קיר ירוק – גרין וול לעיצוב הבית

קיר ירוק לביתקיר ירוק לבית או בשמו הנוסף "גרין- וול" הוא בעצם גינה טבעית עם צמחיה אמיתית אשר צומחת בצורה אנכית על קיר הבית. בשנים האחרונות ישנה דרישה לחיים ירוקים בסביבה אורבנית ועל כך קיר ירוק בבית נותן מענה מושלם.

שיטת הקיר הירוק מאפשרת את גידולם על מצע אנכי של צמחים מסוגים שונים, שבדרך כלל נמצאים באדמה וגדלים בצורה אופקית. זוהי גישה חדשנית ומעניינת שיכולה לספק עבור הצמחייה את כל מה שדרוש לה לטווח ארוך על מנת שהיא תצמח בצורה בריאה וחיונית.

שיטת הגרין- וול פותחה לראשונה באירופה ולאחר מכן הובאה לישראל ושופרה על ידי מיטב המומחים מתחום האגרונומיה, ההנדסה והאדריכלות, נערכו כמה ניסויים לפתח אותה בתנאים שונים והתוצאה הסופית שהתקבלה הדהימה את כולם. מערכת הקיר הירוק שפותחה בארץ היא המתקדמת בתחומה בעולם כולו והיא משווקת למדינות ארצות הברית ולמדינות אירופה.

הייחודיות של קיר ירוק היא שאפשר לעצב אותו בכל מיני דרכים וגם התחזוקה שלו היא גמישה והתוצאה שמתקבלת היא קיר בתוך הבית שהופך לגינה מרהיבה ביופייה.

כיצד בנוי קיר ירוק לבית?

קיר ירוק בנו כיחידה מודולארית אשר בנויה ממודולים (יחידות קטנות של המערכת). המודולים הללו בנויים מפלסטיק והם חזקים מאוד ועמידים מפני גורמים שונים והם מורכבים כיחידה אחת על גבי שלד מבני קל מאוד להתקנה ולתחזוקה. הקיר שאליו מוצמד השלד המבני נתון לשינוי בכל פעם שרוצים לרענן את הצמחים או לשנות את עיצוב הגינה האורבנית מכיוון שהוא מספק חיפוי לקיר שכבר קיים בבית.

כאמור, קיר ירוק לבית מורכב מכמה מודולים, כאשר הגודל הסטנדרטי של כל מודול הוא 30 על 40 סנטימטרים, שהם מחולקים לתאי שתילה בגודל של 6 על 15 סנטימטרים. הצמחים נשתלים צפוף צפוף בכל תא שתילה בצורה אנכית כך ששורש הצמח יכול לעבור אל תא השתילה שסמוך אליו ובעצם לגדול במקום צמח אחר שלא התפתח כמו שאמור היה להתפתח. בזכות העובדה שהשתילה כה צפופה, נמנעת האפשרות של עשבים שוטים לצמוח בקיר הירוק.

השיטה שבה מגדלים את הצמחייה בקירות ירוקים לבית היא חסכונית מאוד במים, הם לא נספגים באדמה או מתבזבזים לשווא ומערכת ההשקיה היא ממוחשבת ומבוקרת מאוד. תאי השתילה אשר נמצאים בתוך המודולים מקבלים מים מדושנים שזורמים מתא אחד לשני, מאגרי המים הנדרשים לצמחים נשמרים עבורם בלי שיהיו עודפים של מים וכל זאת בעזרת מערכת ניקוז ייחודית שמאפשרת למים לזרום בכל המודול.

המודולים ניתנים לשתילה בכל עונה מעונות השנה. השתילה במשתלה נעשית בצורה ידנית. בכל תקופות הגידול של הצמחים נעשית בקרה למען הספקת צרכי הצמחים וגם דואגים לפקח שלא יתפתחו מחלות ושלא יבואו מזיקים מבחוץ.

יתרונות הקיר הירוק

  • קיר ירוק ניתן להתקנה על קירות בתוך בתים או על קירות חיצוניים.
  • קיר ירוק חסכוני מאוד במים.
  • על ידי תוכנת מחשב אפשר לעצב את הקירות בכל מיני אפשרויות ואפשר ליצור אמנות של ממש עם פרחים וצמחים.
  • קיר ירוק הוא דבר אידיאלי בשביל פרויקטים שונים.
  • מערכת ההתקנה והקיבוע של קיר ירוק היא פשוטה מאוד ומהירה.
  • על מנת להחזיק את הצמחייה שעל הקיר דרוש מעט מאוד.
  • גם לאחר שהקיר הירוק הותקן בבית אפשר לשנות את העיצוב ללא כל בעיה.
  • הקיר שומר על טמפרטורה אחידה לאורך זמן והוא מגן מפני שינויים במזג האוויר.
  • הקיר מהווה בידוד מפני רעשים מן החוץ.
  • קיר ירוק מטהר את האוויר ומפחית את זיהום האוויר שמסביבו.

קראו עוד:

פוליש לרצפה לאחר שיפוץ

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!