קמין גז – הטרנד שכבש את הישראלים

בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר ישראלים הבוחרים להתקין בביתם קמין גז, וזאת בשל יתרונותיו הרבים והאווירה החמימה והנוסטלגית שהוא משרה על הבית. אז מה הסיבות לכך? מה הם היתרונות והחסרונות של קמין גז ומה הם סוגי הקמינים הקיימים בשוק? יצאנו לבדוק וחזרנו עם כל התשובות.

 

קמין גז – סוגים

ישנם סוגים שונים של קמין גז:

  1. קמין ליבה המותקן בתוך נישה והוא נקרא גם פלזמה – קמין גז המושקע בתוך קיר לבנים או בתוך נישת גבס. יש לקחת בחשבון שעל מנת להתקין קמין גז שכזה ישנן עלויות של בניית הנישה.
  2. קמין העומד על 4 רגליים – זה הוא קמין עצמאי העומד בחלל החדר והוא אינו מצריך נישה ייעודית. זה הוא קמין המתאים לחללים גדולים

את שני סוגי הקמינים הללו ניתן למצוא בלא מעט גדלים ועיצובים שונים והמחיר משתנה לפי גודל הקמין ולפי ספק החימום שלו. בסופו של דבר, שני הסוגים הללו הם טובים באותה המידה וזה הוא עניין של בחירה עיצובית התלויה בכם.

 

קמין גז – הכנת תשתית

קמין גז מצריך תשתית גז הנפרדת מתשתית הגז הביתי, והיא מצריכה שני בלוני גז גדולים המחוברים באופן ישיר לקמין. ההכנה של תשתית מסוג שכזה יכולה להתבצע רק באמצעות טכנאי גז מוסמך. אם אתם נמצאים בשיפוצים או בדיוק בשלבי העיצוב של הבית החדש שלכם יש לתכנן את מיקומו של קמין הגז מראש ולוודא האם ישנו צורך בנישה או בביצוע של קידוחים בעבור מעברי הארובה. לכל אורך התהליך יש להיוועץ עם מתקין גז בנוגע לקוטר צינור הגז ומיקומו של הקמין.

קמין גז – יתרונות וחסרונות

ישנם יתרונות רבים לקמין גז:

  1. אווירה – הקמין משווה לבית אווירה רומנטית שקשה להשיג בכל דרך אחרת
  2. חימום של חלל הבית ללא צורך להתעסק עם בעירה של עץ וניקיון של הקמין
  3. הדלקה פשוטה – ההדלקה של הקמין היא פשוטה במיוחד על ידי שלט, וכמו כן הוא מגיע עם טיימר ותרמוסטט. היתרון הזה מתבטא בכך שאפשר לכוון את הטיימר בדיוק לשעה בה אתם שבים מן העבודה על מנת שהבית יהיה כבר מחומם ונעים. התרמוסטט מאפשר לקמין להגיע לטמפרטורה הרצויה וברגע שהוא מגיע אליה התרמוסטט מפסיק את זרימת הגז, מה שהופך זאת גם לחסכוני.

 

חסרונות

לצד כל היתרונות הללו ישנו חסרון אחד בולט לקמין גז והיא המחיר שלו ועלויות ההפעלה שלו; למשל, עלות תפעול של קמין פלט (העובד על עץ טחון הנדחס בלחץ ומתגבש לצורה של כופתיות) לשעה היא 2 שקלים לערך, לעומת 4 שקלים של שעת תפעול של קמין גז.

הבעירה הנקייה הלא מותירה אחריה פיח או שאריות עצים לצד התחזוקה המינימלית הפכו את קמין הגז לטרנד שיותר ויותר ישראלים בוחרים בו.

 

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!