עיצוב דירות גן

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!

עיצוב דירות גןבערים וביישובים רבים ברחבי מדינת ישראל ניתן למצוא כיום דירות גן. אלה כוללות בתוכן לא מעט יתרונות מהותיים, ונחשבות לבחירה הטובה ביותר שניתן לעשות בתוך בניין רב קומות. כשמדברים על עיצוב דירות גן, ניתן להצביע על כך שמדובר במשימה שאינה מורכבת כלל וכלל. הנה מספר דגשים שיוכלו לסייע לכם לבצע אותה על הצד הטוב ביותר.

המאפיינים של דירות גןגינה

דירות גן, כידוע, הן הדירות הנמצאות בקומה הראשונה של דירות מגורים. כפי שניתן להשיג משמן, המדובר הוא בדירות במפרט טכני זהה לזה של יתר הדירות בבניין, בין השאר מבחינת שטח הדירה, אך עם תוספת משמעותית אחת: החצר.

עיצוב דירות גן, בהתאם להגדרה הבסיסית הזו, כולל בתוכו שני היבטים. הראשון הוא עיצוב הדירה עצמה, שאינו שונה במידה משמעותית מאשר יתר הדירות בבניין המגורים הנתון. כאן, ניתן לבחור בכל סוג של עיצוב, מתוך מטרה להבליט את היתרונות הבסיסיים של הדירה.

ההיבט השני, כמובן, הוא עיצוב הגן עצמו, שחייב להיות מוקפד. בניגוד למקרה של בתים פרטיים, שטח החצר של דירות גן נוטה להיות מצומצם באופן יחסי, והוא תחום תמיד בגדר. לכן, העיצוב חייב להיות מוקפד, כשתוספות יעילות במיוחד שלו הן של פרגולות, פרחים, עצים, פסלים וכיוצא בזה. עקב התנאים המוגבלים, בוחרות משפחות רבות שבאמתחתן דירת גן בגינה סולידית – זה לא המקום לצמחיה הפרטית.

הקשר שבין הפנים לחוץ

ניתן להצביע על שתי תפיסות שונות בכל הנוגע לשאלה של עיצוב דירות גן. התפיסה הראשונה תתייחס אל דירת המגורים עצמה כ"רגילה", ואל הגן כלא יותר מאשר תוספת, גם אם משמעותית, אליה. על פי הגישה הזו, יש לעשות את כל המאמצים על מנת שדירת המגורים תעוצב באופן הנעים ביותר, בהתאם לתדמית ולאווירה שמעוניינים ליצור, כשהגן מהווה מפלט נוח, אך לא בהכרח כזה שחייב להתאים עצמו לעיצוב הדירה עצמה.

הגישה השניה גורסת שלא ניתן להפריד בין הבית לחוץ שלו. הדוגלים בגישה זו ינסו לשמור על קו עיצובי אחיד ככל האפשר בין פנים וחוץ הבית. משימת העיצוב במצב הזה נוטה, מטבע הדברים, להיות מעט מורכבת יותר, אך כשהיא נעשית היטב היא יכולה להצעיד את מראה הבית כולו מספר צעדים קדימה.

כך מעצבים דירות גן

בלי קשר לגישה שדוגלים בה, עיצוב דירת גן נחשב למורכב באופן יחסי. בניגוד לבתים פרטיים, כאן מרחב התמרון מצומצם באופן יחסי, כשחלק מהפעולות יש לבצע תוך התחשבות בשכנים: אין לשכוח שזוהי דירה בבניין בו הם מתגוררים. כמו כן, הגמישות לגבי מפרט הדירה אינה גדולה אף היא, מאחר והדירה, כאמור, דומה מאד לאלה שנמצאות מעליה.

מכאן, ניתן לטעון בפה מלא כי שימוש בשירותיהם של בעלי מקצוע במלאכת העיצוב עשוי להיות יעיל במיוחד: בין אם המדובר הוא במעצב פנים, במעצב גינות או בשניהם, הייעוץ המקצועי של גורם הבקיא בתחום יוכל לחולל תמורות חיוביות ביותר לבית ולגינה שלו גם יחד.

מומלץ לחשוב מראש על האווירה שאתם מעוניינים ליצור בבית, ועל התפקיד שהחצר תתפוס בו: במידה ואתם מעוניינים לארח לא מעט מכרים, למשל, סביר שרהיטי גינה הם אחת הרכישות המשמעותיות ביותר שתצטרכו לעשות.

עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
מאמרים אחרונים מהבלוג
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!