5 טיפים שיעזרו לכם בצביעת הדירה

צביעת דירה באופן עצמאי וללא עזרה של בעל מקצוע עשויה להראות כמשימה קלה, אך היא איננה פשוטה כפי שזה נראה, במיוחד אם אנחנו שואפים לצבוע באיכות גבוהה. במאמר זה נשתף חמישה טיפים שיהפכו את מלאכת הצביעה לקלה יותר, חסכונית יותר ואיכותית יותר. אם תעקבו אחר השלבים ותאמצו אותם תוכלו לחסוך לעצמכם תקלות ולהגיע לתוצאה טובה.

 

סביבת עבודה מסודרת

מומלץ מאוד לפנות ככל הניתן את הרהיטים והחפצים הנמצאים בדירה ולעבוד בצורה נקייה. אם לא ניתן לפנות רהיטים, יש להעביר את הרהיטים אל מרכז החדר ולכסות אותם עם יריעות ניילון שיגנו עליהם מפני הכתמה. יש להסיר חפצים שיכולים להיפגם על ידי צבע (וילונות, שטיחים וכו). יש להסיר מדפים, ציורים, ברגים ואת כל מה שיכול להפריע למלאכת הצבע. פעולה זו תקצר מאוד את הצביעה ותמנע נזק לפרטי ריהוט שונים. כמו כן, באם נשפך צבע על הרצפה במהלך העבודה כדאי מאוד לנגב את הרצפה מיד ולא להשאיר זאת לסוף יום העבודה, שכן אז הצבע יתקשה ויהיה הרבה יותר קשה להסרה.

הכנת משטח העבודה

שלב ההכנות לצביעה פעמים רבות חשוב יותר אפילו מהצביעה עצמה. לפני שתתחילו במלאכת הצביעה מומלץ להכין את הקירות לקראת הצבע. יש לוודא שהקירות חלקים, ובאם יש תיקונים לטפל בהם. אם לא תכינו את הקירות לצבע, אתם מסתכנים בכך שלאחר הצביעה יראו את הסדקים והחסרונות ומלאכת הצבע עצמה לא תהיה מיטבית. אם המשטח שאותו אתם מתכוונים לצבוע מלוכלך, יש לנקות אותו בעזרת חומר ניקוי מדולל עם מים, לשטוף במים ולייבש. באם יש סדקים בקיר יש לבצע שפכטל ולוודא שהקיר נקי וחלק. הכנת משטח הצביעה תביא גם לספיגה יותר טובה של הצבע וכך הוצאות הצביעה יצטמצמו.

בחירה בצבע איכותי בגוון מתאים

יש לחשוב היטב איזה גוון מתאים לביתכם. חשוב להתאים את הגוון לדירה מכיוון שלעתים בחירת גוון לא מתאים תעלה בהחלפת צבע. באם יש בדירה קיר כהה, בחירה בצבע בהיר עשויה להתברר כעבודה קשה עד בלתי אפשרית. לעומת זאת, העבודה תהיה קלה אם הקיר אותו אתם עומדים לצבוע בהיר. יש לקחת בחשבון שבמקרה זה תוכלו להוזיל הוצאות מכיוון שתזדקקו להרבה פחות צבע. על מנת להתאים צבע יש לעבור על המדריך לשילוב צבעים ובמידה וקניתם צבע שלא התאים, ניתן לגשת לחנות בה קניתם את הצבע ולבקש לגוונו עד שתתקבל התוצאה שרציתם.

חישוב מדויק של כמויות הצבע הנדרשות

על מנת לרכוש כמויות מדויקות של צבע ולא לבזבז כסף לחינם, יש לחשב את שטח הקירות. כדי לחשב את שטח הקירות השתמשו בנוסחה גובה כפול רוחב, אך כמובן שיש להחסיר את שטח הפתחים (חלונות ודלתות). כמו כן, יש לבדוק את כושר הכיסוי של הצבע הספציפי שנבחר. גם לאחר שביצענו הערכה, כדאי להוסיף עוד כעשרה אחוז למרווח ביטחון. לדוגמא, אם משתמשים בצבע אקרילי, לרוב ליטר אחד של צבע יספיק לכעשרה מ"ר כשהצביעה תתבצע בשתי שכבות. טיפ נוסף הוא שכדי להימנע מבזבוז צבע מיותר יש להשתמש בכמות מתאימה של צבע על הרולר, אם הכמות תהיה גדולה מדי, הצבע יתבזבז לחינם.

רכישת הצבע עצמו

כדאי לרכוש צבעים איכותיים שלא דוהים עם הזמן ועומדים בתקן הישראלי לשמירה על בריאותנו. הרבה פעמים ניתן לרכוש צבעים איכותיים במחירי מבצע. כמו כן, סביר מאוד להניח שתוכלו למצוא הפרשי מחיר עצומים בין חנויות רגילות לחנויות לחומרי בניין הנמצאות בדרך כלל באזורי תעשייה.

המדריך נכתב בשיתוף סופר צבע.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
צרו איתנו קשר​
מאמרים אחרונים מהבלוג
עיצוב הבית

עיצוב הבית

בכל הנוגע לעיצוב הבית, חיפויי הרצפה ממלאים תפקיד מרכזי בעיצוב האסתטיקה והתחושה הכללית של החללים בבית. כיום אפשר למצוא שפע של פתרונות לחיפוי הרצפה, כך שנוסף על אפשרות אבני הריצוף הנמצאות בשימוש ברוב הבתים בארץ קיימת האפשרות של חיפוי רצפה עם חומרים אחרים כמו עץ, בד, פלסטיק וחומרי גלם אחרים.

למאמר המלא »
צרו איתנו קשר
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!