מדריך: איך צובעים קיר?

מדריך: איך צובעים קיר?סביבה ביתית מעוצבת ויפה כוללת הרבה מאוד אלמנטים, חלקם מתוחכמים ומיוחדים. עם זאת, לפני שמעצבים את הבית, משפצים או מיצרים אווירה, חשוב לא פחות לדאוג לדברים בסיסיים כמו קירות צבועים בצבעים יפים.

הפעם, נדבר על הענקת חיים חדשים לסביבה הביתית באמצעות קצת צבע. בין היתר נסביר איך מבצעים צביעה נכונה, איך מונעים מראש בעיות עתידיות, איך ניתן לדאוג לכך שהתוצאות יהיו טובות במיוחד ויחזיקו מעמד לאורך זמן.

לפני שמתחילים – מסתכלים

לפני שמתחילים לצבוע את הקיר עצמו, חשוב לעשות עבודת הכנה מתאימה. למעשה, זהו אולי הטיפ הטוב ביותר, לכל מי שלא אוהב לעבוד לחינם ולכל מי שרוצה למנוע מראש בעיות עתידיות ומראה של צביעה חובבנית ולא מקצועית.

עבודת ההכנה כוללת בחינה מדוקדקת את מצב הקיר שאותו רוצים לצבוע. גם אם זה נראה מיותר, גם אם זה נראה מתיש:

  • חשוב לבחון את הכל בעין בוחנת.
  • חשוב לאתר נקודות שבהן יש סדקים.
  • חשוב למצוא כל מקום שבו יש צבע או טיח מתקלף. חשוב לאתר כל מקום שבו הצבע החדש לא יחזיק מעמד לאורך זמן.

כעת, אפשר להתחיל ממש בעבודה.

תיקון חריצים

אחרי שאותרו כל החריצים והסדקים, כל הקילופים וההתפוררויות, יש לטפל בהם כהלכה. חשוב לגרד את הקילופים היטב, יש לסלק טיח מתקלף או צבע ישן ומתקלף. את הסדקים השונים יש למלא בצורה מדויקת בחומר מתאים, שנקרא שפכטל.

את החומר הזה יש להתאים למקומו ולאחר מכן להחליק אותו כדי שהקיר יהיה אחיד. במקרה הצורך, יש להשלים את העבודה באמצעות נייר לטש. כך, מגיעים למצד שבו הצבע יוכל לתופס אחיזה מקסימלית.

עבודה נקייה

כאשר עובדים עם צבע, כשצובעים קיר אחד או יותר, אי אפשר להימנע מלכלוך. לכן, חשוב להתכונן לכך, למניעת עוגמת נפש. ראשית, יש לפרוס עיתונים על הרצפה. אין שום סיבה להתקמצן. שנית, יש לדאוג ללבוש שניתן ללכלך בלי כאב לב. שלישית, יש להדביק נייר דבר באזורים סמוכים לקיר שצובעים ושלא רוצים ללכלך. על משקופים למשל וכך גם על פנלים, מדביקים נייר דבק. בנוסף, אם לא מפנים את החדר מפריטי ריהוט, יש לפרוס יריות ניילון.

השימוש במברשת

צביעת קיר נעשית כיום על פי רוב באמצעות רולר. יחד עם זאת, ישנם אזורים שעדיף לעשות בהם שימוש במברשת צבע טובה ואיכותית. המדובר הוא באזורים של הקיר שבהם יש צורך בדיוק מקסימלי. בנקודת המפגש בין הקיר לבין התקרה, למשל, וכך גם באזורים שסמוכים לפאנלים או צמוד למשקוף יש להשתמש במברשת איכותית. הצביעה צריכה להיעשות בעדינות ובזהירות.

השימוש ברולר

לאחר שהסתיימה הצביעה באמצעות מברשת, אפשר להכניס לפעולה את הרולר. בזכות אמצעי צביעה זה ניתן לסיים את חלק הארי של הצביעה במהירות, ביעילות, ובצורה אחידה.

יש לשים לב לשימוש נכון בצבע. לא כדאי לעשות שימוש בכמות צבע מרובה מדי, כדי למנוע חוסר אחידות. עדיף לצבוע ברולר שאיננו עמוס בצבע ולחזור על הפעולה בשתי שכבות. כך התוצאה הסופית שתתקבל תהיה הטובה ביותר למראה. כך, גם התוצאה תחזיק מעמד לאורך יותר זמן.

טיפים חשובים

לסיום, כדאי לשים לב לכמה טיפים נוספים בהקשר זה:

  • מותגים של צבעים – חשוב להקדיש זמן למציאת המותג הטוב ביותר של צבע, שמתאים לצרכים.
  • יש לרכוש כמות מספקת של צבע להשלמת העבודה.
  • צבעים וגוונים – לקבלת מראה מיוחד, כדאי לבחור בצורה מושכלת את הצבע הנכון. יש בנמצא גם גוונים וטקסטורות מיוחדות.
  • שילוב של כמה צבעים בהחלט אפשרי וניתן גם לרענן את המראה באמצעות שימוש בשבלונות.
עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!