טיפים לעיצוב גינה על הגג

עיצוב גינה על הגגאם יש לכם גינה על הגג, או שאתם מתכננים לעצב אותה, הרעיונות והטיפים הבאים לעיצוב גינה יסייעו לכם לעצב מרפסת גג יפה. באזורים צפופים של העיר, אפילו גינה קטנה על הגג, או פטיו, נחשבת לברכה. ניתן ליצור שם גן בו אפשר לשבת וליהנות.

פינות מוגבהות

אם הגג מעוצב עם קורות תומכות, יצירת מיטות מוגבהות ליד הקירות היא רעיון טוב. ניתן להוסיף מיטות עץ מוגבהות או מיטות המיוצרות ממתכת. אם אתם מעוניינים, אתם יכולים אף לבנות מיטות מוגבהות מיוצרות מבטון, בשני מטרים עומק ורוחב גדול, בהן ניתן גם לגדל שיחים גבוהים ועצים קטנים עם תחזוקה קבועה וצרכי גיזום אחת למספר שנים על מנת לשלוט על הצמחייה.

ליצירת מיטות מוגבהות אלו, יש להשתמש באיטום והנחת מחסום עבה לחסימת שורשים ומניעת נזק לגג. רעיון נוסף הוא ליצור מיטה מוגבהת מעט מעל פני השטח, היות ומיטות מוגבהות אינן נוגעות בפני השטח, ושורשי הצמחים לא יוכלו לחדור.

גידול צמחים ועצים גבוהים

אם הגג גדול, או שהנוף הנשקף ממנו מכוער, מומלץ לעצב גינה אמיתית עם צמחיה גבוהה מעט סביב הקירות, כדי למקסם את הצמחייה וליצור הפרדה מנוף העיר.

גידול צמחים על במבוק הם שילוב טוב אם אתם מעוניינים שלא לתחזק בתדירות גבוהה את גינת הגג. במקרים אחרים, אפשרויות גידול הצמחים והעצים על הגג הן בלתי מוגבלות.

אל תשתמשו ביותר משלושה גוונים

יש לבחור תמיד גוון אחד מרכזי השולט בעיצוב גינת הגג, או לבחור שני גוונים נוספים שיעקבו אחר הגוון המרכזי. עיצוב גינת גג עם שימוש במספר גוונים שונים לקירות, לרצפה, למעקות, או לרהיטים, גורם לגג להיראות עמוס מדי.

שילוב גוונים ניטראליים עובד באופן הטוב ביותר. גוונים ניטראליים כגון לבן, אפור, בז' או אינדיגו, מדגישים גם את יופי הצמחים והריהוט.

עיצוב פתוח – מאפשר לגג קטן להיראות גדול. מומלץ, למשל, לעצב זכוכית שקופה במקום קיר מעקה או גדר, או שניתן אפילו ליצור גידור סביב הגבול. יחד עם זאת, אם אתם מודאגים לגבי פרטיות, ומעוניינים לחסום עיניים חטטניות של שכנים, הימנעו מטיפ זהה.עיצוב

זהירות בשתילת צמחים – בעיצוב גינה על הגג, יש לוודא שמירת הגיוון בגודל הצמחים. מספר צמחים גדולים, שיחים ועצים קטנים, וכיסויי קרקע שנתיים חייבים להיות. בנוסף, ניתן לרכוש מכולות בגדלים שונים המעניקים עיצוב נהדר לגינת הגג.

ריהוט – יש להחליט מראש איזה סוג ריהוט רוצים לרכוש לשטחים החיצוניים של הבית. האם ההעדפה היא לישיבה על מרפסת הגג או לאכול שם ארוחות? יש לבצע את הבחירה בשלב הראשוני. ריהוט התואם את הסגנון והנושא של הגינה יתאים.

תוספת מיקוד – הוא מושך אליו את העיניים. כל דבר יכול להיות מוקד שמושך תשומת לב. עיצוב מים, שימוש בעץ כגישת עיצוב כוללת לבית, סידור יפה של צמחים, פסל או ריהוט מיוחד.

תאורהבשעות הערב, חשוב שגינת הגג תהיה מוארת היטב. במיוחד ליד חדר המדרגות או הדלת, נחמד ליצור כתמי אור בהירים. בנוסף, תאורת גג גורמת לו להיראות גדול יותר בשעות החשכה.

ניצול שטח אנכי – כדי להוסיף מקום לגינת הגג, לתלות מטעים על הקירות, להשתמש במטעים למעקב, ולגדל מטפסים רבים.

חשיבות רצפה יפה – אין להימנע מריצוף. מומלץ לבחור ריצוף שמתאים לתקציב, לאקלים, ולנושא גינת הגג.

משחק עם גוונים וסוגי צמחים – יש להשתמש באיזון גוונים חמים וקרים כדי לקבל עיצוב יפה. על הגינה המתוכננת היטב על הגג, הכול אפשרי. גידול עצים, שיחים, צמחים בעלי עלים שנתיים, מעניק פרצי גוונים.

 

Picture of עיצוב פנים אריק סלומון

עיצוב פנים אריק סלומון

אריק סלומון מעצב וגרפיקאי. בוגר לימודי עיצוב ואדריכלות, מנהל מייסד המרכז לעיצוב פנים בשראל - המקום המקצועי ביותר בעולם העיצוב, אדריכלות ונוף.

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים או התקשרו כבר עכשיו והמומחים שלנו יסייעו לכם!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!