טיפים לעיצוב השטחים החיצוניים של הבית

עיצוב השטחים החיצוניים של הביתבעוד שכולם רוצים בית מרהיב שבולט משאר הבתים, ההעדפה היא גם לבית שמשתלב עם הסביבה והשכונה. עיצוב החלק החיצוני של הבית יכול להיות תהליך מורכב של אפשרויות גוונים, חומרים, ואיזון העיצוב. זוהי אינה עבודה למעצבים טירונים.

האם אי פעם תהיתם מה הופך את החלק החיצוני של הבית למושך את העין? למה יש בתים מסוימים ברחוב שגורמים לכם להשתאות מהיופי שלהם? סביר להניח כי אלו בתים שעקבו אחר מספר עקרונות מפתח של עיצוב פנים.

כן. כל עיצוב, פנימי או חיצוני, צריך לעקוב אחר מספר "כללים" פשוטים של עיצוב על מנת להשיג את התוצאה הסופית המושכת מבחינה ויזואלית. מאמר זה מפרט עשרה עקרונות עיצוב חיצוניים בסיסיים שיסייעו לכם לעצב בית מרהיב.

איזון סימטרי

בדומה לכל סוגי עיצוב הפנים, איזון משמעותי להשגת מרחב מעוצב היטב. החזית של כל בית זקוקה למעט מראית עין של איזון על מנת להיראות נעים לעין ומעוצב כראוי.

בין אם מדובר בעיצוב המושך את הבית מבחינה סימטרית, שבו הדלת מרוכזת והחלונות שווים מכל צד, או בבית בו האיזון מושג באמצעות קווים או חלונות גג מחודדים, אשר ממוקמים באופן שווה בחלק החיצוני.

עיצוב מתפקדצבעים

אופי ההתנהלות והתפקוד בבית צריכה להיות נקודת ההתחלה של עיצוב הפנים. מה אתם עושים בבית הכי הרבה? קחו את בני המשפחה והחליטו מה נדרש לבית על מנת להתאים לצרכים אלו.

הצד החיצוני של הבית יחקה את צורת עיצוב הפנים שבחרתם. אולי בחרתם בחלונות גדולים, המייצרים תאורה טבעית. או שאולי אתם זקוקים למוסך גדול. החלק החיצוני של הבית צריך להיות מעוצב עם גג שגורם לחלונות החדרים להיראות מאוזנים. זכרו תמיד כי עיצוב הפנים שלכם משפיע גם על העיצוב החיצוני.

חומרים ומרקמים

עם שפע אפשרויות, קשה ביותר להחליט מהם החומרים להם תזדקקו לעיצוב החלק החיצוני של הבית. בין רעפי ארז, ציפוי ויניל, אלומיניום, אבן, עץ, טיח, פלדה, איך תבחרו?

מומלץ לאזן עמידות עם אסתטיקה. כמובן שתרצו שהחלק החיצוני של ביתכם ישקף את הסגנון האישי שלכם. אז אולי כדאי לעצב עם רעפי אבן ועץ ארז? האם סגנון העיצוב שלכם הוא מינימליסטי מודרני? יתכן שתעדיפו קווי פלדה מלוטשת או לוחות עץ פשוטים.

כדי להימנע מטעויות יקרות, תמיד מומלץ להתייעץ עם אדריכל עיצוב מיומן. קיימים גם כלים ויזואליים רבים באינטרנט שיכולים לסייע לכם לראות אילו אפשרויות חומרים יעבדו באופן הטוב ביותר לפני שתבצעו השקעה כספית סופית.

שילובי גוונים חיצונייםעיצוב

ארץ האפשרויות של הגוונים! איך תחליטו מהו הצבע הנכון לחלק החיצוני של ביתכם? האם אתם מעוניינים בגוון מודגש או בסיסי? בדומה לכל עיצוב, בחירת הצבע חיונית, שכן היא יכולה להסתיר פגמים, או שאם היא מבוצעת בצורה גרועה, היא עלולה למשוך תשומת לב לפגמים.

מומלץ לנקוט בגישה בטוחה ויעילה המנחה את בחירת הצבעים, ולבחור שני גוונים, או גוונים מאותה רצועת צבע, בהפרש של מספר גוונים. כך שגוון כהה יכול להיות החלק העיקרי וגוון בהיר יותר יכול להוות ניגוד מדגיש.

מרפסת צבועה בלבן מושכת את העין לכניסה נעימה, האופנים בהם צבעים יכולים לרמות את העין וליצור משחקים חיוביים, הם אינסופיים!

כיצד לבחור את הגג?

גג עמיד הכרחי לבית, והעיצוב שלו כרוך ביותר מאשר החלטה על צבע ואסתטיקה בלבד. קיימות אפשרויות בנייה כה רבות, עם עלויות משתנות ותוחלת חיים נפרדת. חומר כמו רעפים ואריחים נראה אולי אידיאלי, אך יש לזכור כי הם כבדים ביותר, ויש לוודא שהם יכולים לשאת את העומס.

רעפי אספלט נראים נפוצים ביותר בשל עלותם הנמוכה וקלות ההתקנה. באופן מפתיע, גם עץ הוא אפשרות מעשית עם אותה תוחלת חיים של 25 שנים רמו רעפים ואספלט. צפחה ומתכת הן אפשרויות יקרות וכבדות, אך עשויות לעבוד בעיצובים מסוימים.

 

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!