מהצימרים בהשמת תמונות מפתות באתר האינטרנט שלהם. העיצוב בתמונות האלה, כמובן, יהיה מופתי.

חשוב לזכור כי עיצובו של צימר, בעיני רבים, הוא המשתנה החשוב ביותר בהגעה אליו. גם אם הם מבצעים את ההזמנה לפני שהם רואים את הצימר, הרי שההתרשמות שלהם ממנו "ברגע באמת" תגדיר את החוויה לה הם מצפים.

כאשר הצימרים מתבססים, באופן כמעט יוצא דופן, על יצירת מוניטין חיובי, חייבים לחשוב על דברים באמצעותן החוויה המתקבלת לנופשים תהיה הנעימה ביותר האפשרי. גם כאן, מילת המפתח היא עיצוב אסתטי, אך כזה שגם מתחשב בצרכים שיעלו אצל כל האדם המגיע לצימר.

מילת המפתח: אווירה

צימרים, כאמור, הולכים יד ביד עם האווירה הכפרית והרגועה. יחד עם הרצון שהם יהיו מפוארים (כפי שנראה בהמשך), חשוב לא פחות שהם ייצרו את הפסטורלית הזו. עקב כך, לא מפתיעה העובדה שחומר הגלם העיקרי המשמש לצורך הקמת הצימר, ומהווה חלק בלתי מבוטל בסוגיית העיצוב הפנימי שלו, הוא עץ.

קשה למצוא בישראל צימרים שאינם בוחרים להתבסס על רהיטי העץ השונים בעת ארגון הצימר שלהם. יש בעץ משהו נוסטלגי כמעט, שתורם לאווירה הנעימה, ונחשב לרומנטי בכל קנה מידה. זאת, כמובן, להבדיל מבתי מלון רבים, אפילו יוקרתיים, בהם המראה מתכתב עם טכנולוגיה ומודרניות, שבאים על חשבון הערך הנוסטלגי יותר.

חשיבותה של יוקרה

במקומות רבים בעולם, צימרים נועדו לשמש פתרון הארחה פשוט וזול במיוחד, כך שהם מאובזרים באופן בסיסי ביותר. בישראל, לעומת זאת, התפיסה לגבי הצימרים נוטה להיות שונה במידה ניכרת. כאשר אנשים מגיעים לצימר, הם מצפים לחוויה יוקרתית, אולי אפילו חד פעמית: שהצימר יהיה לא רק הנעים ביותר לשהיה, אלא גם יהיה המפואר ביותר שניתן להעלות על הדעת.

בעיצוב הפנים של הצימר, לכן, חייבים לתת את הדעת על השילוב המושלם שבין אסתטיקה לפרקטיקה: לא מספיק שהצימר יבוסס על רהיטי עץ על מנת שייצור את האווירה שמצפים ממנו. נדרש לחשוב על לא מעט "אטרקציות", שישלימו את האווירה: בין השאר, מדובר כאן על אח בוערת, מתקני ג'קוזי, שולחנות במרפסת המשקיפים על נוף מרהיב, פינת "זולה" וכיוצא בזה.

הגם שרבים מגיעים לצימר על מנת להתנתק מהכל, מומלץ לכלול גם מוצרי חשמל בסיסיים שיהפכו את השירות שלהם לנעימה יותר: טלוויזיה גדולה באיכות גבוהה, למשל, או מערכת שמע מתקדמת.

עיצוב, ארגון ומה שביניהם

גם הפריטים הקטנים של הצימר, המשתלבים במגמת העיצוב הכוללת, יכולים בהחלט לעשות את ההבדל: פרחים, בקבוקי יין או שוקולדים המונחים על שולחנות או מיטות הצימר ישפרו את חווית הכניסה אליו בעשרות מונים.

חשוב לתת על כך דגש לא רק בעיצוב הנבחר לצימר, אלא גם בהכנתו לקראת כל מבקר ומבקר. הנופש הישראלי אוהב להרגיש שהתאמצו לכבודו, וצימר שמעניק חשיבות מכרעת גם לפרטים קטנים דוגמת אלה יזכה ליתרון משמעותי.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!