מיגון חדר קיים – האם זה אפשרי?

לצערנו בישראל אין די מבנים שיש להם ממ"ד בבית. החוק בישראל קובע כי כל בנייה חדשה מחויבת בהתקנת ממ"ד בבית, אך רוב הבתים בישראל הם מבנים ישנים שלא נדרשו לעמוד בתקן זה. מהצד השני, בארץ שלנו אנחנו חשופים לירי רקטות ופגיעות נוספות אשר פוגעות בשגרת החיים שלנו ואף מסכנות חיים. כדי לשמור על הבטיחות שלכם ושל ילדכם תוכלו להנות מפתרונות מיגון חדר קיים.

 

מיגון חדר קיים – מי צריך את זה?

למעלה מ-2 מיליון מבנים בארץ היום אינם מעניקים כל פתרון מיגון תקין. מיגון חדר קיים הוא פתרון זמין ובר השגה אשר יכול לצמצם את הסיכון שלכם באופן משמעותי. כיום הפתרון למי שאין ברשותו ממ"ד הוא לרוץ למקלט רחוק או להישאר בחדר המדרגות שזה פתרון אלטרנטיבי שעדיין נחשב בסיכון גבוה. ההנחיות של פיקוד העורף הן להגיע למרחב הכי מוגן שיש בזמן שעומד לרשותנו, מה שעלול להכניס רבים לפאניקה ואף לגרום לפגיעות גוף כתוצאה מלחץ. עבור משפחה עם ילדים קטנים או קשישים המצב הנתון אינו ריאלי ולכן התקנת מיגון חדר קיים הוא הפתרון הנכון ביותר.

 

פתרונות מיגון חדשים

כפי שציינו, בבתים רבים אין פתרונות מיגון או שפתרונות מיגון שונים מחייבים אותנו לעמוד אל מול בירוקרטיה נוקשה ומחירים כבדים. כחלק מהפתרונות המוצעים תוכלו לקבל: חלונות ממוגנים, דלתות ממוגנות, מיגון חלונות קיימים, מיגון מבנים ותשתיות ועוד. הפתרונות האלו אינם מצריכים אישורים בירוקרטיים ועומדים בכל הדרישות והתקנים. נכון, ממ"ד מספק את הפתרון הטוב ביותר אך לא כל אחד יכול להרשות לעצמו להתקין ממ"ד בבית. בשל כך, יש פתרונות אלטרנטיביים במחירים מופחתים, פתרונות אלו נמצאו כשירים בבדיקות וניסויים תחת פיקוד העורף.

 

מהו חמ"ד?

חמ"ד הוא פתרון המעניק יתרון למיגון חדר קיים הבנוי מבלוקים. חמ"ד נועד להעניק פתרון למבנים בהם לא קיים ממ"ד ויש צורך בפתרון יעיל ומהיר (בין 7-10 ימי עבודה). היתרון הנוסף של חמ"ד הוא שבניית המיגון אינה פוגעת באסתטיות המבנה, הבנייה מיושמת בחלקו הפנימי של החדר וניתן להמשיך להתגורר בבית בזמן ההתקנה. הבנייה של המערכת מתבססת על בשיטת חיפוי קירות במערכת לוחות פלדה קלים, המערכת מעניקה עמידות גבוהה לספיגת פגיעות באופן אופטימלי.

 

מערכת חמ"ד מתאימה למי שמעוניין להמשיך לנהל את שגרת חייו במהלך ההתקנה, למי שמעוניין להפוך חדר שינה לחדר מוגן, למי שאין לו ממ"ד בבית ולא מעוניין לרוץ בכל פעם לחדר המדרגות וכמו כן, המערכת משביחה את הנכס. גם במבנים שעברו שינוי למערכת חמ"ד ניתן עדיין להעביר מיזוג, שקעים ועוד. ולבסוף, המחיר הוא זול יותר באופן משמעותי מאשר התקנת ממ"ד (בשיעור של 40%).

 

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
צרו איתנו קשר​
מאמרים אחרונים מהבלוג

עיצוב פנים ואדריכלות: השילוב המושלם לחללים מדהימים

עיצוב פנים ואדריכלות הולכים יד ביד בכל הנוגע ליצירת חללים אסתטיים ופונקציונליים. על ידי שילוב של העקרונות של שני הדיסציפלינות, אנשי מקצוע של ייעוץ עיצוב פנים יכולים להפוך חללים רגילים לסביבות מדהימות העונות על הצרכים וההעדפות הייחודיות של לקוחותיהם. במאמר זה, נחקור את הסינרגיה בין עיצוב פנים לאדריכלות ונדון בתפקידו של ייעוץ עיצוב פנים ביצירת חללים יוצאי דופן.

למאמר המלא »
שולחן גינה

ריהוט גינה יוקרתי – אין סיבה לא להשקיע בחצר או במרפסת שלכם

חלל חיצוני מעוצב ונוח יכול להוות הרחבה יוקרתית של הבית שלכם, לספק מפלט מרגיע ומקום אירוח לבני משפחה ולחברים. אחד המרכיבים המרכזיים ביצירת חלל חיצוני מפואר הוא השקעה בריהוט גן יוקרתי. כאן נחקור את המשמעות של ריהוט גן יוקרתי, תוך התמקדות בשולחנות בר וכסאות גן לגינה, וכיצד הם יכולים להעלות את חווית המגורים שלך בחוץ.

למאמר המלא »
צרו איתנו קשר
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!